Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor

Sint moarta de somn ;cine imi cinta si vorbea la 4 dimineata ?Antoine al meu "mon filou" pina la 6 dimineata nu a tacut o clipa
La multi ani sarbatoritilor de azi care isi implinesc lunita pupi de la noi

Codruta pupi de la noi pt Petra su recuperare cit ami repede

Ioana felicitari MIrunei pt al doilea dintisor


poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Irina vad ca si tu l=-ai prins cu rata in gura pe Vladut

Codruta pune o compresa cu ceva rece (mie pediatra mi-a zis ca ii pot pune si cateva pic de lamaie daca se inroseste).

Alina deci cu tine seamana Vladut .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Simonique eu ii dau si 150-170 ml suc de mar, suc de ,morcov cu piure de banana o data.
In legatura cu branzica ..pui si tu in functie de cat mananca..da diminuezi putin cantitatea de suc.
50 ml de suc de morcov pe zi timp de o luna e prea mult...sucul de morcov in cantitate mare si zilnic da carotinemie(se coloreaza ca morcovul tegumentele)..poti pune 20 ml zilnic sau o data la 2-3 zile.

Irina ce a crescut si s-a rotunjit Vladut! Cate kg are?

Ma duc sa prepar piureul de legume cu supita.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Hihi Vera smechera soacra ai...a mea e mai afurisita, zice ca seamana cu fi-su iar cand sunt de fatza completeaza razand ¨si cu Irina seamana¨
hmmmm...


`poze incerc sa pun azi sa vad ce mai am pe cd uri ca dragul meu sot a trecut tot ce aveam in calc ce l am facut cadou pe un hdd extern pe care i-a scapat din mana si nu il mai recunoaste nici un calc

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Mysweetest, multumesc pentru raspuns.
Sa inteleg ca dak tu ii dai in jur de 150-170ml suc de mar, cu morcov, cu banana dar max 20 ml de morcov, pui mai mult mar nu? Oooofff, ce ti-e si cu diversificarea asta... Bataie de cap nu alta.

Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

jadi, nu poti sa dai cu "ignore" la tot ce te streseaza (mai putin cupil si sot)? Lasa restul problemelor .. e asa urgent sa va mutati? Daca te stresezi prea tare, se streseaza si Vladut, si nu e bine. Iti doresc sa realizezi un foarte bun "time management".
Tonnia, mersic de poezie, e super .
innaa, bine ai venit! Eu am ratat primul tau mesaj, ma apuc sa citesc din urma, ca ma intereseaza povesti cu socroshenii.

Ma duc sa vad apt de vinzare (ii ajut pe prietenii nostri, daca tot stau acasa).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Simonique da ..ii pun o jumatate de morcov , 1-2 mere, 1/2-1 banana...variez cantitatile de la o zi la alta..azi i-am dat fara morcov si i-am pus o lingura branzica facuta cu zeama de lamaie(iese mai fina decat cea cu calciu). Nu-ti pot spune exact cantitatile exact in ml fiindca nu am stat niciodata sa le masor...insa in total ies cam 150-180 ml.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Hello ladies

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Jadi, sunt alaturi de tine. Te admir pt. cata rabdare si ce nervi de fier ai.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am vazut un apartament. Ca al meu dar cu multe multe transformari. Mi-am cerut voie si am fotografiat tot.

Am stat afara o ora. E racorica, dar a adormit Miruna repede. Ma duc sa incerc sa-i fac supa.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Ioana stii ca am visat-o pe Miruna asta noapte?

Cica noi trasesem la sorti sa facem schimb de bbei pentru cateva zile si eu trasesem biletul cu Miruna..si am indopat-o cu supa (obisnuita cu Alex care papa 150-200 ml supa piure).
Ceea ce nu prea imi convenea era ca nu puteam avea grija de amandoi .. adica si de baiatul meu si de fata ta si mi se facuse dor de Alex care era la alta mamica insa nu mai stiu care .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput