Impreuna, Timisoara (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,
Buna la voi, ca la mine n-a fost prea buna ziua de azi.

Am inceput si noi sa fim in ton cu lumea de pe aici.
Adica bolnavioare.

Stephanie e cu o diareeeeee.... crunta, Caroline a avut azi toata ziua febra si nu a vrut sa manince nimic. Doar cana cu lapte de azi dimineata cu atit s-a ales pe ziua de azi.

Ana68 ai grija de tine. Stai linistita la caldurica si doftoriceste-te bine

Doris ce face Ines e mai bine?
Katik insanatosire grabnica.

Giova La multi ani si de la mine cu un pic de intirziere!

Mihi ,gabirus, amutza, cuculeana, angy11, diana1971 la toate si la cele bolnavioare de asemenea ca doar nu mi-e frica sa va iau eu viroza

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

SALUT DRAGELE MELE!

Pe unde va ascundeti??..
Azi mai mult umblat decat lucrat!

sunt ingrijorata ca, cu tanti asta de acu nu mai manca Arpi nici cat manca inainte! Nu gaseste metode sa-l faca sa manance!
Supa cu galuste o manca pe nerasuflate...acu s-a gandit ea sa-i puna si pielea de la pui, maruntita...Lori era sa vomite...si mie mi-e greata de pielea aia...prajita e delicioasa dar asa fiarta...iax!

amutza...cred ca pt Arpi ar fi numa buna printesa ta...lui Lori nu-i plac blondele...sau cel putin nui placeau cand era mic...

Cuculeana...fina mea si-a facut haine de graviduta...o s-o intreb maine si-ti spun exact.

Doris...imi pare rau prin ce treci...sanatate..si cand poti intra sa ne ti la curent

Angy..pe unde esti?

Va pupez pe toate si va trimit telepatic un program antivirus...maine sa-mi spuneti daca sunteti mai bine...

Mihi

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Dia, mai bine te abtineai sa intri in clubul betegelor Multa sanatate fetitelor tale!

Si pe mine ma tot survoleaza viroza, dar pana acum nu am lasat-o sa-si faca de cap, ci i-am dat in cap cu Nurofen raceala si gripa.

Trebuie sa va pove de un loc fain de dus copiii, dar am s-o fac maine, ca azi nu mai am energie.

Noapte buna si va pup pe toate, dar mai ales pe Mihi, care zicea ca nu o pup Cum sa nu te pup, draga?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Uff, am avut o zi...

Stephanie inca ma mai striga din pat dar m-am saturat sa ma tot duc la ea. Caroline a fost super miriita toata ziua, a adormit imediat cum a plecat la nani.
Si pe deaspura sotiorul meu scump a lucrat azi de la 8 la 16 (a ajuns la 17h acasa) si apoi de la 19h la 23h deci l-am vazut de la 5 la 6 juma timp in care i-am dat de mincare si apoi s-a intins un pic in pat sa se odihneasca.

In casa e o harababura de nedescris dar nu mai am chef de nimic. Si ce e mai rau ca nu am chef sa ma apuc de lucrat la calculator si uite asa a mai trecut o zi....Si miine e o zi, sper sa fie mai buna.

Noapte buna,


Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!

imi pare rau ca aproape toata lumea are zile proaste zilele astea. ma aliniez si eu cu spor!
ieri dupa-masa, cind sa ne pregatim sa mergem la spital la aerosoli, pun mina pe fruntea fetei, rezultat febra 38.2. dau nurofen, scade febra. la orl, surpriza: otita supurata, rezultat taiat din nou timpanul si aspirat in spatele lui. nu mai pot, simt ca o iau razna. oare de cite ori mai trecem prin asta. mi s-a si facut rau la fata locului, aproape ca am si lesinat, noroc ca a ramas sotul pe pozitii, ca in mine slaba nadejde de data asta. se pare ca asta a fost si cauza febrei mari de acum citeva zile. mai este si un lucru bun, aproape nu mai tusim.
in rest, nu mai am chef de nimic, sunt stoarsa.
astept in schimb vesti mai bune de la voi!
mihi, pielea fiarta e , nici eu nu o maninc, la noi numai bogdan o maninca dar cu un adaos consistent de condimente. pupici la cavalerii tai! din pacate la noi n-a functionat programul tau antivirus dar mai insistam!
doris, cum este ines? tu mai poti?
dia-codat, imi pare rau ca aveti si voi pb. eu inca sper sa treaca odata iarna asta si odata cu ea toate racelile.
mai fetelor, vad ca pe aici se fac tot felul de imparteli de gineri, nore. pai eu cu krisztina mea cum fac? astept oferte
amutza, am avut si noi pb. cu mincatul cind au iesit dintisorii. eu i-am dat pur si simplu ce am vazut ca maninca, indiferent despre ce a fost vorba. a tinut asa o perioada dupa care am revenit.
silvana, cum esti?
ana, cum e in conced? mai bine ar fi fost conced de placere nu medical. mai ai intepaturi de facut?
gabi, sa nu cumva sa racesti si tu, cineva trebuie sa ramina sanatos sa duca steagul mai departe, ca in noi celelalte, slaba nadejde, dupa cum se vede pina acum.
irina, ai aparut de pe la munte?
cuculeana, eu mi-s in 13 saptamini si am incep sa inviez (sau nu stiu cum se spune corect). ai gasit hainute?
danitin, tu ce mai faci?
diana, ce mai face bebelinul? sper ca nu ingrosati si voi rindurile racitilor?
vai cit m-am intins, ma opresc, sunt prin zona
pe toate

http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Katik, bine ca macar ati depistat unde era problema! Multa sanatate dragutzei tale!

Eu sunt pe baricade! Se tot chinuie viroza sa ma dea gata, dar m-am incapatanat si nu o las

Silvana e acasa, s-a virozat si ea, saraca, dar e mai bine acuma. Sa nu o puneti absent nemotivat, da?

Macar e vineri azi si vine weekendul si stam acasa! Eu vreau sa gatesc ceva fain. Ma bate gandul sa fac tortellini. Tot discutam cu o colega despre Antonio Pasarelli (ala de aparea in tot felu de emisiuni pe la TVR), despre faptul ca si-a deschis restaurant in Timi (se cheama Al Duomo si este chiar in spatele domului catolic din Unirii) si despre bucataria italiana in genere. Si mi s-a facut pofta ...

Doris, am uitat sa zic ca mi-a placut ideea ta sa impartasim ce mai gatim. Ca si eu sunt de multe ori in pana de idei.

Ce face Ines?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

am venit sa ma descarc din nou aici ca acasa nu am cui sa ma pling, sunt alti doi mai plingareti decit mine.
am fost la orl si am primit si cireasa de pe tort: peste trei saptamini ne scoate polipii! se pare ca nu mai putem trage asa ca e prea mult. facem o tura de analize pentru anestezie si apoi trecem la treaba. asta e...

gabi, ai tu idei bune cu bucataria italiana. si mie imi place numai ca nu ma prea pricep. zilele trecute am facut spaghette, o cratita mare (m-am gindit eu ca nu mai gatesc trei zile, dar m-am inselat amarnic. parca se evaporau vazind cu ochii spaghettele din cratita)

silvana, multa sanatate! aplica si tu programul antivirus a lui mihi, poate la tine merge

na, va pup, ma duc sa pap putin, dupa aia mai vin pe aici


http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna ziua...im ultimile zile, de cate ori intru aud vesti triste
Multa sanatate tuturor!

Gabirus,hai sa-ti spun eu un sos bun pentru tortellini...daca iti place branza cu mucegai(mucegaiu printr-e branza)...topesti cam 200gr cu 200gr smantana lichida...iese o bunatate...sau poti inlocui branza mucegaita cu branza topita.Cand s-a omogenizat torni tortellinii fiert peste.(a nu se clati cu apa rece pastele dupa fierbere!!)
Antonio Pasarelli este bucatarul care face emisiunea de pe tvr impreuna cu Dan Bitman("danut srl")...am vazut si eu un reportaj cum ca si-a deschis acum o luna un restaurant cu specific italian in Timisoara.

pupici multi si inca o data multa sanatate la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele! Am terminat si eu, alaltaieri, cu inimioarele! A fost super obositor. N-ati venit nici una si macar de o cina romantica tot va aranjam...
Imi pare rau sa aud ca sunteti atatea bolnavioare. Multa sanatate voua si puiutilor. Din fericire noi suntem bine sanatosi, in frunte cu spiridusul. Eu sustin ca de la cura cu polen ni se trage.
La mine problemele sunt de alta natura. Se apropie data limita de 10 martie cand trebuie sa ma hotarasc ce si cum cu serviciul. Teoretic, ar trebui sa renunt la cel actual pentru ca devine mult prea stresant si nici bani nu prea sunt. Dar ... am lucrat aici 10 ani si imi este greu sa renunt. Am ceva oferte insa nici una nu e perfecta. Asa ca oscilez intre crize crunte de depresie cand imi anunt sotul ca am imbatranit si nu mai sunt buna de nimic (profesional vorbind) si momente de exuberanta cand ma gandesc la un nou inceput. Sper sa se rezolve, intr-un fel sau altul, pentru ca ajung cu nervii in pioneze.
Va sarut cu drag, va multumesc tuturor celor care s-au gandit la mine in zilele acestea si sper sa am mai des acces la net in intervalul urmator. Multa, multa sanatate!!!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara Timisoara!
Mihiaici sunt,nu m-am pierdut,doar ca nu am avut timp,stare,nervi sa postez.
Sa va povestesc,am avut niste zile foarte obositoare,am avut preselectia,pt. Olimpiada,de fapt faza judeteana,ca suntem un singur Liceu in judet,de aici mergem direct la nationala.A fost foarte greu,aseara am intrat la ora 20 in casa,m-am pus in pat si am adormit instantaneu.Iar azidimineata nu ma puteam trezi,parca eram batuta.
Azi am mai avut 2 de ascultat,am deliberat si gata.
Elevii mei au luat amandoi 10(adica 100 de puncte)
In Germania nu am mai plecat,a plecat doar sotul,acum o ora.
Astept sa ma sune cand ajunge in vama.
Sper sa rezolve totul cu bine.
Eu nu am timp sa ma odihnesc ca de maine ma apuc de lucru cu cei de la gimnaziu,unde prezint 4 elevi,daca nu 5,mai vad,maine ma duc sa ii ascult,ca nu am apucat sa vad ce au facut saptamana asta,iar saptamana viitoare preselectia la gimnaziu,asta e avem de munca sa nu ne plictisim cumva,ca doar e tare bine platit invatamantul.

Multa sanatate bolnavioarelor si bolnaviorilor!

Va pup pe toate,un weekend placut va doresc!

Mergi la inceput