Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eveline felicitari de noua achizitie! Vai de timpul tau liber de acum!
CristinaT pai cand zic eu ca jocul asta e ptr copii, numai ca noi de aici am dat in mintea lor?
Dana da, prin adulter. Iti poti alege de la bun inceput un singur personaj pe care ulterior il casatoresti. Sau chiar sa casatoresti mai multe personaje din casa ta. Nu iti face probleme de adulter, vad ca nu prea sunt morale perosnajele din "The sims". Daca ai reusit sa ii faci sa se pupe de mai multe ori, ii cere mana. Daca zici da, gata te-ai pricopsit cu el/ea, ce daca e din alta familie?
Cat despre deprimare, vezi ce le lipseste si pune-i sa faca activitati ptr satisfacerea acelei nevoi. Ai zis ca le-ai luat tv, pune-i sa se uite la tv.
Vor sa socializeze, pune-i sa cheme vecinii sa joace un baschet impreuna, sa se uite impreuna la tv(aici chiar poti satisface 2 nevoi - socializare si distractie).
Daca ai luat masa de biliard - te-ai scos! Ii distreaza la maxim, rapid. Cu cat sunt mai scumpe lucrurile, cu atat satisfac nevoile mai repede.
Dar nu e o regula generala. De exemplu jacuzii e scump si nu prea ii curata precum cada, dar ii distreaza. Plus ca aici mai pot sta si cu alte persoane, se pot juca in apa, freca pe spate.
Insa daca cele 2 persoanje nu se plac, nu vor vrea sa stea impreuna in jacuzzi.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ai grija c dc copilul nu se duce la scoala, ii scad notele. Daca ajunge la "F" se duce la scoala militara si nu-l mai vezi niciodata. Probabil se face mare si e impuscat de rebelii irakieni. Mama, ce gluma morbida!!
Daca lipseste un adult mai multe zile, e dat afara.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

copii trebuie sa-si faca temele ca sa aiba note bune,urmareste-i cand vin de la scoala si vezi unde isi lasa temele(ai mei ori le lasa pe jos pe aleea din fata casei ori in biroul parintilor-tot pe jos)
si atunci intru in by mod si le mut pe birourile lor la inceput nu vor sa le faca,le scade fun-ul foarte mult dar dupa un timp se obisnuiesc probabil
ai mei mi-au facut gemeni pt ca ea fiind romance aspiration nu vroia decat woo-hoo si au facut si au facut..pana au iesit gemenii
in week-end-ul acesta mi-au crescut,sunt adolescenti
dana nu ii casatori daca sunt din aceeasi familie,nu e bine.chiar daca vor cu timpul vei avea probleme
da click pe telefon call sim si vezi pe cine pot suna,sunt simsii cu care s-au cunoscut,colegi de munca,vecini.gaseste o tipa,sun-o si invit-o la tine acasa,pune-i sa vorbesca,sa glumeasca la inceput si tot asa pana le apar deasupra capului cate 2 inimioare
eventual faci asta in mai multe zile 2-3 si dupa ce au inimioarele ai sa ai optiuni move in sau propose intai logodna,apoi casatorie

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

gata deseara ma duc sa joc.... ce ziceti sa fac sa imi iau un singur tip sau o familie - sot si sotie cu ce sa incep

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cristina, eu am inceput cu familii cu doi copii. Am costatat ca ma aduc in sapa de lemn pt ca e nevoie de mai multe paturi, mancare, spatiu... asa ca acum fac familii cu un singur copil si parca merge mai bine. Nu stiu cum mi se intampla ca toate cuplurile ajung incet, incet sa nu se mai suporte. Nu vor sa doarma in acelasi pat, ba chiar se stramba si fac gesturi de nemultumire si cand ii pun pe amandoi sa faca baie in piscina. Eu i-am facut cat mai "nice" ca sa se placa si...
Despre temele copiilor, nu am vazut sa vina cu ceva, la mine vine doar ziarul si facturile de plata.
Loturi am cateva si am construit case cu familii pe toate, e deja multa lume si vin mereu la mine in casa (oricare casa) stau pana noaptea tarziu, mananca din frigiderul meu, fac.... la wc-ul meu... ai mei se culca si aia nu mai pleaca. Am evitat sa-l las pe sot sa flirteze cu vecina, sau pe sotie cu vecinul, adica chiar nu i-am lasat, daca ei nu au morala, eu am .
Si inca o data: nu pot sa-i pun sa se pupe, cel mult "talk" si "compliment", in rest...

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

cristinaT eu mi-am creat un sims,un barbat,l-am facut knoweldge aspiration,mi se pare cel mai simplu,l-am mutat intr-o casa mica si ieftina,i-am facut cateva skil-uri si in tot timpul asta a fost foarte fericit,i-am indeplinit toate dorintele....dupa asta i-am cautat un job si in tot timpul asta vorbea aproape zilnic cu o tipa din vecini,cand a avansat cat de cat am chemat-o pe tipa si dupa ce au vorbit putin s-au cuplat,logodit,casatorit si mutat impreuna
a adus si ea ceva bani,am tinut-o acasa,i-am facut skil=uri,apoi i-am cautat job si dupa ce a avansat ceva i-am pus sa faca copil si mi-am extins casa si tot asa,ei au avansat eu am mai construit cate ceva
dana d ai sims 1? in sims 2 copii au teme
uita-te la simsii tai,in partea dreapta este semnul de "relatii" sunt 2 omuleti si vezi toate legaturile de rudenie si cat de apropiati sunt intre ei
daca vrei sa nu-ti mai vina vecinii nu le da "greet" cand iti suna la usa
da-le de multe ori talk si ai sa vezi ca pe masura ce % de la relatii creste vei avea tot mai multe optiuni
succes

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am reusiiit!!!!! Am bebe, o fetita!
Acum cum fac sa o mut din baie?

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dana
Felicitari proaspata mamica!
Nu poti muta patutzul bebeului in camera? Ai grija sa-i dai sa manance regulat, sa o legeni, sa ii canti. Creste mare in 3 zile! ASa ca nu te vei chinui prea mult.
Ca sa nu-si piarda serviciul vreun membru al familiei, trimite-i la munca pe rand.
da cornelianeli ce joci tu e sims2. Abia astept sa-l incerc si eu. Din pacate pe computerul meu mergea f. greu , asa ca nu m-am mai chinuit. Jocul il am pregatit totusi ptr vara.
Sa mai povestesti ce mai faci prin joc.

Si mie mi se pare mai convenabil sa incepi jocul cu un personaj, ca altfel se inmultesc prea mult si nu-i poti coordona pe toti.

Eu mai faceam ceva: ma mai foloseam de cate un personaj la inceput, ca sa aiba grija de bb, sa faca curat in casa (ca sa nu angajez menajera) sa ude florile.
Cand nu mai aveam nevoie de el il omoram. Mama, ce interesant murea. Dar nu spun nimic, o las pe Dana sa vada singura!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

vai felicia auzi la ea sa omoare bietul sims
si sora mea facea la fel cand aveam sims1
dana vezi ca parintii au optiunea hold,cand dai click pe bebe,apoi il pui in patut
trebuie sa-i cumperi neaparat patutul si chestia de schimbat scutece
succes

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

cornelianeli nuuuu, dana are sims1!!
Nu tb cumparat patutzul nici nimic altceva, doar sa aiba grija de el.
Dar tu chiar m-ai facut curioasa cu Sims2. Mama cate lucruri noi sunt acolo!! Abia astept sa-l incerc.
Poate mai fac un copil, sa joc sims2 pe saturate in concediu prenatal ca in vara Ilinca va fi destul de activa, va incepe sa mearga in premergator, poate, asa ca Aleluia timp liber!!!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput