Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Gabi, materna iau si eu, si 2 saptamani Ca lactic cu 2 saptamani pauza.
Nicole, ma duc sa iau si eu de la chicco, sa vad daca papa bine cu "steluta". Pana la urma iau si biberon cu lingurita.
Cristell, ma mai orientez eu in Metro sau pe unde au multe sortimente de cereale. Multumesc!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

LiaMia la 250 ml lapte (facut din praf sau integral) care fierbe se adauga 2 pastile de Ca lactic (eu le pun pisate ca sa se dizolve mai usor) si amestec in oala sa nu se umfle. Eu fac din bebelac si se separa instantaneu. Apoi strecor branza si gata.

Gabitz si eu subscriu la cartof fara nici un fel de reactii.

Marlena mie mi se par OK mesele. Ca nici lui Vladut nu-i tine mult de foame o masa diversificata . Nici nu stiu ce sa mai zic/fac.
Acum inainte de culcare a papat doar 150 ml . Si la 17.30 doar 80 laptic... Si de cateva nopti mananca masurat: 130 la prima trezire si 160 la a doua. Mai vedem la cantar duminica daca merge treaba asa.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Marlena, am o amica care lucreaza la Danone, si mi-a zis sincer sa nu-i dau copilului produse Danone pina la 3 ani (cel putin).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Am vazut "Ce mai papa bblushii in afara de laptic" . Maine ma orientez mai usor.

De ce nu sunt bune produsele danone? Nu sunt un fan al lor doar sunt curioasa (inca nu m-am gandit sa-i dau iaurt).

Acum ma retrag...

Noapte buna!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

salutari fetelor

Acuma am sosit de la spital ,dupa ce iam dat bibe la ora pranzului a papat 150ml lapte tote bune si frumoase ma duc sa-l imbrac si ditr-o data o explosie de caca a facut,cind am vazut nici nu am mai stat am fugit direct la urgenta la spital pt ca este unul aproape de mine,nu va spun ce plins si maraiala a fost pina am plecat la spital ,ajunsi la spital pt ca venise si sotul acasa Antoine al meu un zambet si o floare ,radea la toata lumea ,in fine la controlt nimic grav pina aici, iau facut un preparat din saruri minerale si zahar sa vada daca este dezhidratat ,tai gasit cine sa pape, tipa si urla de toata lumea se intreba ce are zamaretul,pina la urma mi_a zis sa-i dau sa pape laptele lui sa vedem daca face caca ,stiti cuma a papat 150ml ? 3min ,mai m-au tinut sa vada reactia lui dupa 2 ore ,totae bune si frumoase mi_a dat drumul sa plec si mi_a dat tratament in cazul ca face caca,dar mi_a zis sa ma ingrijorez daca face diaree la ficare ora ,in orice caz a avut o infectie microbul la luat din aer

Karmenuta poate sa fie si asta cum spui tu ,oricum acuma este mai bine
Carmi bine ca totul este normal ,ma bucur pt voi


poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Nanadana ma bucur ca acum sunteti mai bine si multa sanatate la puiut.Poate nu o sa mai faca kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Noapte buna la fete si pruncutzi!
Ma duc la nani ca vad ca Jadi nu mai apare.Cre ca de fapt sta in umbra si asteapta sa apara RalucaC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Diana.
irina, va mai dura mult timp pina ma vad din nou cu amica de la Danone, dar daca ar fi sa-mi dau cu parerea, nu sint bune din cauza de chimicale.E-uri. Sint iaurturi pe piata intr-adevar naturale, dar nu e cazul celor de la Danone.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara fetelor!

Acum a adormit si copilul, era un pic cam agitat, a durat aproape 1 ora sa il culc. Azi am tot citit dar nu m-am incumetat sa scriu, am avut o groaza de lucrat plus ca de la 7 a venit socrul meu de la valcea si am stat la taclale cu el, nu se cuvenea sa stau pe net si el sa stea cu copilul .
Am facut baie copilului, tot cu socru si i-am dat papa si intr-un final a sosit si sotul. Plus ora de agitat al copilului.
Nimic interesant ca sa zic asa!

Diana o astept si pe Raluca, pacat ca nu poti sa asteptam impreuna .

Am uitat sa specific ca am luat si eu vitamine in seara asta adica 2 pahare cu bere ca sa stiu macar de ce se agita copilul, sau nu .

De maine incep curatenia la noul apartament, va anunt cand ne mutam!
Mai bantui pe aici!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Catush, da, erau si cele mov primele de pe site, dar alea parca erau din fash cu blanita. Eu stiu sigur ca pe Titulescu am vazut si altele, din piele tot cu blanita. Sunt nemtesti, f bune produsele. Aceleasi Sterntaller ca acolo le mai gasesti pe Titulescu, vizavi de Miniblu, langa cofetaria Nefeli, la un magazin de copii. Acest magazin nu arata cine stie ce pe din afara, dar inauntru au niste lucrusoare super-super. Toate importate din germania (sau facute in lohn aici pentru Germania), sunt absolut adorabile, mult mai bune decat cele turcesti pe care le cam vedem in toate magazinele mari.
Nu retzin daca aveau geci, tre sa ma duc sa vad. Ca m-a apucat si pe mine pofta de o geaca de primavara pentru Alex. Dar cum inca nu e primavara, ii mai pun cosmonautul (in care inoata, ca scrie ca e de 3 luni dar cred ca e de 9-12, hi hi)

Mergi la inceput