Mamici casnice (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

cioc cioc...mai este loc la voi pe canapea??

sunt casnica de vreo 3 ani si acum de septembrie 2006.

am intrat la voi ca pina acum v-am tot citit din umbra si imi place atmosfera.
va doresc un sfarsit de saptamana minunat!!

11




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Tot eu la intampinare!
Bine ai venit ,Osna! Sigur ca mai e loc pe canapea!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Hihi, eu fac treaba si voi va distrati :)) Prototipul femeii casnice, sambata se trezeste de dimineata si isi pune casa in ordine

Bun venit osna mami, ma bucur ca iti place atmosfera si ni te-ai alaturat, mai povesteste-ne ceva despre tine, copii (si datele voastre dc vrei sa completam listutza:) si cum ti se pare viata de casnice.
Dupa cum se vede, noi suntem foarte multumite
Dupa cum vezi, noi avem activitate, nu gluma:)))

Dana tot e bine, ca eu nici "Troia" n-am vazut, ori ma uit cu Sara la desene, ori cu barbatu la Tv sport:)

Alina bafta la facut vizite, esti tare cu "vrajeala":)

Harnicutelor, veniti macar sa va beti cafeluta, ca m-am trezit cu noaptea in cap sa vi-o ofer:)))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ziua buna si de la mine.
Flavia multzumesc pentru cafea. Nu stiu cind venim in Romanica, nu am apucat sa fac pasaport romanesc pentru Isa, acum incep cu intrebarile la ambasada italiana sa vad daca reusesc cu astia, sau daca imi dau mie cetatzenia s-o trec pe pasaportul meu.

Osna bine ai venit la noi, itzi doresc sedere lunga in mijlocul nostru.


Revin... kupilu este inspirat ...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

l-am trimis pe sot la piata ca asta este placerea lui si am timp sa mai stau cu voi de povesti pina-mi beau cafeluta cu laptic.

nascuta pe 28.01.1979,am aflat de bebe chiar cu 2 zile inainte de a-mi sarbatori ziua asa ca nimeni nu m-a mai felicitat pentru 27 ani ci pentru bebe.

eu stau acasa nu pentru ca as vrea ci pentru ca nu am drept de munca aici.la inceput a fost greu ca in romania erau toata ziua plecata la faculta si seara aveam 2 vecini cu care faceam temele.

acum m-am obisnuit,cred ca dupa ce vine bebe voi fi la foc continuu,mai ales ca nu are cine sa vina sa ma ajute.dar ne descurcam noi cumva.

mie acuma mi s-a pus pe creieri sa ajung pina nasc in romania,sa ies la iarba verde pe malul carasului(ca sunt resiteanca) si ma ma intilnesc putin cu ai mei si prietenii.sa speram ca si doctorul o sa ma lase.

aseara am vazut GHEISA,foarte fain filmul.

fetelor cu bebei mai aveti timp de citit? ca mie tare mult imi place sa citesc dar ma gandesc ca dupa ce vine gandacelul imi va fi mai greu sa pun mana pe o carte.

hai ca deja am scris de v-am plictisit.

va pup,

svetlana,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Daniela ,daca ai putea veni odata cu Cami.....,ce petrecere ar iesi!
fetele ,in legatura cu muntele,sotul 90% ar fi de acord.Asa ca daca sunteti sigure ca vreti intalneala la munte ,haideti sa hotaram ceva.Eventual facem o conf si ne punem de acord.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Dragele mele, iata ca am revenit ! Stiu ca a fost o pauza lunga si inadmisibila dar beneficiez de circumstante atenuante (daca mi se aproba ).
Sa va spun noutatile (daca nu le-ati aflat deja ): Am nascut un baietel superb (ce modesta sunt !) asa ca am trei muschetari (si cu sotul, 4 ).
Numele lui bebe e IAN (inseamna "Maret este Dumnezeu" ) si e cuminte si f. mancacios. Dupa ce suge de la mine cat poate, tot nu da semne de multumire si trebuie sa-i dau si completare, ca altfel nu am pace si liniste cu el !Deja m-am consolat cu ideea ca si cu primii doi baieti am patit la fel (nu am avut lapte suficient si nici mult timp ) si ma bucur ca macar s-a inventat laptele praf .
Sotul si-a schimbat locul de munca asa ca acum am mai mult timp pt. mine asa ca sper sa fiu mai activa si sa nu las sa se raceasca locul meu de pe canapea !
Am ramas restanta si cu raspunsul la scrisori si cu alte cateva chestii asa ca trebuie sa trag tare sa-mi revin la normal !Sper ca saptamana asta sa ma redresez, ca pana acum cam tot ce am facut a fost sa ma bucur de prezenta sotului si am incercat sa petrecem cat mai mult timp impreuna, stiind ca in curand va incepe munca si nu vom mai avea atata timp la dispozitie ! A fost ca o mica vacanta super !
Vreau sa impartasesc cu voi o bucurie : de cand am ramas insarcinata dar mai ales de cand s-a nascut bebe, relatia mea cu sotul e super ! Si inainte ne intelegeam f. bine, dar acum e mai calm, mai ingaduitor cu greselile mele...cand l-am intrebat discret care e motivul, mi-a spus ca se bucura de faptul ca bebe e sanatos si se simte parca eliberat de stresul pe care l-a simtit pana acum . (unele din voi stiti ca primii baieti s-au nascut cu niste probleme de sanatate...dar Slava Domnului ca acum sunt bine).
Asa ca ma bucur de el, de baieti, de vremea de afara...aici s-a incalzit vremea, e soare dar adie vantul, e super sa iesi la plimbare...asta cred ca vom face dupa masa de pranz...
Ops ! Se facu de ora pranzului si trebuie sa va parasesc ca sa pot pregati ceva de mancare !
Sa ne citim cu bine !

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

IIMPREUNA , am primit mesajul tau si sper ca maine sa-ti pot scrie o scrisoare mai lunga.


"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Porumbel ,bine ai revenit!.Bineinteles ca tu ai circumstante atenuante!Sa-ti traiasca baietii !


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Porumbel in sfarsit , ca te dadeam disparuta:)
Felicitari inca o data pt nastere si bb, copii sanatosi si cuminti, sot iubitor. Avem intre noi o mamica de 3 ori
Nu stiam exact ce probleme de sanatate au avut baieteii tai, dar ma bucur ca acum sunt bine.
Te rog da-mi si tu datele tale si ale copiilor, sa completez lista (nume, datele de nastere) si te asteptam aici cu activitate maxima
(astept si mailul:)

Svetlana suntem nascute in acelasi an si banatence amandoua:) (eu sunt nascuta+crescuta in Timisoara si plecata demult de acasa:)
Felicitari pt bebe, vrei sa afli inainte sa nasti ce e, sau sa fie surpriza? Cand sti, sa ne spui si noua ca suntem curioase tare:)
Daca vi in Ro la vara, stabilim toate o intalnire la munte, intre 17 iunie si 17 august:)
De citit s-ar putea sa fie o perioada de pauza, imediat dupa nastere, dar dupa ce mai creste bebe si incepe sa se joace singur, ori cand doar,e sau cand il va scoate sotul la plimbare, vei avea timp si de citit:)
Si eu citesc, dar de obicei cu sotul, in wk, ca parca singura n-am trajere de inima:)

Fetelor va trimit si voua userul si parola de la albume, sa ne vedeti si sa va vedem:)

Danelutza da tu de care cetatenie vrei? Elvetiana sau italiana?:) Sper sa reusiti, gasiti voi o modalitate pt Isa, eventual intreaba-le pe cele care sunt prin zona ta, ce si cum ati putea proceda. Ar fi super sa poti veni si tu.

Hai mai scrieti, ca si eu am chef de povesti azi, fac ce fac si mai trag cu ochiul pe aici, n-am chef sa ies din casa ca e vreme urata afara

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput