Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna ziua fete frumoase si bebelusi cumintei!!!


Sper a ati avut o simbata placuta. In weekend sunt lenesa la scris ca se trage de mine in 3 directii!

LA MULTI ANI! pentru bbii care astazi fac un numar rotund de lunite !!! Vlad Alexandru, David-Andrei, Eleni Maria!
Sa fiti sanatosi, cumintei, sa cresteti mari si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri!

Irina (b_irina_c), vizionat tortul, facut pohta!!! Il fac si eu negresit. Daca e musai, spal si oale
Vladut si Iulia... Dulcei foc.

Carmi, bbelin frumos si zimbaret, ii uram multa sanatate!!!. Multumim de info! Stiam ca se fac bacterii in apa calda, da' nu am asociat cu vasele pe calorifer

Am vazut si miresuci foarte frumoase: Vio si Alina (Anya).
Anya, pe tine te-am admirat mai de mult dar uite ca nu am apucat sa zic nika. Am citit si de povestea trista de la nunta ta , dar bine ca a trecut si acum esti printre noi.

Vera, am vazut si noi graficele, multzumim .

Nicole, sper ca ai spor la invatat! Tot voiam sa te intreb...si nu am apucat, cum e dupa cura cu pricina? Te mentii? Am tinut-o si eu, din pacate nu am reusit decit 11 zile, am slabit 5 kg si am pus 4 inapoi .

Si de discutii... ca ma maninca si pe mine palmele, vb lui jadi, mai ales ca am fost de fata . Au zis f bine fetele care au comentat, subscriu si eu... Si as mai adauga: avem dreptul la opinie fetelor, iar daca suntem atente si la exprimare, io zic ca nu e nici o problema.

Va pupicim pe toate si va uram in continuare o duminica suuuper! Distractie placuta sarbatoritilor!

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

La multi ani pt Vladut care azi implineste frumoasa varsta de 6 luni,un mare pupic de la noi

LA multi ani si pt cei doi sarbatoriti care isi fac lunita David si Eleni pupi de la noi



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

admirat si poza cu Mateias, al cristinei-m. Baietel mare si frumos.

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

La multi ani voinicului Vladut care a implinit jumatate de anisor, dar si puisorilor David Andrei si Eleni Maria!

Fetelor - multumesc de aprecieri. Acum am cam uitat povestea cu nunta, ca am alte preocupari. Oricum, a fost o chestie inedita (cel putin asa incercam eu sa ma consolez atunci).

Vio - si eu ma cam feresc sa o pun pe Anya in sezut. Atunci am asezat-o doar cat a tinut sedinta foto (cateva minute), sa ne mai distram si noi, ca era tare simpatica . Insa nu stiu ce sa-i fac, ca e disperata sa se ridice. Asa ca din cand in cand o mai tin asa la mine in brate sau in carucior. De-acum mai astept pana pe la 5 luni si o s-o pun sprijinita de perne, ca nu ne mai intelegem...

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Vladutzsa cresti mare si frumos ca de insurat te-a insurat mami deja, he he!

La multi ani si celorlalti sarbatoriti:David Andrei si Eleni Maria.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina vezi ca ai un filmulet la adresa comuna. Enjoy!

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Danimerci de intrebare, cum sa fie cu invatatul, cam naspa, ca tot imi vine sa ma joc cu ioana si nu-mi arde. Invat dupa ce o culc pe ea, iar ziua sunt chiauna. Dar scap eu si de asta. Cat despre cura, luasem si eu inapoi 2 kg, dar acum le-am dat jos. Sper ca dupa ce incep munca sa devin , macar pana raman iar insarcinata.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

salutare!

LA MULTI ANI! Vlad Alexandru, David-Andrei, Eleni Maria

tocmai studiam reteta de tort pentru a o pune in aplicare, asa ca:
irina fati mila cu mine si zi-mi in cata apa dizolv cele 4 plicuri de gelatina x 10 g/plic pentru tort? pe instructiunile de pe plic scrie 10g / 0.5 l apa rece. dar asta nu cred ca se aplica si in cazul tortului... scuze de nestiinta, dar nu am mai prestat pana acum astfel de reteta

salutari tuturor,




LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Nicole, m-am uitat si eu la dulceatza ta , te cred ca nu ai chef de invatat
Dupa 7 kile slabite, cred ca esti deja . Felicitari!!!



Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Fetelor am revenit cu forte proaspete!Noi suntem bine, nu am mai scris de mult si nici nu v-am citi pentru ca pur si simplu nu am avut timp cu amandoi copiii si cu sesiunea.... dar am scapat cu bine, eu, mai usoara cu 10 kg fata de ultima data cand v-am scris, iar Luca e mai greu cu cateva kg, asa ca acum are 9 200 kg si maine are 6 luni. Felicitari sarbatoritilor care deja au facut 6 luni si multa sanatate sa cresteti mari si frumosi si sa fie mamicile voastre mandre de voi! Noi inca nu am injectat copiii, pe Luca de 6 luni si pe Matei de 2 ani si 6 luni ca au fost mucosi ca bineinteles ca nu ne-am abtinut si am mers ca nebunii in fiecare we la ski cu bietii copii. I-am carat pe partie dupa noi si faceam cu schimbul pana i-am racit. Asa ca, Matei are o tuse cu muci de vre-o luna si Luca a facut o mandra de faringita, cat pe ce sa fie laringita de am tratat-o cu antibiotice, din pacate! Dar e bine, ne-am lecuit si in we asta am stat acasa, nu stiu pentru cat timp. Haideti fetelor, pleaseeee, ajutati-ma si luminati-ma si pe mine... ce trebuie sa fac ca sunt nasa de botez in Cariova si nu stiu care sunt obiceiurile locului, fina mea e traditionalista si cred ca va fi foarte stricta, asa ca eu, o molcoma ardeleanca nu numai ca nu voi stii ce sa fac, dar nici nu cred ca voi fi la inaltime, asa ca... spunet-mi, pe langa cadou si cercei de aur tre sa punem si bani si cati daca da, avand in vedere ca am luat un cadou de 2 mil, sau nu se pune, ce sa mai cumpar, lumnare de care, mica, mare , panglica sau ce? Haideti cele care stiti si nu ma lasati ca vineri plecam la Craiova si vreau sa am temele facute foarte bine! Mersi!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput