Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca iar celor ramasi in urma ei sa le dea putera sa treaca peste aceasta tragedie.
Uneori cred ca viata e nedreapta.se spune ca atunci cand o persoana moare,o alta se naste.dar de ce a trebuit sa moara chiar ea?
Dumnezeu sa o aiba in grija pe Maria si pe toti cei din jurul ei.
Fiti tari!

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

este sfasietor de trist ce s-a intamplat...o voi avea tot timpul in gand si suflet pe maria ingerasul care tocmai a venit intr-o lume cruda si nu va putea simti niciodata dragostea mamei sale...condoleante familiei si Dzeu sa aiba grija de sufletul andreei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Imi pare tare rau de ce s-a intamplat.
Imi pare rau de fetita si de taticul ei, este inimaginabil de greu prin ce trec ei acuma..
Sper ca bunul Dumnezeu sa randuiasca o mama buna pentru Mariuca si mai cred ca aceasta jertfa nu e in van..

Ma bucur ca Andreea s-a spovedit inainte, oricum este o moarte martirica. Ma rog acum ca sufletul ei sa fie primit in ceata celor fericiti.
Stiu ca va ocroti pe fetita mica..

Condoleante familiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Dumnezeu s-o ierte pe mamica Andreea!
Micuta Mariuca, sa ai o viata linistita si fericita.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace pe ANDREEA!!
E un lucru bun ca ANDREEA s-a pregatit de plecare spovedindu-se,si sint sigura ca de acolo din RAI isi va veghea puisorul mult dorit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Nici nu stiu ce sa scriu sau cu ce sa incep.
Dumnezeu sa odihneasca in pace sufletul Andreei care cred ca a plecat neimpacat de linga noi,caci n-a putut sa-si tzina copila in bratze,asta e dorintza fiecarei mame.
Maria sa-ti dea Dumnezeu multa fericire,sanatate si sa fii iubita de taticul tau,si nu uita ca mamica ta va fi mereu linga tine,o vei simtii si o vei auzii tot timpul.
Altceva nu mai stiu ce as putea sa scriu,e dureros,si ma uit la copilul meu cum doarme si imi vine sa-l iau in bratze si sa-l string la piept de cit de norocoasa sint,ca sint linga el si ca e linga mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Este foarte, foarte trist!

Ne rugam si noi pentru AndreeaC.
Odihneasca-se in pace
.



Multa sanatate Mariei!

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)
Alexandra -Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Bine ai venit in lume Maria, copilas scump si minunat!

Iti doresc ca viata ta toata sa fie minunata si frumoasa


Ii doresc taticului multa putere! Sincere condoleante!

Iar pentru tine Andreea, imi pare atat de rau. Odihneste-te in pace!



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Pling, imi revin si iar pling.

Desi nu am cunoscut-o pe Andreea de ieri parca sunt int-o stare de soc.
Astazi toata ziua am petrecut-o cautind si citind postarile Andreei. De ce oare Dumnezeule a trebuit sa o iei linga tine??DE CE??

Sa te odihnesti in pace Andreea.


Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe ANDREEA!
Sincere condoleante familiei indurerate, multa putere in aceasta grea incercare si sa va ajute Domnul sa o cresteti frumos pe micuta MARIA, atit de dorita si asteptata si pt care mamica ei a platit atit de scump!

Maria, sa ai parte de o viata frumoasa, alaturi de taticul tau, de bunici si toti oamenii care te iubesc, chiar daca nu te cunosc! Si sa stii, ca de acolo de sus, MAMICA ta va veghea asupra ta!


Sunt socata de tot ce am citit la capitolul unde a scris. Sper sa se faca lumina in acest caz.

Mergi la inceput