Reclama pe forum

Reclama pe forum | Autor: copiloi

Link direct la acest mesaj

Vroiam sa nu mai scriu pe acest topic....dar, plecand de la premisa ca avem de-a face cu un site "civilizat", cum este stipulat si in regulament, cred ca trebuiau date niste explicatii, de ce au fost sterse unele mesaje de aici, care erau ON TOPIC!!!

Si acum sa argumentez de ce erau ON TOPIC:
Deci: se face reclama la un produs. Foarte bine! Eu, ca posibil cumparator, ma interesez de acel produs. Si, printre altele (cum ar fi: siguranta produsului, faptul ca produsul este sau nu atestat), ma interesez si de CINE II FACE RECLAMA!!! Si cand vad "anumite coincidente", e normal sa-mi pun problema, CA POTENTIAL CUMPARATOR!!!

Apeland acum la onestitea si profesionalismul echipei DC, ma astept ca toti cei care au fost cenzurati pe acest topic, sa primeasca explicatiile de rigoare.

Va multumesc!

Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am scos mesajul acesta din context pentru ca este efectiv OFFTOPIC!

Deci pe scurt ca informatii:
- noi ca proprietari ai acestui forum acceptam reclama pe forum in anumite conditii (in acest caz fiind contra cost)
- reclama este pentru noi o modalitate de a sustine acest site (deocamdata unica modalitate fiabila, avand in vedere ca nu va cerem abonament cum face de exemplu Academia Catavencu)
-Ca sa nu "dezinformam" sau sa manipulam membri am hotarat ca subiectele publicitare sa fie distinctibile. Au alta culoare pe lista de subiecte a acelui forum, apare o iconita cu litera "R"in dereptul lui si scrie si clar RECLAMA in titlu!
- Cine alege sa faca reclama pe forum doreste evident sa aiba o campanie pozitiva si cu rezultate. In general noi apreciem obiectivitatea campanilor dar ramane la latitudinea celuia care face reclama sa influenteze mersul campaniei. De aceea noi nu ne opunem la comentarii negative atata timp cat nu se face "pleasca" nu se incearca defaimarea produsului sau serviciului cu pricina fara dovezi evidente... si evident atata timp cat raspunsurile sunt ON TOPIC! Pe scurt cred ca trebuie purtata o discutie civilizata de gen intrebari si raspunsuri in care cel care face reclama raspunde cu atentie tuturor intrebarilor puse cu bun simt.

revenind la subiectul cu pricina eu imi amintesc ca am sters doar posturi OFFTOPIC in care se puneau intrebari DE CE SE FACE RECLAMA (ca acesta de mai sus).

Multumeste de intelegere,
Echipa desprecopii.com

Sper ca prin aceasta am raspuns curiosilor si celora care aduc critici!




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput