Bebelusi de iulie-august 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

mitub - stiu,nu m-am exprimat corect , eu am intrerupere de cateva luni intre joburi si de-aia nu primesc.

Cred ca poti merge tu la Posta de care apartii in buletin si sa-ti ridici direct banii.Sau sa lasi adresa de la serviciu.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

- eu am inceput m-ca la 1 februarie cand Mateiutz-Scanteiutz se pregatea sa implineasca 7 luni.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Bogdana, e o mare nebunie cu banii astia. Zilele trecute eram cam 6-7 mamici prin parc si eu eram singura care primise banii. O alta mamica a depus cerere pentru stimulent de 3 mil si a primit indemnizatia de 8 mil. . Mergi la posta de unde apartii si vezi daca au venit banii.
Pupa pe Cristina si din partea mea, sa-i treaca buba.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

Fetelor, am tras o sperietura cumplita cu Simina! Nu mi-am revenit inca... de 5 zile sunt ca o leguma! Fata mea a facut enterocolita acuta, febra mare 39,2 diaree, a varsat! Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut noi timp de 3 zile si inca mai tragem. Inchipuiti-va cum e sa-i dai unui bb de 6luni jumatate, inca alimentat la san, numai supa de morcov timp de 24 h... si el sa se agate cu disperare de tine, sa lipeasca de tine, sa caute disperat lapticul...Si am plans si am tipat de am ragusit... Acum suntem pe laptic si suc de morcovi si ne este mai bine... da' am slabit ff tare, s-au dus cutitzele si burtica! Si nu imi dau seama de la ce s-a putut intampla acest lucru... singurul lucru pe care l-am facut diferit, a fost branzica facuta din lapte de la vacuta bunicilor de la tara, care lapte nu are nimic, decat ca este mai gras decat cel din comert! Deci, atentzie celor care inca nu au dat branza bebeilor! Atat deocamdata, ma rog la Dumnezeu sa ne fie bine!

Ioana si Simina

Poze cu Simina

Simina e atat de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


- eu am inceput serviciul in 5 decembrie 2005, in ziua in care Ana a implinit 4 luni.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADAAINA spune:

salutare!
nu am mai apucat sa scriu nimic pentru ca am fost bolnavioare.
mai intai PITI a fost racita apoi i-am introdus branzica si i-a fost tare rau de la ea.a vomat pana nu a mai putut...mititica...ii iesea si pe nas si pe gura iar a doua zi a facut caca cu un pic de sange.m-am speriat rau de tot si am ajuns cu ea la spital.i-a facut analiza la caca si a iesit ok.se pare ca este alergica la proteina din lapte...inca nu sunt sigura.trebuie sa o mai testez...
acum nu mancam decat san(la 6 luni si o sapt).face mofturi si la fructe si la legume.vrea numai tata.
cu somnul de noapte stam rau de tot.se trezeste din ora in ora si plange,numai stiu ce sa fac cu ea.eu sunt zombi....
speram sa avem si zile mai bune....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Ioana (nique) pupam burtica Siminei sa se faca repede sanatoasa si sa poata papa de toate. Sa-i fie bine si sa nu mai planga mica de ea. Tinem pumnii!!!

Cu banii astia chiar ca e ca la nebuni, la unii vin la unii nu, zile, luni, modalitati diferite. Pui optiune pt card ei vin prin posta, dupa 2 luni...nebunie nenennneeee!!! Sa vedem luna asta cum mai apar. La noi au venit cu muult dupa voi la Bucuresti fetele!

Diana vrem poze sa vedem, dar e clar ca tot o pleata mare mai ai, la cat aveai tu acolo 30 cm nici nu se cunosc, ai un par fain de tot, ce bine ca nu-ti cade eu am chelit.

Am pus si noi poze noi, in Albumul 8 luni (chiar daca face 8 luni peste 3 zile, l-am deschis deja Enjoy!!!

Ma duc sa fac piureul lui Andrei cat mai doarme ca apoi nu mai apuc. Si revin!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Acum am alfat si eu, ca o vecina, care a nascut dupa mine, a primit CIC, dar al mine n-a ajuns. Asa ca ce pretentzii sa am de la stimulent

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Atat am crescut pana acum

Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by nique15

Fetelor, am tras o sperietura cumplita cu Simina! Nu mi-am revenit inca... de 5 zile sunt ca o leguma! Fata mea a facut enterocolita acuta, febra mare 39,2 diaree, a varsat! Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut noi timp de 3 zile si inca mai tragem. Inchipuiti-va cum e sa-i dai unui bb de 6luni jumatate, inca alimentat la san, numai supa de morcov timp de 24 h... si el sa se agate cu disperare de tine, sa lipeasca de tine, sa caute disperat lapticul...Si am plans si am tipat de am ragusit... Acum suntem pe laptic si suc de morcovi si ne este mai bine... da' am slabit ff tare, s-au dus cutitzele si burtica! Si nu imi dau seama de la ce s-a putut intampla acest lucru... singurul lucru pe care l-am facut diferit, a fost branzica facuta din lapte de la vacuta bunicilor de la tara, care lapte nu are nimic, decat ca este mai gras decat cel din comert! Deci, atentzie celor care inca nu au dat branza bebeilor! Atat deocamdata, ma rog la Dumnezeu sa ne fie bine!



Ioana, imi pare rau pt Simina, eu cred ca de la lapte. Stiu ca noua ne-a precizat sa nu fie lapte gras. Si cum cel care e direct de la sursa e fff gras... Lasa ca se face bine, recupereaza ea, tu sa fii tare ca sa ai grija de ea...

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Atat am crescut pana acum

Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Ioana-imi pare tare rau.Siminei si sa se faca repede bine.
Adaaina-la fel si vouaAndreei si multe sanatate!


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput