Ajutor !!!! Dr. Mihalache Florina...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

trebuie sa raspund si eu. sunt o pacienta de-a d-nei dr. Mihalache si am nascut cu dansa pe 10 aprilie. am nascut normal la ora 3 noaptea. e un om deosebit si foarte buna d.p.d.v. profesional. la cabinet consultatia costa 500.000 si include control vaginal si ecografie. are timp sa-ti raspunda la intrebari si rabdare. epiziotomia mi-a facut-o cu fire reabsorbabile si la 2 sapt. jumatate abia mai simt ca am avut o taietura acolo. deci, nu va lasati descurajate de putina critica la adresa dansei. mergeti la cabinet si dupa aceea luati o decizie. la nastere vine la orice ora si dupa nu uita de pacientele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si eu i-am fost pacienta, dar nu am mai ajuns sa nasc cu ea (sarcina mea s-a oprit in evolutie) oricum mi-a placut f mult de ea, ca om si ca medic..si nu doar ca mi-a placut, dar mi s-a parut bine pregatita profesional..nu te speria de una, doua..noua pareri "contra"...fiecare om (cu atat mai mult daca e doctor) "beneficiaza" si de admiratori si de..non-fani! totul e sa ai incredere in ea si sa simti ca formati " un cuplu", ca e un partener in care sa ai incredere pana'n panzele albe, vorba ceea


Waiting for the sun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu am nascut cu dr. Mihalache (cezariana) si a fost totul bine; am ajuns la ea dupa ce am schimbat vreo 2-3 doctori. Am fost la consultatii doar la cabinet; intotdeauna m-a cintarit, mi-a luat tensiunea, mi-a facut eco si mi-a raspuns la toata lista cu intrebari (si aveam multe, nu gluma).

Una din putinele chestii neplacute a fost ca am singerat in saptamina 37 parca, in urma unui control vaginal, dar apoi am auzit de la alte mamici din generatia mea ca au patit la fel, cu alti doctori (se pare ca se mai intimpla ... ).

dolcebaby, nastere usoara! CF 2 e o maternitate buna, dr Mihalache are multe experiente cu cezarienele, asa ca nu-ti fie frica.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxi_Mici spune:

Fetelor, sunt pentru prima oara pe acest site si pt ainceput ma uit sa vad ce s-a scris deja.
Mi-a atras atentia subiectul legat de dr. Mihalache.
Sunt si eu in grija dansei, dupa ce am renuntat la un alt dr.
Sunt foarte incantata de dansa si nu ma pot plange de nimic din ce au amintit unele fete. La fiecare consult la cabinet mi s-a luat tensiunea, am fost cantarita, controlata, ecografiata si toate cele. Mi s-a raspuns la toate intrebarile si mi s-au dat sfaturi pt ce urmeaza in sarcina pana la urmatorul consult.
In plus, e un om atent, grijuliu si sensibil, deci nu am ce-i reprosa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Draga mea, eu zic sa-ti urmezi instinctul. Daca ai incredere in doctorita, mergi mai departe cu ea! Insa te rog, fii foarte atenta la regulile de igiena! O prietena de-a mea mi-a zis ca nu prea are grija la fiecare pacienta (gen prezervative la eco vaginala, servetele unice, instrumentar strict sterilizat....etc), poate asta si din cauza aglomeratiei din cabinet si pentru a-si putea mentine costul scazut al consultatiei

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

Vin si eu sa completez...dct Mihalache e o dct minunata.Eu nu am nascut cu ea,dar a asistat la nastere alaturi de dct Margaritescu. Sa stiti ca daca trecea la vizita pe la pacientele dansei..nu ma ocolea. Eu am admirat-o si o admir in continuare.

Ana Maria si Radu Cristian 27.10.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Este un medic foarte bun si un om deosebit.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Si eu am nascut prin cezariana cu Florina acum aproape 3 ani si acum sunt din nou in grija ei pt a doua sarcina. Am citit si eu acel topic cu inseminarile si nu sunt de acord cu ce au spus acele fete, cine merge la ea la cabinet poate sa vada doua panouri cu poze ale copilasilor pe care ea i-a asistat si chiar multi gemeni si chiar tripleti asa ca ....
Este un om deosebit pe care l-am sunat si la 3 dimineata si mi-a raspuns, iar cand am fost internata la CF 2 am ramas foarte surprinsa de asistente care nu stau cu halatul cascat la spaga , de ceilalti doctori care te ajuta daca ai nevoie si multe altele.
O recomand pe Florina si va recomand si Maternitatea CF2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Cum pot ajunge la Dna. Dr. Mihalache Florina - un nr. de tel. de la cabinet ptr. o programare- si eventual adresa cabinetului?...dupa cate lucruri bune am auzit despre ea as vrea sa nasc cu ea...

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cabinet dr. Mihalache Florina: str Novaci nr 4, bl S9, ap 4, interfon 4C, sector 5, Bucuresti.

Programari la telefon : 410.33.72

Tanya, vezi ca e si un cabinet stomatologic in apartamentul respectiv (dar nu ai cum sa gresesti scaunul; sint 2 camere pt gineco si una pt stomato, doar sala de asteptare e comuna). Nastere usoara!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput