Clubul optimistelor

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Pe site sunt jocuri pentru toate varstele, dar link-ul ce ti-l dau te duce direct la un joc, un fel de cucu-bau in versiune americana ; indiferent pe ce tasta apesi apare un personaj ce scoare diverse sunete si rade....Bianca mea se distreaza copios...daca-i dai "next" vine personajul urmator....multa bafta la luat copilul de la calculator dupa aia...uite www.sesameworkshop.org/sesamestreet/games/flash.php?contentId=4203178" target="_blank">aici.
Cat despre vreme, ce sa mai zic....doar suntem optimiste, nu? Pe aici s-au blocat drumurile.....dar eu zic sa punem colinde si sa ne simtim bine...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

eveline FRUMOS JOCULETUL
georgi sunt anu I la psihologie si ultimul examen il am la neuropsihologie si neurocibernetica.
Va doresc o saptamana frumoasa.

iri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Mai fetelor mai, ati patit ceva?...ce mai faceti, cu ce va mai laudati? Mai sa nu gasesc subiectul....v-a parasit optimismul cumva?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Nu Eveline.Eu imi pastrez optimismul dar am fost ocupata.De exemplu azi am fost la Craiova ca a avut sotzul meu treaba, am trecut si prin Metro sa luam cate ceva.In rest asteptam pardalnica asta de primavara ca m-am saturat de ploi si vant.Azi a fost bine, chiar placut.Bianca ce face?Te supara?Ca domnisoara mea mai face mutre si isi mai ia cate un "na na" la funduletz.Sa o vezi cum vine ca miloaga, dupa ce ma supar:mami, mami.Si eu ma fac ca sunt suparata.Si ma tot striga mami mami pana incep sa rad si pe urma pleaca sa-si termine nazbatia.Dar in general ne intelegem bine.Si suntem sanatoase.Adica sanatosi.Si asta e cel mai important.In rest ma chinui sa invatz si o fac seara dupa ce adoarme Stefania.
Alina si Alexia voi ce faceti?
Gyna si pe tine.Ce-mi face ginerelul?Ce zici iti expediez nora prin posta?
Iri_sori da' grea facultate ti-ai ales...Am facut si eu psihologie un semestru si nu ca nu mi-a placut(acum chiar mi-am adus aminte de etapele de dezvoltare psihomotorie la bebei si copii), dar era mult de tocit.Tot respectul
lulu si tie.Tu ce mai zici?Muncesti intens, nu?Bafta si lasa ca o sa fie bine.Nu se poate altfel.
chiquitita(mereu ma incurc in litere cand iti scriu numele, asa ca o sa-ti spun simplu chiqui) si la tine.Tu de unde esti?tii secret?
Pup si restul lumii ca trebuie sa ies.E deja tarziu pt taclale si eu parca nu ma mai opresc...


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

georgy Bianca mea e inca cumincioara....poate pentru ca inca e tare mica. Oricum tot da semne de nervozitate sau mai bine spus plictiseala....s-a cam saturat si ea de stat in casa, dar la temperaturile astea ce-s afara nu prea am ce face....tu spuneai de vant si ploaie.....sa vezi la noi ce nameti sunt si ninge incontinuu....
Sper sa nu ajunga subiectul asta un dialog (nu ca nu imi face placere), dar totusi unde au disparut toate celelalte optimiste???

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Salutare fetelor!
N-am mai dat pe aici zilele astea ca nu ma incadram in topic am fost cam
Mama mea a inceput sa se simta mai bine, nu mai are dureri asa mari, cred/sper ca da roade noul tratament, iar soacra mea merge in asta seara la Tg. Mures sa se opereze la mana.
Oricum am reinceput sa fiu din nou optimista si sa sper in vremuri mai bune.
Va pe toate si va doresc numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Gyna va doresc sanatate, si sa fi in continuare optimista.

iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Buna seara.
Scuze ca intru mai rar dar mi-am impus sa dau drumul la calc. doar seara, maxim o ora pana adoarme bebelina ca oricum nu pot sa fac mare lucru prin casa.
Mai e doar saptamana asta si pe urma recuperez.
Eveline, nu stiu unde au disparut toti.Doamne, am vazut aseara la TV zapada din Moldova.Incredibil.Era atat de mare...Bianca ce face?
Iri_sori bafta maine la examen si astept berea.Daca iau si eu examenul atunci suntem chit.
Gyna multa sanatate mamei si soacrei(ca parca am intzeles ca se duce la operatzie).sa-i ajute D-zeu sa se termine cu bine.
Noi suntem bine cu o mica exceptie.Maimutica mea nu mai vrea sa faca baie.Nu-mi dau seama de ce nu mai vrea sa stea in cada ca pana acum nu mi-a facut probleme.Ma dispera de-a dreptul.Dar trecem noi si peste asta...
Va pupui pe toti

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Salut fetelor, ce mai faceti?....pe la noi parca ar veni primavara...dar nu-s foarte sigura
Nu-i nimic, ne hranim cu optimism.
Gyna multa bafta si putere atat tie cat si mamei si soacrei!
georgy75 Bia ce sa faca.....nu prea mai are rabdare sa tot stea in casa....abia astept sa merg cu ea prin parcuri mai mult, numai sa se faca odata cald....Cat despre "maimutica" ta, sa speram ca e ceva de moment...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

la toata lumea.
Si la noi se pare ca a venit primavara.Azi a iesit de 2 ori afara.Dimineatza cu mine si dupa amiaza cu verisoara ei.Asa am reusit sa mai invatz si eu putzin si a luat si ea aer.Cred ca s-au saturat si ele in casa tot timpul.
Uf, eu m-am saturat de tocit la legi....Mi se pare ca toate sunt varza in capul meu.Nu-mi place sa tocesc.In rest toate bune si frumoase.Asta seara il rog pe tati sa pregateasca ceva de papa ca eu nu am gatit nimic(decat o ciorbica pt Stefania).Dar maine fac ciorba de burta asa ca imi iau revansa cu varf si indesat.Nu?


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput