Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

alexia28 Eu inca mai sper pentru tine. Ai mai facut vreun test?

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Bubulina, Marrina va multumesc mult de tot
Marrina nu am mai facut nici un test pt ca imi planificasem sa merg dimineata sa fac un test de sange dar din pacate nu a mai fost cazul...
Luna asta cred ca o sa-mi iau iar TB pentru ca altfel nu am ideee cand as putea avea ovulatie. La medic nu mai vreau sa merg pana nu am gata toate analizele (cmv, toxo...+ cele de secretie+ spermograma). Asa ca am multa treaba luna asta.


http://community.webshots.com/user/tinisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Ce s-a intamplat, am gasit subiectul pe pagina 3?
Alexia se pare ca si mie mi-a intarziat menstruatia de la Mastodynon. Mi-a venit abia ieri, foarte nepotrivit si-a ales momentul, pentru ca mai aveam de facut niste sute de km cu masina. Cred ca tot prin ziua 36 mi-a venit, nu am calculat inca, dar cam asa e. Eu nu mai fac teste, ca m-am saturat.
Am sa iau si eu si vitamina E sau EPO incepand de luna aceasta. Si mai iau inca o luna si extractul de zmeur, apoi cu el fac pauza.
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dragele mele, BUCURATI-VA!!!! Mirona e si a luat si Mastodynon.


Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Am vazut Marrina si ma bucur tare mult pentru ea. Ne-a dat sperante
Crinuta, nu cred ca este de la Mastodynon intarzierea pt ca eu iau de prin august anu' trecut si nu mi s-a intamplat pana acum sa-mi intarzie atatea zile. Ca sa nu mai zic ca am avut rosu doar doua zile amarate si restul cateva pete maronii, eu care aveam 5 zile pana acum.

Va pup si mai treceti si pe aici

http://community.webshots.com/user/tinisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Alexia se pare ca si eu mai am doar pete maronii deja (si sunt doar a 4-a zi). La mine tinea sangerarea mai multe zile (6-7). Of, ce m-am dereglat de la FIV-ul acesta.
Marrina ma bucur mult de tot pentru Mirona.
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nu v-am mai salut de mult asa ca o fac acum, cu !

Eu am facut iar o boroboata, cred! cu gandul ca incep tratamentul ptr FIV, am intrerupt de vreo 3 saptamani Mastodynonul, dupa ce am luat 5 luni. Vreau sa va spun ca ma mananca sanii si ma jeneaza iar de vreo cateva zile, trebuie sa vina uratii , deci iar am simptome premenstruale!
Avand in vedere ca mai dureaza pana pe la sfarsitul lui aprilie inceputul trat. ptr FIV, ce sa fac? sa reiau Mastodynonul? daca iau 1 luna anticonceptionale (ca asa trebuie tot ptr FIV)si reiau si Mastodynonul o fi vreo problema? eu zic ca nu, dar astept sa va dati si voi cu parerea!
Va pe toate si va urez multa sanatate!



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Salutare tutror fetelor!

Nu v-am mai scris de ceva timp,dar va citesc in mod constant.Iata ca acum iarasi ma aflu intr-o situatie destul de nasoala si va rog sa incercati sa-mi raspundeti si mie la cateva intrebari sau sa-mi dati un sfat.
Din decembrie am intrerupt AC (Yasmin,la recomandarea medicului,nu dupa ureche),iar de atunci mi s-a dereglat ingrozitor CM.Practic de la sfarsitul lui dec. cand le-am intrerupt nu mi-a venit decat o data,la 45 de zile!!!!Acum sunt in ziua 44 si NU AM NICI UN SIMPTOM!!!Data trecuta in ziua 44 aveam simptome.Acum deloc!De protejat ne-am protejat,dar cine dracu sa mai stie cand e perioada fertila,din moment ce eu nu stiu cand imi vine??.Sa nu se supere aspirantele pe mine,dar nu e tocmai potrivita o sarcina acum,pt mine.Am licenta in vara,de angajat urmeaza sa ma angajez dupa licenta,iar nunta abia la anul.Imi doresc enorm un copil,dar nu e chiar acum momentul potrivit.La anul,dupa nunta.Si luna trecuta m-am panicat ca ar fi sarcina,am facut test si a fost negativ.Si apoi ma intreb si va intreb,cum poti ramane cu un CM de 45 de zile?eu stiu ca stea sunt anovulatorii.Ar mai fi de mentionat ca de o saptamana urinez tare des si am inceput de azi sa iau Cifran,pt ca prietena mea farmacista mi-a zis ca e posibil sa am infectie urinara.
Deci,fetelor!! Va rog,spuneti-mi si mie ce sa fac sa-mi reglez din nou CM?Ce ma fac daca raman asa,cu CM de 45 de zile?Stiu ca trebuie sa ma duc la un doctor si am s-o fac,dar pana atunci ce ma sfatuiti?Ceva naturist nu exista?Dati-mi cateva pareri,VA ROG!!!
pentru voi,toate!!!!

Homo sum, humani nihil a me, alienum puto!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:



Mastodynistelor !!!!!!!

Eu iau Vitex in continuare. De cinci luni, daca pun la socoteala si cele 2 de Mastodynon. CM a venit la 28 de zile. Am facut si Polidin.

Voi ce mai faceti?

andicu Nu merge Mastodynon cu anticonceptionale!!! Sper ca nu te-ai apucat sa iei.

carpediem Vitex-ul din Mastodynon e reglator hormonal. Foarte bun. Actioneaza lent dar foarte bine! Si e bun pentru cicluri anovulatorii.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

quote:
Originally posted by marrina



Mastodynistelor !!!!!!!

Eu iau Vitex in continuare. De cinci luni, daca pun la socoteala si cele 2 de Mastodynon. CM a venit la 28 de zile. Am facut si Polidin.

Voi ce mai faceti?

carpediem Vitex-ul din Mastodynon e reglator hormonal. Foarte bun. Actioneaza lent dar foarte bine! Si e bun pentru cicluri anovulatorii.

Trebuie doar sa crezi!

marrina



Buna dragutelor!!!
Eu iau Mastodynon de 2 luni si jumatate pentru dereglari hormonale. Problema e ca de o luna au inceput sa ma doara groaznic de tare sanii. Ma trezesc si noaptea din cuza durerii. Voiam sa va intreb daca a mai patit cineva asa ceva. (Test de sarcina negativ...)

Mergi la inceput