Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Pai da, e mai lung asta decat cel dinainte. Poate lipsesc ghilimelele. Asta e ultima inncercare. Daca nu merge, renunt. "cel mai inteligent cedeaza primul"

[red] Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005) [red]

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Hai ca pozele mi-au reusit. Lipseau ghilimelele. Dar literele colorate, nexam.

[red] Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005) [red]

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

irina, tu ce ii dai dimineata la 10, suc din ce fructe sau ce combinatie? Bagi si branza? Ce cantitate? Ii mai dai si lapte dupa? Cand e urmatoarea masa? Sper ca nu te superi ca ti-am pus 1000 intrebari dar eu sunt in ceata cu diversificarea asta, nu inteleg ce masa trebuie inlocuita, cum trebuie sa fie programu...ooofff

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

buna fetele, sunt aici, n-am plecat...avem botezul duminica si de bine ce-am asteptat martie sa fie frumos afara, iata cum e acum
nu am avut deloc timp sa scriu, am fost la regim strict (sa arat bine, deh, mama crestinei) si eram cam lesinata de foame...
va citesc cu drag zilnic si sapt viit. o sa stau mai mult pe aici.

jadi, anya, bagati-ma si pe mine pe lista cu baby expo, 17, da/ e prima zi, nu? ca doar vinerea se poate intra acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Carmen, baga un / la al doilea red ... adica [/red]

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Gata! nu va mai stresez, am rezolvat!
Irina, Ioana, Dani, mersic frumos


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor am aparut si noi

La multi ani sarbatoritilor care isi fac lunita in 28.29.30.31 si pupiciiii de la noi pt toti

La noi situatia este acceias papam compoturile de fructe ,dar cu legumele mai rarut ca este mai dragut

ma duc sa citesc din urma si revin


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Simonique eu la masa de dimineata (care la noi e pe la 11 in general ) ii dau piureu de fructe - mere cu pere - compot, coapte (doar merele) sau crude. La astea cand le "blendaresc" adaug branzica. Din cand in cand la cele crude pun si sucul de la un morcov maricel.

Kid petrecere frumoasa la botez, poate totusi vine primavara pana in WE.

Eu la baby expo cred ca ajung in WE ca vineri lucrez .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Carmen, ce semnatura frumoasa ai.
kid, sa fie totul bine la botez!

Acum se upload-eaza pozele cu camera mirunei. Le veti gasi dupa ora 19:00 in albumul "Month 7" de la semnatura, ultimele 4 poze.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz spune:

Buna seara fetelor,

Uram si noi "la multi ani" sarbatoritilor, caci multi sunt azi, avand in vedere ca se termina luna mai devreme si multumim la randul nostru pentru urari. Nu-mi vine sa cred ca a facut 6 luni, ma uitam intr-o zi pe filmuletul de la iesirea din maternitate si parca-r fi fost ieri.
Din pacate, asa cum ii spuneam si Nadinei, noi am inlocuit tortul cu supa de morcovi si orez si sampania cu ceai de menta, intrucat Bianca a facut pentru prima data diaree. Nu am nici cea mai vaga idee de la ce, cert e ca are si temperatura mare, ma rog, a avut, azi se simte ceva mai bine si sper s-o tina tot asa.

Maddy, parca tu intrebai de Zyrtec. I-am dat si eu vreo 5 zile, 3 picaturi la 12 ore, dar nu au avut efect in cazul nostru. Are si Bianca niste bubite deasupra genunchiului, apar si dispar, dar cand se inrosesc, se palideaza foarte repede cu Panderm. Ne-a dat dr si Advantan, dar inca nu l-am folosit.

Anya, ce bine de tine ca ai scapat fara plansetele cauzate de dintisori.

Simonique, eu eram cea care te rugasem sa intrebi de vaccinul antirujeolic. Multumesc pentru raspuns.

Va las, ma duc la puiul meu care da semne de trezire. Mi-e si groaza s-o cantaresc, cred ca nu o mai stresez azi cu masuratul si cantaritul. Sambata avea 7,100 kg, dar acum, cine stie, cred ca a scazut destul de mult caci de unde nu avea ea pofta de mancare, zilele astea nu a prea papat mai nimic. Cred ca intram in topul celor mai slabuti bebei la 6 luni.

o seara buna va doresc si de ce nu, petrecere frumoasa celor ce sarbatoresc.

Mergi la inceput