Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Am jucat si eu Sims1. Acum m-a prins flama cu Sims Society - construiesti un oras cu fel de fel de chestii si apoi esti ca un fel de primar care trebuie sa asigure ceea ce trebuie cetatenilor. Este super jocul. Problema este ca jocul meu e un crack de pe net si se tot blocheaza. Vrea sa se conecteze la net in timp ce joc si daca antivirusul nu-l lasa se innegreste ecranul si ma lasa cu fundul in balta. Ati patit figura asta cu celelalte versiuni de Sims?

As cumpara si versiunea oficiala dar nu l-am vazut sa fi aparut in Romania. Stie cineva unde se poate cumpara?

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1923 spune:

de unde pot s iau the sims 2 bon voyage? free :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katelinne spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa1923

de unde pot s iau the sims 2 bon voyage? free :D




dp odc sau dc++ sa aiba mai mult de 700 MB k sa fie sigur sims bon voyage:)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katelinne spune:

Citat:
citat din mesajul lui parpalak

felicia74, am patit-o si eu la o singura casa, ori de la prea multe obiecte, ori nu stiu de la ce, la casa aia se cam blocase actiunea. Un minut de-al lor se scurgea cam in 5 de-ale noastre. Asa ca i-am evacuat si s-a reparat.
Acu am facut o casa cu scari la parter, si cind mai fac bani pun de-o piscina. Iar casa propriu-zisa e la etaj! :) Daca-i las de capu lor una-doua sint la frigider. Asa ca le iau frigiderul, ca sa faca ce le zic eu.. :)
hm:)))))))))))))
le iei frigideru vrie sa zici k il stergi ?
omg..
da dc nu dai p "FREE WILL-OFF" ? /:)
oh doamne.. e la setari!:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katelinne spune:

Citat:
citat din mesajul lui parpalak

felicia74, am patit-o si eu la o singura casa, ori de la prea multe obiecte, ori nu stiu de la ce, la casa aia se cam blocase actiunea. Un minut de-al lor se scurgea cam in 5 de-ale noastre. Asa ca i-am evacuat si s-a reparat.
Acu am facut o casa cu scari la parter, si cind mai fac bani pun de-o piscina. Iar casa propriu-zisa e la etaj! :) Daca-i las de capu lor una-doua sint la frigider. Asa ca le iau frigiderul, ca sa faca ce le zic eu.. :)

dc nu dai la setari si le pui FREE WILL'u pe OFF?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kopanel spune:

Salutare tuturor,
Postez si la acest subiect intrucat sper din toata inima sa se gaseasca intr-un fel o solutie si la necesitatea mea.
A trebuit sa prind destul curaj ca sa postez pentru problemele pe care am nevoie urgent sa le rezolv , de aceea , as vrea ca nimeni sa nu se simta jignit in vreun fel atunci cand citeste mesajul postat de mine.
Scriu acum si solicit sprijin si intelegere , e vorba de o problema mai delicata ,sunt interesata sa gasesc oameni de afaceri , persoane cu posibilitati financiare sau firme care sunt dispuse sa ofere sponsorizari , intrucat solicit sprijin financiar sub forma de sponsorizari sau donatii pentru a-mi crea conditiile necesare de trai, tratament si recuperare fizica ,psihica si sociala ,dat fiind faptul ca am o paraplegie flasca reziduala cu sechele dupa traumatism vertebro-medular toraco-lombar(T11-T12) instalata in urma unui accident rutier (conform diagnosticelor puse de medicii curanti ,diagnostic regasit in actele eliberate de catre acestia).
In iunie 1998 am fost victima unui accident rutier , cand am suferit multiple traumatisme si complicatii generate de acele traumatisme , dar cel mai grav a fost un dublu traumatism vertebro-medular (T10-T11 si T12-L1).
Dupa 3 luni de spitalizare continua (iunie-august 1998 la spitalul de urgenta Dr.Bagdasar din Bucuresti , sectia traumatologie vertebro-medulara )si august-octombrie 1998 la spitalul judetean Dr.Tr.Severin sub supravegherea sectiilor Neurologie si Chirurgie), timp in care au aparut multe alte complicatii care mi-au agravat starea de sanatate si m-au adus nu de putine ori in pragul decesului , fiind resuscitata aproape in ultimul moment , cel mai bun stadiu din punct de vedere fizic in care am ajuns a fost acela de a fi dependenta de scaun rulant si de insotitor , stadiu in care ma aflu si acum ,sunt paraplegica , s-a instalat o paralizie permanenta de la nivelul T12-L1.
In tot acest timp , 1998-2007 , am recurs la diverse metode(sponsorizari) de a obtine fonduri pentru a merge in strainatate in vederea unei eventuale interventii chirurgicale sau ceva similar care sa ma ajute sa ma recuperez si sa nu mai fiu dependenta de scaunul rulant, insa totul a fost in zadar , intrucat sumele de bani necesare au fost imposibil de obtinut, fiind mult prea mari.
Singurul lucru pe care am reusit sa-l fac in acest scop a fost sederea mea pe o perioada de doua luni la o clinica din Franta , unde am urmat un tratament cu laseropunctura (acupunctura prin laser) , ceea ce m-a ajutat intr-o oarecare masura , intrucat s-au remediat tulburarile sfincteriene , insa, mai mult de atat , aceasta terapie nu lucreaza.
De asemenea, exercitiile fizice,gimnastica medicala si fizioterapia m-au ajutat foarte mult in ceea ce priveste mentinerea tonusului muscular ,controlul echilibrului si performanta de verticalizare si de a merge asistat. Cu foarte mari eforturi financiare am facut tot posibilul sa-mi procur macar o parte din aparatura medicala ce mi-a fost recomandata de catre fizioterapeuti .

In scopul mai sus amintit,doresc sa-mi amenajez acasa un centru de recuperare personal care sa cuprinda toate utilitatile , cat si celelalte amenajari si dotari specifice unei persoane paraplegice,intrucat la mine in oras nu exista un centru specific pentru astfel de cazuri , iar salile de fitness nu corespund.Centrul respectiv de tratament si fizioterapie doresc sa-l amenajez acasa , problema este ca momentan nu pot face acest lucru si din motivul ca spatiul este mult prea mic , locuiesc intr-o garsonierea confort 1,motiv pentru care , am nevoie de o casa mult mai mare pe care sa o amenajez in scopul mentionat mai sus, insa, din motive financiare , nu-mi permit sa cumpar o casa mai mare.
Cred ca este de prisos sa va mai descriu chinurile si durerile groaznice fizice si psihice pe care le-am avut si le mai am de suferit , caci complicatii , din pacate , inca se mai ivesc datorita si lipsei de conditie fizica .
Sperand din tot sufletul ca aici se vor opri toate incercarile de cautare a unor posibilitati de a-mi rezolva problemele , imi doresc enorm sa primesc un raspuns pozitiv (sau macar unul negativ).
Intrucat nu sunt sigura daca voi beneficia de o interventie chirurgicala care sa-mi anuleze sau sa-mi amelioreze paraplegia , atunci incerc pe cat posibil sa-mi creez conditii pentru o viata independenta ( in masura in care imi pot permite sa fiu independenta ) si pe langa sala de gimnastica adaptata (intr-o casa mai mare) pentru fizioterapie , o persoana in scaun rulant care se vrea a fi independenta are ABSOLUTA nevoie si de un mijloc de deplasare adaptat ( altfel , ramane marginalizata , frustrata si inchisa ) , iar eu nici pe acesta nu il am , deci , o masina cu care sa ma deplasez , atat singura , cat si insotita acolo unde se impune ( consultatii medicale in oras si in afara orasului, cumparaturi,diverse plati de efectuat in oras si alte necesitati,ca orice alt om) , caci mersul pe jos pe strazile nostre "demolate" si pe trotuarele denivelate si fara rampe e un adevarat calvar .
Am postat si la acest subiect avnd o oarecare legatura cu acesta , ma aflu in tratament cu clostilbegyt , pregnyl si utrogestan , incercam sa concepem un bb , caci pierderile suferite anul trecut si acum 2 ani ne-au lasat un gol imens in suflet.
Acum 2 ani am nascut in ziua de 8 septembrie , fix 2 ani astazi , un baietel aici in oras , dar , am ramas fara el dupa 12 ore , chiar daca se nascuse perfect sanatos , desi la 36/37 saptamani si 2,2kg/46cm, a luat nota 8 la nastere , iar la 11,30 noaptea , a si murit , fara ca eu sa stiu , caci nimeni nu a vrut sa-mi spuna nimic,a murit ,iar eu nici nu am apucat sa-l vad , l-au inmormantat in lipsa mea,in timp ce eu eram cezariata in spital.A facut o hemoragie cerebrala masiva pe 3/4 din emisfera craniana , apoi hipoxie si stop cardio-respirator,motivul ,insa , asa cum au spus medicii , nu a fost unul concret , pana la rezultatele autopsiei s-au vehiculat mai multe zvonuri , ba ca malformatie la inima incompatibila cu viata , ba ca la cap , ba ca din cauza anesteziei generale , ba din cauza ca am intarziat nasterea din cauza doctoritei care m-a operat abia dupa 12 ore,ba ca as fi facut eu ceva copilului in timpul sarcinii , cu cine stie ce medicamente , insa , in cele din urma , soacra mea care a fost langa copil in permanenta a prins niste vorbe de la o infirmiera care fusese de serviciu pe sectia nou-nascuti in ziua aceea si a zis ca au scapat copilul , l-au lovit si din cauza asta el a facut hemoragie cerebrala masiva si a murit, insa nimeni nu spune nimic , s-au spalat pe maini in stil barbar si gata , au vrut chiar sa mi-l arunce , ca ,ce-as putea sa mai fac cu el asa mic si mort , mai bine sa-l arunce , in conditiile in care soacra mea apucase si-l botezase,chiar si-n lipsa preotului , pe care criminalele alea nu au vrut sa-l cheme si nici nu ne-au lasat sa aducem preotul nostru.
Durerile din sufletele noastre au fost si sunt imense , dar nu-l putem aduce inapoi,si , ca si cum nu fusese de ajuns , la exact un an am pierdut o alta sarcina la 13 saptamani,o alta durere , ni s-a rasucit din nou cutitul in inima , acum , insa , inca incercam sa ne recuperam ,durerea a ramas in suflet si o purtam cu noi .
Un alt ghinion a fost si cu sarcina de anul trecut , am fost la vestitul dr. Tutunaru , care , dupa ce am facut un drum de 800 km dus/intors pentru a veni la un superdoctor la control , asa cum era laudat , domnia sa nici macar nu a avut curiozitatea sa se convinga daca sunt sau nu gravida , a spus ca echograful sau din spital era atat de antic , incat , la varsta sarcinii mele de atunci , 10 saptamani, abia daca putea sa-mi vada uterul , sarcina , nici atat , iar el supravegheaza sarcina doar echografic , nu prin tuseu vaginal, insa , dupa 3 saptamani , la acelasi echograf antic, dr. Rotaru a putut sa-mi vada si uterul , si sarcina , si ca era oprita in evolutie,curios nu?
In concluzie , eu nu mai am cuvinte, medicina in Romania , a ajuns ceva care se practica facultativ , dupa pofte, daca stia asa , putea sa ma cheme la cabinet , chiar daca nu are rampa , cel putin , beneficiam si eu de o consultatie adevarata , nu doar vorbe si o reteta cu vitamine si o trimitere pentru niste analize,ca doar veneam de la distanta mare si mai patisem si niste chinuri groaznice cu coloana mea vertebrala destul de paradita pe drum, doar m-a vazut in scaun rulant.
Ar mai fi multe de spus , dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni , imi cer scuze daca textul meu a suparat pe cineva in vreun fel sau daca am scris incoerent , sper sa ma intelegeti cat SUNT DE TRISTA SI DE SUPARATA, imi plang doi copii morti in aceeasi zi , deja simt ca e prea mult pentru mine , nu stiu cat o sa mai rezist sa nu pic fizic sau nervos.
Va multumesc pentru lecturare si , de asemeni , multumesc oricui ma ajuta sa ma puna in legatura cu oameni intelegatori,care sa ma ajute cu sponsorizarile de care vorbeam mai inainte.Astept rasuns de la oricine ma poate ajuta sa cunosc oameni ce ar avea putere de sponsorizare.
Las mai jos datele mele de contact.
Ma numesc Neli-Raluca , numele de familie nu cred ca e prea important acum.

tel : +40252/331563 ; +40749164641 ; +40788951230
E-mail : raluca_traistaru@yahoo.com


Kopanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei_98 spune:

DACA VRETI SIMS 2 EU AM SIMS 2 SI AM SI ,SEASONS ,UNIVERSITY SI PETS DACA LE VRETI VILE DAU EU PE andr3i_99 eu leam loat de pe net daca le vreti vi le dau pe mess andr3i_99

Mergi la inceput