Clubul optimistelor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Mai, da amandoua cuscrele mele aveti fete frumoase foc!
Georgiana, eu deocamdata nu pot pune poze, pentru ca nu am un aparat foto k lumea, are numai sotul pe telefonul mobil, dar nu am net acasa, iar la serviciu am net dar in schimb am o rabla de calculator (ca o flasneta, manivela-i mai lipseste), cam imbarligata treaba.
Mi-ar place cu adevarat sa-mi dai frumusete de fetita, mai ales asa mare si cuminte, si baietilor mei le-ar place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Gyna, si eu am un aparat foto obisnuit.Dar am mers la fotograf si i-am zis sa-mi scoata filmul pe CD.Marfa.E si mai ieftin si ocupa si mai putin loc prin casa.Ca am sute de poze de cand cu bebelina.Cred ca si pe la voi se poate.Si e si mai ieftin.Incearca si asa.
Pe urma intri pe Yahoo, le pui acolo si gata.Le vede toata lumea.
Asa am crezut si eu ca-mi trebuie cine stie ce aparat dar uite ca am reusit si cu rabla mea.
Ia vezi care dintre ei se indragosteste primul de fi-mea?

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

OPTIMISTA CONVINSA!
Sunt optimista mereu ,si nimik nu ma "darama" chiar daca uneori disper pentru ca de vreo 2 ani "lucram" la un bebe ...si nimik. Dar sunt optimista si stiu ca se va intampla minunea.
PUPICI LA TOATA GASCA!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

lulu,bine ai venit!
asa e si la noi vremea,georgi,e un soare ...in citeva ore o sa topeasca toata zapada de ieri. da' o sa raminem cu multe balti si noroi. tu de unde esti?
noi am fost la sanius. a fost supeeeeer. abia am convins-o pe alexa sa mergem la nani.ridea cind il vedea pe ta'su ca fuge cu noi in sanie.
buna ideea, aia cu CD cu poze.


alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Bine ai venit LULU
Nu dispera, si mie mi-a zis un doctor la un moment dat ca(din anumite motive medicale) NICIODATA nu voi putea avea copii. Dar iata ca Dumnezeu a avut alte planuri cu mine si am nu unul ci 2 copii.
Georgi promit ca primul film facut il trec pe CD, si va arat mandretele mele : Cristian (5 ani) si Gabriel (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Multumesc mult. Stiu , sunt optimista , se va intampla minunea, numai ca m-au inebunit medicii ,nu ai nimik ,nu ai nimik ,esti sanatoasa,dar.....sunt nerabdatoare!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

lulu, nu dispera, minuni se intimpla in fiecare zi.
da' sper ca mergi la buc la dr, ca in provincie stiu eu cum sunt doctorii.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Bine ai venit lulu.
Ma bucur ca esti optimista.Hai sa-ti zic de sora mea careia doctorii i-au zis ca nu poate sa faca copii.S-a casatorit in '91 si ...nimic.Pana in 1994 cand a ramas insarcinata cu fetita.Cand a fost la medic si i-a confirmat sarcina , a inceput sa planga.La care dr. zice:"stati linistita ca de-acum vin ca iepurii"
Si dupa fetita a facut sor'mea vreo 2 chiuretaje si pe urma in '97 a mai nascut un baietel.Si cand a vazut ca iar ramane insarcinata, si-a pus nene sterilet ca nu mai tinea.Asa ca...Cati ani ai?Ca sora mea a ramas la 28 de ani.Niciodata nu e tarziu.
Alina eu sunt din Slatina(aci langa tine la 70 de km).Poate ne vom cunoaste candva..Eu ma oftic ca nu am avut sanie anul asta da la anul imi cumpar.Cand am fost in metro, nu am gasit.Chiar mai...am auzit ca se deschide la voi Carrefour.Asa e?Ca ma mut la Pitesti cu cumparaturile.Ca au aia niste oferte de salivezi cand te uiti prin pliantele alea.
Hai va pup ca scot maimutzica la aer ca ieri nu am iesit.Riscam sa ne ia vantul pe sus.Mai intru mai pe seara cand vine tati de la treaba ca oricum atunci nu ma mai baga fi-mea in seama.Il calareste pe taica-sau in toate pozitiile posibile si imposibile.


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:


Sa aveti o zi minunata.Pupici


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

buna fete!
ce faceti?
georgi si noi speram de vreo citiva ani ca se deschide carefour la noi, da' nici o sansa. m-am uitat in proiectele lor si pitestiul nu apare.
unde sunt ceilalti optimisti?

alexa & fam

Mergi la inceput