FIV 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

ALINUK-nu pot credeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIII doamne ce mult ma bucur .......iti dau tabelul cu valorile normale de la betahcg in functioe de varsta sarcinii:
sarcina:3-4 sapt.-09-130
4-5 sapt.-75-2600
5-6 -;---850-20800
6-7--;---4000-100200
7-12--;--11500-289000
12-16--;--18300-137000
16-29--;--1400-53000
29-41--;--940-60000

deci dupa valoarea ta de beta ar trebui sa fi graviduta de 5 sapt....iar sapt asta intri in sapt 6....si dupa data ultimului tau CM iasa exact de 5 sapt............eu cred ca daca sunt gemeni valoarea beta trebuia sa fie mai mare decat varsta sarcinii tale.....nu stiu sigur...doar zic o parere de-a mea....cat despre gemeni in familie eu cred ca nu intotdeauna te poti lua dupa asta ...sora sotului meu are gemeni si nimeni in familia lor nu au avut...si nici in cea a sotului ei.....

LUCI-MIRU-sa stai cumintica si fara efort prea mare pt ca bebei tai sa se prinda bine bine la mami in burtica si sa ramana acolo 9 luni de zile......eu ma rog mult sa resuesti si peste cateva zile sa ne dai marea veste!!!

despre mine nimic important...am fost vineri la urgente si tot degeaba....diagnostic:ori sarcina incipienta (iar sangerarea poate fi ceva schimb hormonal)ori sarcina extrauterina ori avort spontan......m-au lasat cu gura cascata ,cand le-am zis sa-mi faca beta in sange mi-au zis ca numai in cazurile fff grave...adica daca ma ducea cineva pe targa acolo(doamne fereste) sau daca aveam dureri insuportabile pe care eu nu le am....sambata n-am mai sangerat iar de ieri sangerez iar ca si cum ar fi un CM....sunt super stresata ,joi am programare la eco,pana atunci nu stiu nimic ce pot avea......

v-am pupacit pe toate

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

alinuk felicitariiiii..
kla io te




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Alinuk sa fie intr-un ceas bun!!!!Fa cumva sa se ia si la noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Alinuk mamica - asta da lucratura. Trebuie sa fiti tare mandri si ochii cat sarmaua si mai ceva cu grija la comori.


Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

sar'na fetele

mutumesc tuturor si n-am glumit cu party-ul cela...stiti spuneam ceva de genul ...ori la bal ori la spital...

Cand se certifica ce am baiguit io pe aici fac convocarea tuturor celor carora le este la indemana la niste suce si un spritz (pt cine are voie)...undeva prin Bucuresti..astept propuneri.
Mai am inca emotzii, azi ma duc la inca o echo (la un aparat mai dashtept si un doc pe masura). Sper sa va dau vesti buine maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

emotzii mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Alinuk, Doamne ajuta sa fie bine si mai ales sa fie 2 !! Asa iti scoti parleala pentru sarcinile alea extrauterine pe care le-ai avut pana acum.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon pentru hepatita B se fac Ag HBs, pentru hepatita C se fac Ac anti HCV. Pentru HIV se fac tot Ac. Eu am fost la centru de transfuzii si le-am zis ce vreau si ei mi-au facut. Probabil ca ei iti fac acolo pentru ambele tipuri de HIV.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Dragi fetelor, va urmaresc, rugindu-ma in tacere pentru voi de mai multa vreme. Am invatat o multime de la voi si m-am umplut de curaj de fiece data cind intram pe forum, lucur pentru care va sint tare recunoscatoare.
Asa am ajuns si eu sa apelez la fiv. Pe 8 februarie am avut ET. A fost totul ok, acum ma rog lui dumnezeu, ca altceva nu mai stiu ce sa fac. Am si eu citeva intrebari la voi. Din a doua zi dupa ET am o oribila durere de spate. A mai durut pe cineva?
IN a 4a, a 8a, si a 12ea zi dupa ET, medicul mi-a zis sa vin sa imi puna cite un Pregnil 1500. A fost si la voi la fel? testul de singe il fac in 20 zile.
Va multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Avalon pe mine analizele care le-am facut anul trecut la Giulesti ptr. FIV m-au costat 900.000 lei.Spre exemplu acum am facut un FSH si am dat 120.000.Sunt preturile mai mici la Cantacuzino? Te-ai hotarit ,unde faci FIV-ul?

Ingeras FELICITARI

Mergi la inceput