Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Auuuuu, m-am taiat la un deget destul de tare si nu se mai opreste sangerarea. Ce sa fac? Am pus spirt si rivanol dar nu se opreste, m-am legat la deget, la fel.... D-abia am putut sa dau copilului sa manance si sa spal storcatorul... Si mai am si mancarea pe foc...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'neata dragelor!

intru si eu repejor pe forum de la birou (naravul din fire n-are lecuire)

Draga Jadi (remarca te rog tonul serios), nu te mai stresa mama draga! Ca-ti face tie rau si cupilului! Rilax si treci la regim in caz de deranjamente stomacale la Vlad. (da-i lapte praf de preferinta fara lactoza in cantitati sporite si concentratie diluata - cu o masura mai mult decat 1/2 din cantitatea recomandata pe cutie la volumul de apa folosit de obicei - si asta cel putin 3 zile si ceai pt bebei indulcit; dupa alea trei zile incepe sa-i cresti treptat in alte doua concentratia in laptic) In paralel mulge-te (n-am uitat cat de penibile sunt aceste operatiuni) si dupa ce trec zilele de regim (cam 5) incepe sa-i dai cate putin din laptele tau (poti sa congelezi ce ai muls intre timp)
Iar toate alealalte in afar de tine si copil, lasa-leee, lasa-leee!

Multumim tuturor pentru urari si incurajari!
De azi am reluat cresa; sa vedem cum merge treaba...

De-abia astept sa ajung pe la Bucuresti, sa va cunosc macar pe parte din voi!
V-am pupat,



poze Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Pune zahar tos pe taietura! Si lasa-l asa pana se opreste sangerarea!


quote:
Originally posted by simonique

Auuuuu, m-am taiat la un deget destul de tare si nu se mai opreste sangerarea. Ce sa fac? Am pus spirt si rivanol dar nu se opreste, m-am legat la deget, la fel.... D-abia am putut sa dau copilului sa manance si sa spal storcatorul... Si mai am si mancarea pe foc...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)





poze Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Am uitat! Va doresc un Valentine's Day cat mai frumos si sa aveti parte de surprize placute...
Codruta, un special pt tine ca esti fara tati azi...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Codruta, mama, acuma vad ca si tu tragi cu febra Petrei!
Va dorim sanatate, sa-i treaca repejor si sa fie iar in forma!

Pentru fetele care cred ca Infran Hexa (zis si vaccinul de cumparat) nu provoaca febra, va spun eu ca provoaca. Noua ne-a provocat cel de la 3 luni, dar n-am avut nimci la cel de 2 si respectiv 4 luni. Cu precizarea ca aici nu-l cumparam noi ci este gratuit!
Depinde si pe ce fond prinde copilul in ziua vaccinului, chiar daca aparent copilul n-are nimic si pare perfect sanatos si in mare forma.



poze Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna mamicilor!
LA MULTI ANI INDRAGOSTITILOR ZILEI:KAROLA ANITA,TEODORA SARA,DAVID SI ANDREI!
Carmi sa-ti traiasca zambaretzu!Noi nu reusim sa facem poze cand zambeste,cand vede aparatul ii trece tot.
diafera frumos manechinul si frumoasa colectie,ii faceti concurenta lui Catalin Botezatu si prezentarea frumoasa ,ce sa mai vorbim.
Simona bine ai venit!
Biu Mil sa-ti traiasca crestinul!
b irina c e un scump.S-a uitat si Stefania si a zis AAAAAAAAAAA.
Norina multa sanatate Teodorei.
Alina sa-ti traiasca crestina!
Anirim spor la treaba
Jadi maine va fi mai bine si nu te apuca de tigari ca nu sunt bune(iti spune o fosta fumatoare).
Codruta sanatate Petrei si sa scapati repede de reactiile vaccinului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

buna fetelor

pentru puiutii bolnaviori multi pupici si sper sa se faca bine repejor sa poata si mamicutele sa se bucure de Valentine´s Day!

cred ca mi-a scapat unde si pentru cat timp iti e plecat sotiorul Codruta, dar noi suntem alaturi de tine - iar cand va reveni, sigur veti recupera ziua asta.

la vaccin, noi nu am avut absolut nimic, din contra, Nóa a fost si mai cuminte dupa. Numai ca i s-a facut la piciorusul drept un dul pentru cateva zile.

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Acuma am vazut ca are sub intepatura de la vaccin (cel cumparat) niste pete rosii. Oare e tot reactie?
Febra avem acuma iar 38.2. I-am mai bagat 1/2 paracetamol supoz.

Chestia e ca nu vrea nici sa manance aproape nimik. Nici sucul, nici tzitzi. Ce ma fac ?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Sofia ce m-a distrat mesajul tau. Ai grija cu sfoara sa nu se spanzure cu ea. Saracu' paianjenel.

Inna exact asa o alint si eu pe fi-mea. Ii zic bubulina. Cand ma supara ca nu ia in greutate ii zic shobi de la shobolonutz. Bine ca ai scapat de socrela. E nasol sa te deranjeze ceva si sa nu poti sa zici nica (sper ca sotul tau nu citeste)

Jadi hai nu mai fii trista. Stiu ca e greu sa-ti spuna cineva “nu te mai stresa” dar e singura chestie valabila. Vladut simte nervozitatea ta si reactioneaza ca atare. In privinta alaptarii…e decizia ta. Oricum imunitate a capatat pana acum cat i-ai dat lapticul tau ce mai capata de acum in colo nu cred ca mai e asa mult. Sotul meu e un tip extraordinar de destept si mult mai sanatos si rezistent decat multi si a fost crescut cu lapte praf…Rarau. Esti o mama eroina la cate eforturi ai facut pana acum. Cat despre tigari…lasa-le incolo. Vezi ca o sa le scumpeasca aia rau de tot asa ca stai deoparte.


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

"La multi ani!" sarbatoritilor.

Toti bebicii bolnaviori sa se faca urgent bine si sa pape mult!

Si nu in ultimul randpt Jadi.Suntem langa tine cu sufletul si te sustinem.Mie(is convinsa ca nu numai) imi lipsesc mesajele tale pline de veselie si umor,asa ca.......ia masuri si zvarrrrr la cosul de gunoi supararile.

Mergi la inceput