Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

yulycosmy, te rog sa ne spui mai multe amanunte despre tine, asta e singura problema sau mai ai si altele?ce analize hormonale ti-ai facut?ce varsta ai?ciclul m cum este?regulat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

fEtelor va rog sa imi spuneti si mie daca stiti mastodynon este bun si la barbati pt prolactian amrita? Mie mi-a reglat prolactina. Vreaus a stiu de ii pot sa si lui mai ales daca ia si ceva tratament pt tiroida care e obligatoriiu.Va multumesc.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

magduta10, te rog sa-mi spui si mie dupa cat timp ti-a reglat tie mastodynon-ul prolactina; probleme cu CM ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulycosmy spune:

aryjul,ce pot sa va mai spun,cm este super regulat,analize hormonale nu mi-am facut inca dar din cate mi s-a spus cam tot ce am se trage de la o suprahormonare.am luat anticonceptionale aprox 5 ani(ceea ce regret enorm).am 29 de ani si sotul 30.vream sa ne apucam de analize mai profund,incepand cu o spermograma si tot ce e nevoie,dar aici este ft ft greu,si cu limba si este ft scump si as vrea sa merg in romania.am ramas surprinsa cat de informate sunt fetele de pe forum.ceea ce m-a socat este cate fete i-au mastodynon si ce efecte pozitive a avut la unele dintre ele.mai dati-mi si voi,va rog alte sfaturi s-au incurajari ca sunt disperata ca vreau un bb.bafta la toate care isi doresc un copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Aryjul hai sa iti scriu povestea mea cu mastodynon. Eu aveam prolactina mare si eram pe tratament cu dostinex care numa nu mi-l regla , cum il opream cum imi crestea, de la Bromcriptina imi er afoarte rau. Eram in fata unui fiv pt care tebuia sa imis cada prolactian si am decis sa incerc cu mastodynon si spre uimirea mea aici in Cluj se gaseste, am luat cam o saptamian jumatate 60 de pic o data pe zi ( uitam sa iau de doau ori 30 pic de aceea am decis sa o iau totul deodata) dupa care mi-am facut o prolactina, la unguri ca doar acolo am facu tfivul si mia- iesit super bine, dr a zis ca pot sa continui si sub stimualre ca e natural si nu are nimic cu sinteticele.Am continuat. Am facu tfivul si cind a fos tmomentul am facu tun test de sarcian din urian si a iesit negativ a fost dramatic pt mine, mi-am facut a doua zis un bhcg si impreuan daca tot m-am intepat si prolactina si mia- fost mare cam cu vreo 100 fata de max admisa, dar sigur era pe baza de stres ca m-am necajti enorm de mult , parca imie ra sfirsitul lumii. Dupa ma mai continaut sa iau tot asa pina in z21 ca am zis ca daca ramin insarcianta sa nu imi faca rau al lactatie si cum am ajuns in zilele astea la endocrinolog mi-a dat sa mai fac niste analzie , zicind ca mastodynonul nu are de-a face cu prolactina si uite ca are pt ca mi-e ok , si z21 a fot cam de aprox doua saptamini.
Deci la mine a folosit.
Sper ca nu te-am plicitisit ca vad ca m-am intins prea tare.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kir spune:

Magduta:

unde ai gasit Mastodynon in Cluj?
M-ai ajuta f.f mult cu raspunsul tau!

Toate cele bune, fetelor! Va doresc ca toate visele voastre sa devina realitate! :)))

Kir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna fetele,

Multumesc pentru raspuns Magduta10, stai linistita ca nu ma plictisesti, citesc tot timpul cu drag toate mesajele voastre, cu toate ca mi as dori sa citesc numai de bine, sa scrieti in fiecare zi cate una dintre voi ca i au iesit doua liniute la test.Si eu am probleme cu prolactina, este 936 fata de 600 si ceva cat ar trebui sa fie,ciclul nu mi vine decat sub tratament,am luat si eu Dostinex, Bromocriptina, stimulare cu Clostilbegyt, Pregnyl, dar in zadar, cum intrerup tratamentul cum nu mi mai vine ciclul.Asta este, sa speram ca va venii soarele si pe strada noastra.
Si tu YULYCOSMY, FI OPTIMISTA, si eu am 28ani iar sotul meu 33,am si eu destule clipe de disperare cand i mi vine sa ma urc pe pereti de oftica, dar asta este, o iau de la capat si zic:de data asta o sa reusesc.Acum fac tratament cu Femicur(inlocuieste Mastodynonul),gemoderivar mladite de zmeur si gemoderivat ameti de salcie+ branca ursului- si surpriza ,de cateva zile simteam eu ceva dar nu am indraznit sa sper, am avut o sangerare aseara si tot de ieri am niste dureri ca la ciclu, cred ca zilele astea sigur i si fac aparitia rushii.
Va multumesc ca existati fetelor, am si eu cu cine sa mai discut ca altfel as fi luat o razna.
Va pup pe toate si sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Kir primele date am gasit la farmacia Arnica di nmanastur, apoi mia- facut rost cienva din depozite , si intimplator am intrat in farmacia din Mall center Unde e si Auchan, la etajul 1 parca era pe stinga o farmacie, nu stiu sub ce nume si acolo am intrebat si mi-au zis ca ep luni aduc ca inintea mea s-a terminat.
Mult succes in continuare.
Aryjul deocamdata pot zice ca mia- folosit mastodynonul si analiza de prl l-am facut al intrertupere de doau sapt de mastodynon, desi inca cm nu mia- venit si sunt in z 34 nu e o noutate la mine, si poate acu mie- o dereglare si ca urmare a fivului.
Va pup pe toate si succes.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna fetelor vreau sa va dau o veste mastodynon se mai gaseste mie mia facut rost doctorita mea ginecolog am dat 57.28 ron pe un flacon de 100 ml
mai incercati sa cautatii in orasele apropiate de voi mai micute ca aolo mai putetii gasii mie mia gasit la fieni jud dambovita va pupic si sa auzim de bine

tudor g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna fetele!
Getik1, poate ce a ramas in stoc, ca defapt nu se mai face sub forma in care era Mastodynonul,acum este Femicur si defapt nu este inlocuitor, este tot acelasi lucru dar sub alta forma.
fetelor nu mai ziceti nimic?

Mergi la inceput