Mamici casnice (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza si... atzi beut cafeaua sau nu, ca vaz ca Miha azi nimic, nici o invitatzie, dar lasatzi ca va invit la mine, a facut sotzul cafea , asha ca poftitzi..., mai vretzi sau ajunge ?!

Las' mai Raalucutza, intzelept, neintzelept, important e ca sintetzi pe aceeasi lungime de unda.
Al meu e ca al Flaviei, am tot sperat si eu ca o sa creasca, dar acum in loc de un copil, am doi, nu ca eu as fi mai departe, dar sint mai cu picioarele pe pamint.

Dana, sa-tzi traiasca intzelepciunea mami, adicatelea esti un fel de cocosh in casa ?! De fapt in ziua de azi mai mult gainile sint cocoshi, si eu... si eu...

Fetelor stitzi ceva de Symaco, ca parca ieri nu dadui cu okii de ea pe aici.

raalucutza si eu trebuia sa nasc pe 15 iunie, dar am nascut cu 10 zile mai devreme, ca fetele nu vor sa stea prea mult in burtica, asha ca... o sa ai o tauroaica de toata mindretzea si frumusetzea, nu ca eu as fi frumosa, dar cind eram mica eram o papushica scumpa, ca un vecin de vreo 25 de ani spunea ca asa ar vrea el o nevasta, ca mine, s-o creasca si cind e mare sa se insoare cu ea

V-am lasat fetelor, al meu barbat e gelos pe amantul meu calculatorul si ma tot striga "mammmaaaa, mammmmaaaa".

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

buna, fetele!
daniela cafea am baut, da' daca e de la tine mai merge.
se vede ca e week, slaba miscare.
hai sa va zic, ieri am fost complet timpita dupa ce am citit de andreea. toata ziua m-a durut capu' si imi venea sa pling non stop. aseara am adormit tot cu gindul la micuta maria si mamica ei care nu e linga ea. si am visat ca ma uitam la pozele cu toti copiii de pe DC, iar la mamici de ian-febr aparea andreea si spunea ca a fost o greseala, ca e sanatoasa si nu are nimic.
de dimineata, la biserica am aprins o luminare si pt andreea.
nu va intristati, va rog.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Neata!
In sfarsit un moment liber.Am facut mancare ,prajitura si acum sorb o gura de cafea,dar mai am cate ceva de facut.Voi ce mai faceti?
Va distrati ,sunteti bine?
Intr-un final a plecat si vecinu' ,aseara,da' n-am avut chef de nimic ,asa ca am mancat si ne-am culcat.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Buna ziua fetelor....
Multumim Danelutza de cafea...
Eu abia acum am ajuns acasa...am fost pe la biserica sa impartasesc printesa si pe urma am mai facut doua mici vizite numai sa mai fug de pe acasa....Si dupa cum spuneam abia am ajuns si am si culcat-o, ca aerul proaspat a inmuiat-o de tot, si bineinteles eu hop calare pe calculator, ca imi era dor de voi
Printesa mea a iesit de la mami din burtica cu doar 4 zile mai repede, si ar mai fi stat ea pe-acolo ca era bine, dar nu avea ma-sa stare in pat...si oricum a iesit cand vroiam si eu, ca seara a inceput sa de-a semne ca nu mai vrea si eu a doua zi aveam programare pentru cezariana, asa ca ne-am sincronizat ...cat de cat



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Alexa si eu am cosmaruri in legatura cu Andreea. Isabella a bocit (urlat) toata noaptea, la un moment dat am lasat-o cu tat'su, dar dupa aia am inceput si eu sa bocesc, mi-am adus aminte de Maria ca mama ei n-o poate lua in bratze, asha ca m-am dus si am luat-o pe Isabella si o stringeam in bratze de parca eram nebuna.

Mihaela si noi am fost la biserica, a facut Isabella concert, la sfirsit preotul a spus "azi a cintat cu noi Isabella, s-o aplaudam", asha ca fiica mea a inceput sa ririie foarte mindra. Dupa cum asta noapte m-a omorit ca n-a dormit, acum a cazut ca dupa razboi, nici macar n-a vrut sa manince. Sotzul e in bucatarie, a pregatit de mincare, asha ca va las ma duc sa papicesc.

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Fetele,a postat sotul Andreei,la discutii generale, duceti-va sa vedeti pozele cu bebelusa lor.E absolut superba! Un copil perfect!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Offffffff am vazut pozele cu Andreea respectiv Maria si nu ma mai pot opri din plans ...ce sacrificiu pentru o mica viata...intr-adevar in acea casa viata si moartea se impletesc...Ce dulceata de fetita.....Si cand te gandesti ca pozele cu Andreea sunt ultimele si in ultimele ore ale vietii...
pentru sufletul lui Andreea si Maria sa creasca mare si frumoasa ca mamica ei.



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Of Fetelor, eu n-am curaj sa vad acum pozele cu Maria si ce scrie sotul Andreei, astept niste musafiri dintr-o clipa in alta si nu vreau sa ma apuc iar de
De altfel trecusem sa vad ce faceti si sa va spun ca suntem bine, azi suntem "familia reunita"...
Va si mai povestim diseara.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Si eu am vazut, am citit, am plans, si acum ma doare inima si nu inteleg cum de permite Dumnezeu asemenea crunte momente... pur si simplu lipseste cineva din pozele cu ingerasul cel perfect... mamica ei...
Hai ca nu mai scriu ca va intristez.....

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by andora

Si eu am vazut, am citit, am plans, si acum ma doare inima si nu inteleg cum de permite Dumnezeu asemenea crunte momente... pur si simplu lipseste cineva din pozele cu ingerasul cel perfect... mamica ei...
Hai ca nu mai scriu ca va intristez.....

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea




Nici nu trebuiau mai multe cuvinte...deja eu am reinceput..



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput