The best of aug-sept-oct 2004 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mina , Lorena!

Nu stiu fetelor nimic mai mult, doar atat mi-a scris in SMS ca e distrusa ca fetita are o malformatie la inima.Acum astept sa-mi revina vocea sa o pot suna.De cand am primit SMS-ul tot la Cali si la fetita ma gandesc....sper sa le putem ajuta cumva....!

Ovi a sunat azi la Cluj , l-a sunat pe ginecologul meu si i-a spus ce am patit(ca am laringo-traheita).....mi-a zis sa iau Sinupret si a zis sa nu mai vb deloc(si a zis ca dc e cazul sa iau si Ampicilina....dar mi-e frica....asa ca mai astept).....dar pot eu?Cu bazucu toata ziua pe aici e musai sa vb....adica sa soptesc ca altfel nu ies sunetele.....si ma dispera tusea ca de vreo 4 zile nu-mi da pace de nici noaptea nu pot dormi mai mult de 3 ore!Sper sa aibe efect Sinupret-ul si sa se domoleasca tusea ca ma omoara....
Offf ce aniversare urata am avut azi......noroc cu bazucul si cu Ovi, si cu mesajele voastre care mi-au mai inseninat ziua ca altfel.....!

Pupici!


Ioana(11+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ioana, LA MULTI ANI!!!!

PUP CALI

NU MERGE TASTATURA

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Draga de Cali! Nu-mi vine sa cred! Putem face ceva pentru ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Of, biata CaliHai sa ne mobilizam sa facem ceva, sa-i intindem fiecare o mana de ajutor!Ioana, please tine-ne la curent cu starea micutei daca se poate!!!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

O sa va tin la curent cu starea fetitei lui Cali de indata ce o sa am voce sa vb la telefon....Of Doamne ca tot la ele ma gandesc....si sper sa nu fie prea grava malformatia micutei....

Vai fetelor ce noapte urata am avut!Nu mai rezist deja cu raceala asta!Ma simt mizerabil....iar noaptea in loc sa dorm ma apuca tusea de ma dor toti muschii dupa aceea....si azi-noapte la 3 si ceva abia am reusit sa adorm...!Nu mai pot!!!!!!!!

Macar sunt bucuroasa ca e ok Alesio....macar atat!

Pupici!


Ioana(11+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Pufy sanatate multa tie te pup mult SPER din tot sufletul ca fetita lui Cali sa aiba o forma de malform.operabila sunt sigura ca o vom ajuta cu toate cum putem_ Dumnezeu trebuie sa faca totul sa se termine cu bine cand ii revine vocea sa ne tii la curent Pupici!!!

PS nu merge tastatura nu stim daca e de vina ea sau pc­ul SCRIU_DOAR_CU_MOSE-UL_COPY/PASTE_DIN_WORD_VA_PUP_MULT

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ioana, eu tot citind despre laringita pe intrnet am dat de un site cu tratamente naturiste in care prezentau o reteta in felul acesta: O lamaie stoarsa intru-un pahar de miere si puse putin la foc mic sa se incalzeasca, din compozitia asta se ia cate o linguritza la fiecare 5 minute.Era un tratament pt adulti dar l-am retinut...pacat ca nu mai am sursa...oricum, poate ai putea incerca, miere+lamaie nu cred sa fie vreo problema pt bb mic. Sau gargara cu sare, ai incercat?Eu iti doresc insanatosire grabnica!!!Sa auzim de bine!Si eu sunt de parere ca ar trebui sa nu mai soptesti nimic catre Alesio, incearca alte variante, prin semne batut din palme...offf cred ca iti este fff greu!
edit - ca sa scriu ca ampicilina de obicei se recomanda si in tratamente de infectie urinara la gravidutze, des intalnite, din cate stiu eu e ok in sarcina dar nu stiu ca nu sunt medic daca merge si pentu afectiuni ale cailor respiratorii...pupici multi!!!
Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! Ioana. Multa sanatate sa-ti revina repede vocea.


Offf biata Cali cred ca este distrusa. Ioana sa ne tii la curent si poate o ajutam cum putem si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ellen !

Andreea si eu sper sa nu fie f. grav.....astept sa-mi revina vocea sa o sun pe Cali....

Ana mersi de ideea cu sarea.....inca n-am facut gargara cu sare, dar in starea in care sunt merita sa incerc, asa ca o sa fac....cat despre lamaie cu miere le tot folosesc in ceai....si tot nimic....o sa incerc si asa cum ai zis tu....
As face orice numai sa-mi treaca nenorocita asta de tuse si sa-mi revina vocea ca deja disper!!!!!

Pupici!


Ioana(12+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

IOANA sa te faci repede bine,nasol trebuie sa fie sa nu poti vorbii,am patit si eu mai de mult,e groaznic...dar cum a zis ANA chestia cu miere si lamaie e super buna...dar muuuuuuuuulta miere,chiar daca ti se pare gretoasa,si cat mai des sa bei...eu chiar mancam miere cu lingurita,desii nu imi place dar ca si tine as fi facut orice sa scap de boala,sa pot vorbii....te rog si eu sa ne ti la curent cu draga de CALI,Doamne ce-o fi in sufletul ei,sper totusi sa se poata opera si sa fie totul bine cu puiuta mica,poate putem ajuta cu ceva...

LA MULTI ANI PT ANIELAS!... si tot binele din lume alaturi de cei dragi...maine nu cred ca am sa pot intra.....


Fetelor ce faceti de 8 martie?...eu nu am chef de nimic,astenia asta e devina,cred...numai vesti rele am aflat in ultimul timp


Sanatate la toata lumea si multi

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput