traducerea manualului de VB (ABA) Mariposa school

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Ma bucura sa vad ca acele cursuri/manuale pe care tu le traduci iti si sunt de folos si ca stii sa si folosesti termenii pe care ii intalnesti acolo in situatii concrete.
tu traiesti cu frica de VIATA - deja o iei pe aratura! Io nu mi-am permis sa te cataloghez in vreun fel, dar faptul ca tu o faci spune multe. Lasa pe altii sa constate cat de "plina de iubire" esti! Si, by the way, frica si iubirea nu sunt antonime. Fii fericita si iubeste-te mai departe, dar nu cere altora bani, ca-i vezi tu mai fraieri si mai "cu frica" de Dumnezeu! Iar daca-ti prisoseste iubirea, ia-ti un catel, o pisica sau un papagal, pentru ca ei chiar au nevoie de afectiune! si poate chiar iti transfera ei tie afectiv ceva!
Ca nu stii sa "vezi" ironia, nu'sh daca mai tine de psihologie! Iar faptul ca tu scrii cu-atat de multe puncte de suspensie ar da de gandit in privinta ta!


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Mai ai multe de invatat. Iti doresc succes. Si mie la fel.Ce imi permit este sa iti urez sa te bucuri de tine insuti.Cand esti rau cu altii esti rau si cu tine. Ce rau ti-am facut eu? Ce rau mi-ai facut tu? Asta numai Dumnezeu stie, si poate sa judece. Pisica si papagal am avut pe vremea cand nu aveam copii.

O zi buna iti doresc, Fa-te mare! Lasa copilariile ai deja o varsta !

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Discutiile de la acest subiect au depasit (de mult si cu muuult!) specificul acestei sectiuni a forumului desprecopii.com asa ca se inchide.

Multumesc,
Q


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput