Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

hotbabe4you multam, asa am facut! Tot nu merge. Mai cercetam.

Pai ceea ce vrei tu e energizerul. Pentru asta trebuie sa aduni vreo 14.000 de puncte la aspiratii. In meniul de stare al simsilor apare la un moment dat si ce poti lua cu astfel de puncte.
Insa astfel de aparat (luat cu punctele de la aspiratii) trebuie folosit doar cand nivelul aspiratiilor e mai sus de galben. Altfel are efect invers.

Mancarea le tine insa de foame daca e pregatita de cineva priceput, adica cu multe puncte la cooking. Cel putin salmon-ul (asta e somon cumva?) este consistent, te saturi cu o portie.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

b_bea acum vad ce ai scris. Bine ca mi-ai scris de downloaduri, ca nu-mi mai trebuie. Oricum pe caldura asta merge calculatorul mai greu. Plus ca inseamna ca downloadurile mele nu functioneaza. Renunt!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Bravo fetelor, dar vad ca subiectul asta a mers mai departe, eu la un moment dat nu l-am mai gasit in primele 3-4 pagini si am crezut ca a murit, asa ca m-am retras si am continuat sa joc cat timp aveam la dispozitie. Si sa stiti ca au fost zile cand jucam ore intregi, abia ma puteam dezlipi de aici, intepeneam, imi amortea fundul, imi luam aici de mancare si de baut..
Imi spusese Parpalak ca subiectul e inca activ si ca am corupt-o si pe ea, si am vanit sa-l caut si sa ma pun la zi.
Am intrat pe site-ul dat de cineva cu cateva pagini in urma si am descarcarcat o gramada de obiecte instalandu-le in "downloads". Am descarcat foarte multe dar nu mi-au aparut in joc decat cateva: o bucatarie albastra, un pat cu trandafiri rosii, si 3 tablouri.
Acum sa vedeti ce se intampla: unele obiecte dispar dupa ce le cumpar la o casa, adica in momentul in care incep sa ma joc cu ele, dispar pur si simplu si nici banii nu-i primesc pe ele. Alte obiecte imi blocheaza jocul, adica oamenii raman intepeniti si nu pot face nimic, pot sa le dau comenzi dar ei nu misca. Pana la urma sunt doar cateva obiectele cu care m-am imbogatit si pe care le pot si folosi. Si alea sunt unele din bucataria albastra, 3 tablouri si patul cu trandafiri.
Am descarcat si o gramada de plante de gradina si vaze cu flori... nici una nu se regaseste.
Acum nici nu stiu daca trebuie sau nu dezarhivate. Eu am si dezarhivat majoritatea zip-urilor, dar tot nimic.

[ pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am mai patit ceva cu bucataria albastra: cosul de gunoi functioneaza aiurea, ii pun pe oameni sa runce gunoiul, il iau, il baga in gunoi si miediat apare iar gunoiul pe jos unde a fost initial. Daca am menajera, asta face toata ziulica si imi ia o gramada de bai, numai zic ca gunoiul e tot pe jos. Am observat ca cosul de gunoi functioneaza normal doar la pungile de snaks.
Aaaa, si masina de spalat vase schimba hainele celui care spala vasul

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hotbabe4you spune:

uff deci k obtin energizerul se pare k trebuie sa ma concentrez pe obtinerea pctelor de la aspiratii..sper k o sa reusesc.
printre altele mai aveam shi pb cu try for baby care numi iesea deloc..shi abia dupa ce am adoptat un bebe sau hotarat shi ei sa faca nebunii in jacuzii..dar acuma nu stiu daca a ramas gravida sau nu.imi apare ceva cand e gravida?
eu mi-am angajat dadaca , shi menajera shi amandoua fac treaba buna.
shi inca ceva.
am ceruto in casatorie shi a aceptat, shi acuma la aspiratii vor sa aiba petrecere de nunta.am organizat shi nu sa intamplat nimik..invitatii au stiut doar sa se uite la tv shi sa danseze..la final mia aparut k a fost"good time" dar ei nu sau casatorit...nu mai inteleg nimik...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

dana d, mie-mi tot disparea o masa, si le tot cumparam mese pina cind m-am plictisit. La un moment dat am gasit niste gunoi sub masa, lucru foarte interesant, ca in mod normal n-ai cum sa pui masa peste gunoi (obiect peste alt obiect). Dar cum am luat gunoiul ala a incetat si masa sa mai dispara.
Am descarcat in weekend o gramada de obiecte de la linkul pe care mi l-ai dat, , asa ca acum am o gramada de mobila tare faina.. . Le-am pus-o pe toata la aia care-s 8 in casa, a iesit un talmes-balmes de numa, dar voiam musai sa le vad cum arata in joc. Si-am patit-o cu astia, ca daca se arunca 3 in piscina, toto poporul intra pe verde! Numai in casa asta se intimpla. (A fost un accident, ca voiam sa ma uit la obiectele cele noi, si ca sa scap de ei i-am trimis in piscina). Apoi, la alta casa, unde-am pus mobila de copii, patesc alta zona crepusculara. Dau telefon la prieteni, ii invit, dupa care aia figureaza ca fiind la mine in vizita, nici nu-i mai pot suna. Asa ca ingrijorata, m-am dus repede la aia pe care i-am invitat, care-s bine merci la ei acasa. Una din gagici a ajuns exorcista si cistiga 1000 de dolari pe zi
Si da, am dezarhivat toate fisierele, de-a valma, in folderul downloads.

Efectul in viata reala e ca mi-au trecut entuziasmele cu privire la mobila estetica.. Acuma, daca as gasi echipament de bucatarie cu autocuratare, ala da, m-ar impresiona! Nici nu mi-am dat seama cit timp se pierde cu activitati de "maintenance". Ca sa nu mai vorbesc ca astia vin de la servici aproape la fel de proaspeti cum au plecat! Vreau si eu servici din ala! {:)]

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

hotbabe fii atenta, dupa ce face wooho sau try for baby - daca fuge la wc sa VICTORIE! Ai reusit! daca nu esti atenta si a ramas totusi gravida, iti apare mesaj ca "e pe calea maternitatii"" si n-o mai lasa sa se duca la serviciu, ii da zile libere.
Nu trebuie neaparat sa-i pui sa "try for baby" e de ajuns woohoo (am observat ca sunt mai dispusi la woohoo, cand e vorba de baby li se taie cheful).
Mama, ce discutam noi aici, cica asta e joc de copii! V-ati lasa fetitza sa joace asa ceva?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

cat despre cerutul in casatorie, trebuie sa iei arcada din acea sub care stau americanii cand se casatoresc (eu am vazut numai in filme, ca la noi nu se practica). O gasesti la diverse sau la lucruri ptr petreceri. Ii pui sub ea si vin toti. Dar trebuie sa fie necasatoriti.
Plus ca mai poti aduce un tort de nunta si ii pui sa-l taie.

Faza tare: cea mai reusita petrecere a fost una in care le-am pus tot la dispozitie (bar, mancare, jocuri) si simsii au plecat la munca. Cand s-a terminat petrecerea erau toti in delir, facusera ce-au vrut in casa.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Maama! da complicat este Sims 2 asta! pai nu prea e pt copii ca are fica-mea o colega care il joaca pe ascuns ca nu o lasa maica-sa, parca zicea ca i l-a parolat dar cum copiii din ziua de azi sunt mai destepti decat parintii.....
Fetelor, Parpalak, stiti ce mi-ar place sa descarc? zugraveli, faianta, gresie.. usi, geamuri..
Nu am gasit pe site-ul ala.


Fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Fetelor care jucati Sims2, lamuriti-ma pls! Ati cumparat jocul sau l-ati pus de la cineva crackuit? Pt ca eu l-am luat de pe net l-am instalat cu Daemon tool si nu a mers sa fac nici nu download de nicaieri. Si daca voi nu il aveti platit si totusi ati luat diverse lucrusoare..........invatati-ma si pe mine ce sa fac!


Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput