Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:


Buna seara fetelor!Am gasit acest subiect intamplator,si din curiozitate am intrat sa vad despre ce este vorba.Am citit o mica parte din postarile voastre si m-au impresionat profund!

Imi pare nespus de rau ca va confruntati cu astfel de probleme.!

Aici sunt cateva trat.naturiste care sper din suflet ca va vor fi de folos.

http://www.vindecare.go.ro/reteta/cancer.htm#c0
Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Multumesc ancuca_b.

Mama incearca de vreo cateva zile sa-i dea tatalui meu macerat de tataneasa dar pentru ca el nu mai poate manca (are tot timpul stomacul plin si varsaturi din cauza stenozei duodenale si anastomoza probabil nu mai functioneaza bine) il refuza. Nu stiu cum sa-l mai conving sa manance. De asta m-am gandit ca Isorel-ul e injectabil si e mai usor sa il fac.

Azi dam telefoanele.

Multa sanatate tuturor!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ieri tata a avut o zi mai buna. A implinit 70 de ani.

Tot ieri am fost la dr. Corneliu Niculescu si am luat Nicolitul. Azi incepe tata tratamentul. Imi doresc din suflet sa-l ajute.


Maine mergem si la Togoreanu pentru Isorel.

Multa sanatate va doresc tuturor.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

La multi ani pt tatal tau si sa fie sanatos. Sper sa mearga si la voi nicolitul macar sa ii mai ia din dureri. Dar sa nu te astepti sa faca minuni asa dintr-o data, poate dupa vreo 2 luni o sa se vada. Ii spui si lui Togoreanu ca ia nicolit? Daca ii spui sa imi zici si mie ce reactie a avut.

Astept vesti de la tine.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Buna fetelor,nu am mai intrat de mult pe forum,desi am iesit de o saptamana din spital. Vestile nu sunt nemaipomenite, dar nici foarte proaste
Nici nu mai stiu daca v-am scris de prima operatie, daca da ,imi cer scuze dar ma voi repeta.La prima operatie i-au scos cca.2kg tumoare din abdomen, la 6zile dupa, a fost operatia pe spate, fesa, picior, de unde au scos mai mult ca din abdomen, cert e faptul ca nu mai are fesa stanga, este numai osul si pielea.
Problema este ca nu au reusit sa scoata tot, a mai ramas o bucatica in bazinul mic, unde nu au putut ajunge. Acum trebuie sa facem un tomograf, ca sa vedem cat mai este, dupa care incepem radioterapia, de luni.
Trebuie sa facem si cito, dar acum este f.f.f.slabit.
La biopsie a iesit condrosarcom.
O alta problema este ca nu prea se mai desumfla piciorul, doctorii ziceau ca dupa operatie isi revine, dar nu prea sa desumflat, poate cu timpul...
Multa sanatate la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

cami21 Ii doresc multa sanatate lui Andrei. Sa-i dea Dumnezeu putere sa lupte si sa invinga boala. Iar tie putere sa-l sustii si sa fii sanatoasa. Multa bafta la radioterapie!

Tata are 4 zile de cand ia Nicolit. Au aparut ceva dureri si diaree care il cam chinuie. Sper sa trecem cu bine si peste astea. Ieri si azi a mancat putin mai bine.
Azi va incepe si Isorel-ul. Doza care i-a fost recomandata este de 3 fiole si jumatate pe saptamana. Nu i-am zis nimic dr.T de Nicolit. M-am gandit ca n-are rost sa trezesc suspiciuni. Mai ales ca trebuie sa-l sun sa-i spun cum suporta tratamentul. I-a dat si lui Proteine de la Herbalife si ne-a mai zis de o formula cu lipide dar inca testam proteinele. Ne bucuram de orice mica imbunatatire in starea lui.

danyalo Ce mai face cumnatul tau?

Va doresc tuturor sanatate!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cami21 imi pare rau ca vestile nu sunt in totalitate bune insa trebuie sa ai rabdare si incredere. E bine ca operatia a reusit si ca au scis atat de mult din tumoare. Ai sa vezi ca o sa se dezumfle si piciorul si va fi bine. Poate te gandesti si la niste tratamente alternative, naturiste sau nu, acum ca e si slabit. cauta pe aici si o sa gasesti diverse tratamente care sa ii dea puteri si care sa atenueze si efectul citostaticelor/radioterapiei.
oricum va urez sanatate si orice ai nevoie vino aici si spune.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna seara fete dragi!...
Crinutz,marrina,cami21...
va doresc sa aveti multa putere pt. a face mai usoara viata celor dragi aflati langa voi!
marrina -cumnatul meu face bine! sau cel putin asa zice el! Alearga de colo colo plus bebe care nu-i prea lasa sa doarma ... Saptamana viitoare ma duc iar la Dr. Niculescu pt. a lua Nicolit! A golit deja 4 sticlute!El vrea sa se intoarca din nou la servici...iar sora mea nu stie cum sa mai lupte! E in continuare f.f.f slab...nu a mai pus nici macar un gram dupa ultima operatie ( prin sepembrie parca) desi mananca f.f.mult si des...si e si cam galbior!Oricum el in continuare nu stie!Pana acum a fost in concediu medical....nush...a intrat deja la comisia medicala...insa el tot o tine sa mearga la servici!
Acum om trai si om vedea! Sper sa fie bine pt. toata lumea! Nu-mi doresc decat sanatate....sa fim toti sanatosi caci trecem mult mai usor peste tot!
Va pup cu drag si va doresc numai bine!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

danyalo Ii doresc multa sanatate cumnatului tau. Daca mananca este foarte bine. Iar ca sa se intoarca la munca cred ca depinde de ce face el acolo. Trebuie sa aiba si activitate e adevarat. N-ar fi mai bine daca ar intra in concediu de ingrijirea copilului si sa mearga cumnata ta la munca? E o idee.

Tie iti doresc sa ti se implineasca visele!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

marrina
are o munca ce implica mult mersul cu masina ( plus ca serv. lui s-a mutat la mama naibii in Otopeni)! In privinta schimbului de CIC intre sor'mea si el nici asa nu-i bine caci ea nu se mai poate intoarce la vechiul serv. deci tre' sa-si caute job si nu prea o vad dornica!... pe cand el se poate intoarce la serv. sau poate ramane in medical mult timp de acum inainte! E f. activ, mananca... acum DD stie ce va fi mai departe!
El are definitiv anus contra naturii... deci va umbla cu pungutza tot timpul!
dany
Edit: multumesc tare mult de urari! Sa dea DD la toata lumea!

Mergi la inceput