FIV 62

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Stiu ca suna idiot dar spermocultura se face din spermograma, nu? si cum o facusem la Medsana si nu prea avem cum sa ajungem iar acolo, presupun ca trebuie repetata aici in Cta, nu?! Merci Avalon, scuze ca te stresez cu detaliille!!!



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu, Andicu, spermograma e spermograma si spermocultura este spermocultura, sunt analize DIFERITE. Nu ma stresezi deloc... Sotul meu a facut spermograma si din cauza ca nr de era mic, dr. i-a mai cerut niste analize suplimentare: hormonale si aceasta spermocultura. La spermograma se analizeaza nr de spermatozoizi, mobilitatea si structura lor, nr de leucocite, cantitatea spermei. Dar spermocultura analizeaza sperma dupa cum am spus, din punctul de vedere al unei infectii si daca iese vreo infectie se specifica cu ce este... cum e la noi culturi din col sau analiza secretiei vaginale. Daca mai ai intrebari, te rog sa le pui fara jena. Pupici!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Uite, ambele analize se pot face la medicover-synevo, am inteles ca au laborator in Constanta, spermograma si spermocultura sunt pe lista de analize aici: http://www.synevo.ro/ro/lista.asp bifeaza microbiologie.
*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci mult inca o data, Avalon, de fapt, ma gandeam daca se face prin aceeasi metoda, de ejaculare in borcanel....m-am exprimat eu aiurea. Presupun ca da, ca n-au altfel cum sa analizeze sperma ..o sa incercam la Medicover .



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Avaloaneeee




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Cu mare placere, Andreea! Trebuie sa luati recipent steril, fie de la laborator, fie de la farmacie, recoltarea se face fara restrictii de abstinenta in cazul spermoculturii si se poate face acasa, cu conditia sa ajunga la laborator in 30 minute. Apoi, vezi ca unele laboratoare nu primesc probe decat in anumite zile si ore, de aceea mai bine va interesati inainte. Mult noroc sa iasa bine!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

andicule mult noroc..tin pumnii sa nu mai apara scarba aia de infectie..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci_miru spune:

Fetelor.... nu mai pot.Testul a iesit negativ
Edyna te rog primeste-ma si pe mine sa pling alaturi de tine.De asemenea Pis imi pare rau si pentru tine.Cred ca nu a fost sa fie "lotul asta" sa ma exprim plastic.
Nu stiu cum sunteti voi dar eu simt ca se scufunda pamintul,degeaba incerc sa-mi fac curaj sa merg mai departe...simt ca nu mai pot...sau n-o sa mai pot s-o iau de la capat. Un singur lucru este cert, daca va mai fi sa incerc, niciodata nu va mai fi la Medsana.
Medicul mi-a spus sa continui tratamentul cu utrogestan si cyclo-procinova si sa repet bhcg-ul luni (adica la 21 de zile) dar eu stiu ca asta a fost asa sa-si mai spele un pic pacatele.
Edyna te intreb pe tine la cite zile de la primul bhcg ti-a venit CM, pt ca am vazut ca spuneai ca ai dureri ..Aceiasi intrebare v-o pun si voua celorlalte fete.
Fetelor care se pregatesc acum de Et bafta multa
Nu-mi luati in seama.As vrea sa ma bucur de reusita voastra
va imbratisez pe toate
Miru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Luci, nu am cuvinte

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

luci




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput