Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

M-am uitat la poze:sunt superbe!Iti vine sa-i mananci pe pufuleti, mai ales cand au pozitii haioase sau mimici distractive.Eu nu-i pot prinde in poza zambetul pentru ca atunci cand vede aparatul ia o pozitie de serioasa, de nu-i mai trece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Leea_cv, lavinus si Angi sa va traiasca bebeii, implinesc si ei azi 2 luni!!!

Angi, imediat ma loghez ca mami noiembrie si iti completez datele in lista! Te asteptam cu postari!

Eu, as expected, in urma stresului cu ziua Silviucai am iar probleme cu lapticul asa ca am inceput si Galactogilul. Se pare ca are efect.

Noki of, of, saracuta de Sarah, ce patanie cu intepatura! Cea "gresita" o sa i se inchida, sper, nu?
Cat despre divorturi si casnicii pe butuci... ma intristez si eu intotdeauna cand aflu de ele in jurul meu; iar cand sunt si copilasi la mijloc...
Fac si astea parte din viata. Stii cum se zice: uneori un sut in fund e un pas inainte...

Cat despre hainute eu am ajuns la concluzia ca iti trebuie un adevarat FLER sa le nimeresti pe cela care nu se labarteaza la spalat. Parca atunci cand era Silvia bb erau mai bune!

Gogolos eu le mai dau vreo 3 clatiri suplimentare la Hainele Nataliei si 1 suplimentara la hainele Silviei. Dar masina mea e mai vechiuta, din '98 (de cand m-am maritat) si are doar 400 de rotatii/min asa ca nu stoarce asa bine.

T_Ioana nu e grav, dar nu ai voie sa-i dai Vigantol, sau vit D injectabil sau Ca. Pediatrul stie mai bine. Nu e de panica!

Ripley ai ajuns si tu la vesnica problema: copilul sau cariera? Amandoua... Of! E greu!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bic, sunt de acord cu mama di tutti in ceea ce priveste transmisia prin laptele matern. Doamne fereste sa ia micuta ceva, asta le mai lipsea oamenilor acum...Eu, in spital, cand eram necajita si disperata ca nu venea laptele, am primit oferta colegei de salon sa-mi alapteze ea copilul (avea garla), dar am refuzat-o politicos. nici nu mi-a trecut prin cap sa-i dau copilul la san, eu inainte de nastere tocmai citeam tot ce prindeam despre streptococul B si bagasem la cap ca si asta se poate lua prin contactul mama-copil dupa nastere, daca nu l-a luat inainte. nici nu trebuie sa-i bagi sanul in gura ca sa-i dai streptococul, daramite prin lapte...si mai sunt si alte chestii de care unele mame poate nu stiu caci nu se manifesta la adulti, dar sunt periculoase pt. bebei.

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

gogolos, cred ca daca e fraul lung e invers, vorbeste mai repede, altfel nu se explica logoreea copilului asa micut. la ce te referi cu fraul? la pielita aia de sub limba? daca da, de unde stii ca e lunga? ai termen de comparatie la varsta lui?
si noi tot la orele alea facem baie si papam, as vrea sa facem mai devreme, dar nu mai doarme chiar pana dimineata...

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Anda, mai esti on-line? Eu sunt Lavi, dar nu vreau sa ma re-loghez ca poate te pierd.
Please raspunde-mi daca esti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mama di tutti, aici sunt.
cum ai sarbatorit-o pe silvia, ai chemat copilasi? acum vad ca se poarta tambalau mare . eu am fost la implinirea unui an al fetitei unei prietene si au fost mai multi initati adulti si copii decat la zilele de nastere ale parintilor

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Yeee! Ce bine ca esti on-line. Iti deschizi te rog putin contul de gmail sa chat-uim un pic??? Please!!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am chemat acasa prieteni de-ai nostri (cu un singur copil de 1 an plus unul intr-o burtica); numai bine burtica s-a mai acomodat cu tambalaul. Petrecerea de copii o facem la gradi pt ca majoritatea prietenilor Silviei acolo sunt.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am deschis. ce chat-uim?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Tantile Lavi si Anda, de ce faceti voi nota discordanta si vorbiti la separeu?
Ca gasca e profilata pe yahoo si se fac conferinte de-a dreptul interesante acolo...

Noi n-avem ce raporta iesit din comun, suntem copil cuminte si mama cam obosita. Si de postat ne e mai greu. Dureaza mult cititul.
Chiar vroiam sa intreb mamele cu mai multi copii cum arata o zi standard din viata lor, dar cat mai detaliat cu putinta daca sunteti dispuse sa relatati.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput