Tinctura Branca Ursului (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Dasha, nu le amestec. De 3 ori pe zi: intai iau tinctura de BU in jumatate de pahar de apa (1 lingurita) si dupa 15-30 minute iau tinctura de marar (tot o lingurita) in jumatate de pahar de apa. Am auzit ca BU face minuni pt FSH! Uite un artcol interesant: http://www.formula-as.ro/reviste_57766ginsengul-romanesc---branca-ursului.html Bafta!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Multumesc mult Avalon. Maine merg sa-mi cumpar si eu de amandoua.

Pupici.

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2c spune:

Fetelor, v-am mai spus ca noi luam amandoi BU cate 20 de picaturi de 4 ori pe zi. Sotul meu a facut prima spermograma acum o luna si i-a iesit oligospermie(18 mil). Dupa o luna de tratament cu BU, apilarnil si vitaminaE, spermograma este aproape perfecta(52 mil).Pentru ca sotul sa aiba o spermograma foarte buna trebuie sa nu fie stresat, sa fie odihnit si sa aiba minim trei zile de abstinenta. Doctorul nostru ne-a zis ca nici prea des nu trebuie deoarece nu au timp sa se regenereze.Cunosc foarte multe persoane care au ramas insarcinate cu BU. Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curcubeu spune:

@Dasha
ma bucur ca o sa incepi si tu BU
sa ne ti la curent cu ce se intimpla si cum te simti,poate ar evreo influenta asupra FSH _ului
Sint alaturi d etine !

P.s. Eu inca fumez dar trebuei neaparat sa ma las daca vreau sa am sanse !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Rainbow multumesc pentru incurajari.

Din pacate trebuie sa mai astept putin ca sunt in ziua a 14-a.Voi incepe din prima zi, ca asa am inteles ca trebuie.Deocamdata tot beau ceai de coada soricelului.
La tine cum merge? Ceva noutati?Simti modificari? Sa speram ca va da rezultate.
Lasa fumatul ca daca nu vei lua bataita .

Te pup.

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curcubeu spune:

Hello!

Am simtit in primele zile ca ma dor ovarele ,deci cred ca stimuleaza ovarele,iar mai zilele trecute ma durea capul si simteam o ameteala si presiune la cap.Sper sa nu imi deregelze tensiunea de tot
Eu in general o aveam normala.In rest inca nimci dar rezultatele se vad mai greu in tratamentele naturiste in general dupa mai multe luni.Trebuie sa avem rabdare si vorba ta sa las fumatul si dulciurile!Ca ltfel ma aleg cu ochii vineti

Am acuma exact 8 zile decind i-au,o sa va tin lacurent.

@dasha
Dar soricelul pentru ce iei??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

De azi revin in forta la tratamentul cu Branca Ursului, am sa iau doza maxima (de 4 ori pe zi), incep din seara asta. Eu o sa iau acum pentru anexita, este foarte buna!
Curcubeu, daca ai tensiune mica, de la BU o sa fie si mai mica. Stiu ca se asociaza cu maghiran in astfel de cazuri.


Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buzincu spune:

BU si ceai de napraznic din luna noiembrie 2005, dar nu pana la ovulatie , ci non-stop . Luna trecuta rusii au venit pe 4 februarie si pe 27 februarie (deci doar 23 zile - eu avand de regula un CM regulat 26 - 28 zile )O fi bine , o fi rau , ce ziceti fetelor ? Asta ar fi cam a cincea luna de BU . Nu stiu ce sa mai fac , sa continui cu BU sau nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

Fetele!Fetele!Ajutor ca sunt in crize!
De 2 luni iau si eu BI si pana azi totul a fost ok.In schimb azi,cand sunt exact in a 14 a zi am avut o mica,mica,mica hemoragie.Chestia e ca nici nu-mi dau seama daca e hemoragie sau o secretie rosiatica.E cazul sa agit ?!?!De fel eu sunt cam panicoasa,iar programarea la medic( sa o pot intreba ce si cum) o am tocmai pe 9 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

scuze! am vrut sa scriu:E cazul sa ma agit?

Mergi la inceput