Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare fetelor,

in sfarsit avem si noi net non-stop asa ca pot sa fiu si eu un pic mai activa pe forum.
Am o groaza de recuperat la citit si la scris, sper numai sa ma lase 'hotomanul' meu mititel.

Va pupic pe toate,

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Simodina LA MULTI ANI pt cele 6 lunite!!!! Azi maine trece anul....

Nici mie nu-mi vine a crede cum trece timpul... Sotul deja viseaza plimbari cu bb de manuta .

Ioana am avut rabdare ca era un timp mort, abia adormise bb si mulgeam intre timp . Cu olandezu' sa iasa asa cum vrei tu!

Bag de seama ca numai eu am lipsit dinHerastrau .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Meme, bine ai revenit! M-am gindit de multe ori la tine.
Nadina, ma bucur ca ne-ai vazut. Fata mea era pink-ioata, avea totul roz pe ea; ce sa fac daca asa am primit hainele (noi am cumparat cam o zecime, restul se ingramadesc bunicile si strabunicile sa cumpere).
irina, tu o trimiti pe bona singura sa plimbe copilul? Ca eu asa am facut azi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna dragelor... cetesc den urma, pana una alta La Multi Ani Serbanica !.

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana, de maine o trimit. Azi am fost si eu ca e inca dezorientata cu stradutele din cartier .
Azi am lasat-o singura si m-am dus sa ma tund. Mai bine stateam pe fundul meu ca acum arat ca un calugar franciscan din sec XV (sau care or fi aia tunsi cu castronul).


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Dani ai doua printese superbe si cea mica seamana bine cu tine. Sa pui poza sotului sa ne edificam definitiv in plus sa rotesti pozele alea ca mi-am sucit gatul .

Copilul meu e bine a mancat 650 ml inainte de ultima masa si o masa nu dureaza mai mult de juma de ora cu schimbat pampers, spalat fundic. Asa ca nu regret ca l-am trecut pe HN dar am o intrebare la fetele cu stetoscop si nu numai, acum daca bea numai lapte praf trebuie sa ii dau si ceva pentru sete? Ca a inceput sa faca kk un pic cam tarishor si mai chinuit.
Ma chinuie dupa ora 7 cand i se face somn si nu vrea sa doarma cele 30 minute.

Cu titele e nasol tare, am cumparat varza ca vad ca inca nu se vede efectul medicamentul... nu am galme dar sunt betonate titele, azi nici sutien nu am putut pune. In plus am luat medicamentul dupa ce am ajuns la servici ca imi scade tensiunea si asa mica de raman fara suflare. Cafeaua nu ajuta, dar mai am 11 zile si scap de medicamente sper si de titele astea dureroase.

La servici zapaceala mare, nu ma intrebati ce am facut azi ca nu stiu... am ametit deja!

Fetelor, eu trimit bona cu copilul afara de vreo 2 saptamani si a ajuns pana in parc dupa 3 zile... acum merge chitita la parc si vreau sa zic ca nu e prea aproape.

In rest, toate vechi!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Fetelor,

am si eu nevoie de ajutor. Aveti idee la cat se ridica taxele vamale pentru produse textile (imbracaminte) importate din UE in Romania pentru a fi comercializate (deci fara lohn sau alte procese) direct pe piata?

Tot incerc sa gasesc pe net si deocamdata mi-am cam prins urechile in legi si nomenclatoare... ma gandeam ca poate stie cineva si scap in felul asta de 'cautare'.

va pupic,
meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am uitat sa ma laud, ptiu ce modesta sunt in ultima vreme.
Copilul meu nu se intoarce de pe spate pe burta sau invers in schimb se ridica in fund, metoda e tare ciudata, il pun pe o pernutza cam pe la 25-30 grade si el ce face: ridica un pic spatele, apuca canapeaua cu o mana, ridica si picioarele si se ridica cu totul in echer perfect dupa care lasa picioarele si se balangane pana pica la loc sau pe o parte. Iar cand are chef isi scoate sosetele din picioare!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Jadi,

aici nu se dau medicamente pt oprirea lactatiei, ce se recomanda este purtarea unui sutien cat mai strans, nestimularea in nici un fel a sanilor, dusul facut cu apa curgand pe spate fara sa atinga sanii (chestiile astea fiind valabile in situatia in care nu vrei sa alaptezi imediat dupa ce ai nascut), iar daca ai alaptat, indiferent de perioada, se recomanda sa te mulgi in continuare dar reducand gradat cantitatea de lapte mulsa, astfel, daca azi ai muls 100 ml, maine mulgi 80 si tot asa (e numai un exemplu). Nu stiu daca iti va fi vreun pic de ajutor, dar asta stiu eu de aici, unde efectiv nu iti da nimeni pastile pt intreruperea lactatiei.

pupici
meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Meme, mersic de sfaturi si eu am aplicat mai putin faza cu dusul si mulsul la care am renuntat definitiv la sfatul a 2 doctorite, in plus iau medicamentul prescris plus aspirina, asta din ultima chiar nu stiu de ce .

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput