Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

NU se poate pentru ca eu am facut laparo dupa ovulatie si s-au vericat trompele.Deci nici o sansa de bebe.



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Asi ti-a venit CM?

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, eu am auzit varianta ca, statistic vorbind, cele mai multe femei care au facut laparoscopie au ramas in lunile 14 - 16 de la laparo. Voi stiti ceva despre asta?

Asi, decat sa te stresezi mai bine suna medicul si lamureste. Eu nu-mi mai aduc aminte cand mi-a venit dupa laparo.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Pussi nu a venit!

Moniland m-am gandit sa-l sun dar o sa imi spuna sa astept.Adica dupa un an si ceva de la lapro ai sanse mai mari sa ramai gravi?

Oricum daca pana vineri nu vine il sun.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

quote:
Originally posted by Moniland

Fetelor, eu am auzit varianta ca, statistic vorbind, cele mai multe femei care au facut laparoscopie au ramas in lunile 14 - 16 de la laparo. Voi stiti ceva despre asta?



Ahaaa, deci eu de-abia de acum incolo trebuie sa ma gandesc la bebe??!! Eu am facut anul trecut in aprilie laparoscopia si inseamna ca mai am putin si o sa fiu si eu cum trebuie( nu cu extrauterina).
Sincer , acum, eu nu cred ca apar rezultatele atat de tarziu , pur si simplu se intampla ca unele fete sa ramana mai repede ,altele mai tarziu insarcinate de la data la care au facut laparoscopia.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Felelor, inca o data va cer ajutorul:maine trebuie sa ma internez pt analizele dinainte... Ati putea sa-mi spuneti in ce consta aceste analize (banuiesc eu, dar totusi as vrea sa am o confirmare)
Si, daca se fac si analize de sange, pot manca dimineata sau mai bine nu?
Eu va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Orchis, nu mananci nimic, sunt analize de sange, urina, Ekg si raze la plamani!!!!!! Bafta !! cant te opereaza?

dana si eu tot am intrebat daca ramai gravi dupa laparo si nu mi-a raspuns nimeni, cred ca depinde de diagnostic, tu sti pe cineva care a ramas dupa laparo???

Asi suna medicul, nu mai sta asa!!!!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Merci mult pt raspuns pussi
Maine imi fac analizele iar luni voi fi operata. La dr. T. In week-end pp ca imi vor da drumul acasa...
Mai este cineva??
orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Buna,
Eu am ajuns acasa vineri pe la orele 1500 dar azi m-am simtit ceva mai bine ca sa pot sta la calculator sa va pot scrie .Rezultatul in urma laparoscopiei a fost :trompele sunt permeabile ,mi-a scos un chist de 3,5 cm dupa ovarul drept si mai gasit niste aderente pe care exact nu stiu de la ce le-am facut,endometrioza a zis ca nu am .T.mi-a zis ca 95% sunt bine si sa trec la treaba.
Eu din cate am citit pe aici am crezut ca este o operatie super usoara dar mie mi-a fost atat de rau si mi s-a parut operatia mult mai grea de cat cea de apendicita .
Am intrat in sala de operatii la ora 6:45 si la ora 900 eram deja treaza si de atunci a inceput calvarul ptr mine ,eram deja la reanimare.Asistentele sunt foarte dragute dar nu stiu de ce eu am niste vanatai pe maini de la perfuzii si injectii ....
In sfarsit s-a terminat cu bine ...dar am zis ca daca stiam cat de nasol v-a fi nu o faceam ...Eu am dormit o noapte in spital nici nu se punea problema sa plec de acolo ca la ora 1730 am ajuns in salon de la reanimare si eram tot rau ,vomam...si nu mai zic ce stari de ameteala aveam ..
Daca vrea cineva sa ma intrebe ceva despre operatie din fetele care urmeaza sa faca laparo va stau la dispozitie cu orice raspuns la intrebari.
ORCHIS tu esti cea care te-ai operat vineri dimineata?Daca da eu am fost cu tine in salon.

PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ALINA25 buna!
Refacere usoara dupa operatie
i-ti doresc si sa ramai repede!
Dr. mea ma tot ameninta cu o laparo
in caz ca nu raman in timp de 3 luni
dupa HSG pe care l-am facut acum o luna.
Am incercat 2 IAS, una inainte de HSG
si una dupa, fara succes insa. Acum
fac un tratament si dupa asta daca nu
raman va trebui sa fac laparo. Pe
mine ma sperie doar anestezia,
mai exact senzatia de dupa. Am o
experienta f. urata dupa o operatie
de chist, acum 5 ani, cand am
crezut ca mor dupa. Am vomitat
o zi si o noapte intreaga dupa
operatie, cu ameteli, eram
cat pe ce sa-mi inghit si
limba. Nu stiu ce sa ma fac!
Cat timp ti-a fost rau si
unde ai facut laparo? Dr.
mea e de la Giulesti si
ar trebui s-o fac acolo, dar
nu prea vreau s-o fac deloc
daca vomit la fel ca atunci.
Cat timp ai stat in spital?
Nu se poate pleca in aceeasi
seara acasa?

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput