Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Simoniqueeu azi iam pus in supita asa;1morcov+1cartofior+1/2 de portocala ,a papat cu o pofta si erau chiar bun la gust

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Danida a crescut am vazut si eu ,ca sti toata ziua cu el nu imi dadeam seama dar in poza se vede,iti multumim ca ne ai admirat si sanatate Mariutei un pupic virtual de la Antoine sper sa nu se supere Petitorul Mariutei

Si apropo de bucatarie ce faci bun?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Hai ca inca nu plecai... cu voi nu mai fac io treaba.

nanadana, multzumim... si de pupic hihihi. Si io sper sa nu se supere nici Mateiasi nici Christina cuscra, sa zica 'uite ce nora ne-am gasit si noi' .
Nika deosebit nu gatim, arunc niste carne in jena la cuptor, si cartoafe prajite, dar nu inghetzate, normale, curatzate de subsemnata si aruncate in friteuza. Daca nu ne-am luat vasul cu aburi inca... mincam nesanatos . Dar am de facut curat in bucatarie si EVIDENT spalat biberoane . Si acu' chiar ca am sters-o.

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Simonique, eu pun in supa de toate (dovlecel, pastarnac, patrunjel, ardei gras, morcov, cartof, mar)dar pasez (pireu) numai din ultimele trei. Zeama o strecor si ii fac laptic cu ea (supa nu mananca, dar nici cu laptic mai mult de 60 ml)si ii dau inainte si dupa pireut. Carnita o amestec cu iaurt si i-o dau la inceputul mesei, cand e flamanda, ca nu "aluneca" prea bine.
In fine, ideea e ca trebuie sa faci experimente, eu inca incerc sa-i stabilesc un meniu normal, ca o sa manance asa amestecat si cand o fi MARE!! , , etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

dani bunnnnnne cartoafe prajite yammmmmmm,eu am noroc cu tata el este bucatarul casei ,de acea ne-am ingrasat ca porci,dar pe 17 pleaca si sa ma vedeti ce o sa pling urmele ,ca tare bine este sa ai pe cineva linga tine

Si a apropo de mancare ieri ne_a facut o ciorba de fasole verde cu carne afumata de ne lingem pe bot ca labus

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

am si o intrebare la fetele care fac brinzica cu ce lapte faceti ;praf ,normal ............


DanaAntoine(10.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Acum ca m-am facut si cu nora nu ramane decat sa am grija de fecior sa fie pe masura.Foarte frumusica Maria-Clara, ne-am laudat la toata lumea care ne-a vizitat.
Imi place ca mananca amestecat,si eu am tendinta asta sa le mai amestec, dar sincer, iaurtul nu l-am combinat inca cu carnita.Si eu fac chestii de genul asta, ascund ce nu-i place in pireutul preferat.Noi nu papam iaurt inca, iar atunci cad vom incerca il voi face eu, la inceput si apoi voi cauta ceva care sa-mi convina, nicidecum Danone.
Alinam ti-am vazut flacaul, frumos foc.Si noi avem poze sexy in album, dar inca n-am descoperit ca putem sa ne jucam cu cocoselul.
Dani, cred ca sotului meu i-ar place niste cartofiori ca eu nu-i fac.In facultate m-am ingretosat de la ei si acum vede cartofi o data la luna, daca nu mai rar.Carnea in schimb este cea mai buna leguma dintre toate si nu lipseste niciodata.Si lui Iaris ii place ca nu face mofturi cand ii dau piept de pui.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Nanadana, pitu, multumesc pt raspunsuri, maine incerc si eu sa pun mar sa vedem dak ii place.
Nanadana, eu fac branza cu lapte praf Nan ca d-asta aveam in casa

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Marlena uite www.clip-trade.ro/store/view.php?prod=4050003" target="_blank">aici bariera. daca nu merge site-ul ca e reclama, il trimit pe adresa comuna.
Dani ai dreptate cu ai nostri si soacrele.
Maine as urca in Baisoara (o staiune - ma rog, mult spus statiune - la 50 km de Cluj). Nu stiu cum sa fac cu mancarea si cu statul pe partie cu Petra. Ca nu pot merge cu caruciorul, ca nu se poate traversa partia.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Mai fetelor ,dar stiu una si buna: ca am taaaaaare mult de recuperat..
Noi am cam lipsit de pe-aici ca bb Mario a cam avut problemute...Va spuneam eu ca nu-mi place kk asa ca i-am facut copro si i-a iesit EPEC(Escherichia Coli Enteropatogen),o minune de infectie la burtica,pe care degeaba imi bat capul ca habar n-am cum de a facut-o. Acum suntem pe antibiotic.Ne-am cam suparat ca a trebuit sa schimbam medicamentul,fiindca la primul reactiona aiurea rau,cu agitatie si varsaturi..Acum suntem pe Ospamox si vad ca ne merge mai bine.Mai avem doua zile de antibiotic si gata,sper sa fie bine.
In rest,Mario e bine,l-am dus chiar la munte,a mers cu telescaunul in Busteni pe partia noua si i-a placut tare mult,am sarbatorit 5 luni la Cornu,unde am prins zapada de juma' de metru,asa ca si pentru noi a fost o iesire super.
De diversificare ne apucam cam peste doua saptamani,inca papam tzitzi si inca cu cata poftaaaaa..Sa rezolvam si treaba cu burtica,si gata,trecem direct pe friptura..
Hai ca fug sa mai frunzaresc si eu capitolele anterioare.

Am mai pus si noi ceva poze sa vedeti cum aratam la 5 luni.

Pupicei la mamici si bebici!!

Laura & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput