Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaf spune:

Astazi am fost la cab. dr. Niculescu pt a lua si eu Nicolit pt socrul meu. NU stiu daca da rezultate, eu incerc. Socrul meu are cancer pulmonar cu metastaye cerebrale. Am vorbit cu dr. Niculescu, care este o persoana foarte placuta, inspira incredere si speranta.
Il gasesti la Cabinetul medical NICOMED
Calea Crangasi, nr.23, bl.13, sc.B, ap.1
Program: Luni-Vineri orele 9-12
Telefon 021-63.72.458
E usor de gasit. De la Pta Crangasi, pe dr.,inainte de podul grand
Tratamentul costa 900.000 ROL si ajunge pt cca 33 zile. Se iau picaturi de 3 ori pe zi.
Daca stiti ceva mai mult despre eficienta si rezultatele lui scrie-mi si mie.

Pt cancer hepatic tatal prietenei mele a incercat cu ceaiuri din plante de la MICU de la Ivesti, jud. galati si au dat rezultate bune. Vezi pe internet mai multe despre ambii (costa cca. 1200000ROL).

Sa iti fie de folos si sa ne ajute Dumnezeu, Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaf spune:

Ce stiti despre Nicolit? A incercat cineva? Ce rezultate a dat in afara de cele prezentate pe internet in Formula As?

Va astept cu raspunsuri si sa ne ajute Dzeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

ramona, noi incercam nicolit de 1 luna jumate. Ce sa iti zic? Daca ai citit postariel mele ai vazut ca mama e destul de grav, poate am inceput prea tarziu nicolitul, nu stiu, sau poate nu functioneaza. Ca si reactii adverse nu as putea sa iti spun pt ca nu sunt sigura ca le pot pune pe seama nicolitului sau pe seama bolii in sine. Ea s-a ingalbenit rau de tot, e ca rivanolul si la ochi si pe piele. Dr au zis ca e icter. Sau poate e de la nicolit. In rest se mai modifica culoarea urinii si a scaunelor. In rest habar-n-am.

Poate celelalte fete iti pot spune mai multe.
Merci mult pt informatii, ma voi uita pe net.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Fetelor, nu pot decat sa va spun ca sunt alaturi de voi cu toata inima. Va urmaresc indeaproape postarile si ma regasesc cate putin in fiecare post.
Mama face in decembrie un an de cand s-a stins in urma unui cancer de colon cu metastaze la ficat.

FITI TARI! ASTA E CEL MAI IMPORTANT SI PENTRU VOI SI PENTRU CEI BOLNAVI! MORALUL ARE ROLUL CEL MAI IMPORTANT IN LUPTA ASTA!

Va pup pe toate si curaj!

PS Apropo de invidie, cand mama era internata in faza finala pt o hemoragie nazala care nu se mai oprea, in patul vecin era o batranica cam de 80 de ani care ajunsese la spital cu un hematom cranian. Pe scurt se imbatase crita, s-a impiedicat si a cazut in cap si isi facuse un ditamai cucuiul. Si eu ma uitam la ea ca era vesela nevoie mare si apoi ma uitam la mama care la 58 de ani se stingea cate putin in fiecare zi. Asa e viata, NEDREAPTA!

www.tickercentral.com/view/76xc/1.png" target="_blank">Slabesc,slabesc...
Motanosu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Imi pare rau pentru mama ta Saddie. Acum pot sa imi imaginez ce inseamna sa iti vezi parintii asa. E un sentiment cumplit pe care nu il poti avea decat in astfel de situatii. Pacat ca se duc prea devreme cei buni, dar nu e treaba noastra sa judecam. Dzeu stie mai bine ce face dei noi nu vom fi niciodata de acord sau impacat cu ideea. Am inteles ca parintii trebuie sa se duca odata si odata insa de ce atat de devreme? eu inca mai am nevoie de prezenta lor desi sunt la casa mea.

Mama face in continuare perfuzii si acum face din nou epoetina pt hemoglobina scazuta. Cautam in continuare ca disperatele Vitamina C fiole. A gasit sor-mea pe undeva prin Giurgiu. Sper sa soseasca maine in Bucuresti.

Multumesc si pt incurajari! Dar e greu, tare greu....Ma trezesc in fiecare dimineata si astept sa realizez ca am avut un cosmar insa in cateva minute imi dau seama ca e cruda realitate. Si o iau de la capat....

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

desi va citesc de ceva timp, nu am putut inca sa vorbesc despre aceste lucruri. Cancerul, metastaze, sunt lucruri care m-au afectat foarte mult in ultimul timp.
Stiu prin ce treceti,deoarece in luna aprilie a acestui an, mama, o femeie sanatoasa cu multa putere,a fost diagnostica cu metatstaze de gradul IV,avea tot abdomenul cuprins, ficat,pancreas,ombilic. Am ingropat-o in iunie.
Intre timp copilul meu, nu se simtea prea bine.
Concluzia, internat in spital in septembrie, se spunea hernie de disc, operatie urgenta, dar dupa RMN,tumoare gigantica, condrosarcom de gradul 2. Asa ca....as vrea sa va cer parerea dintre tot ce a-ti incercat pana acum, medicamente naturiste,v-ati dat seama daca functioneaza ceva bine?
Daca puteti sa ma sfatuiti cu ceva... nu pot decat sa va multumesc.
A, si apropo de calmante, noi am ajuns la 6pastile de tramadol pe zi(de 100mg) si nu mai au efect, durerile sunt foarte mari, stiti ce pastile mai sunt bune? Doctorul inca nu ne-a spus nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cami, ce pot sa iti spun decat ca imi pare rau, ca de fiecare data, cu atat mai mult cu cat e vorba de copilul tau.
Mama i-a nicolit dar n-as putea sa iti spun prea multe caci de-abia pe 20 luna asta face 2 luni de cand il ia. Efectele (daca exista) nu cred ca pot aparea atat de repede. Alte tratamente mai sunt cele aleLui Ioan Istrate - celulact H- pe care noi nu l-am mai incercat si Isorelul. Am citit pe net despre Micu de la Ivesti de care zicea cineva intr-un mesaj. Da o cautare pe google. E incurajator asa cum sunt toate interviurile despre cei care descopera ceva imoptriva cancerului. Insa nu stiu cat e de adevarat.

Doza maxima de tramadol e intr-adevar de 6/zi insa mama ia doar 2 - 3 sau uneori una. Ea isi mai pune spirt pe locurile dureroase si asa o mai lasa. Alte calmante mai exista, cum ar fi morfina orala dar ma tem ca nu te mai poti misca, ca te drogheaza rau. Ar mai fi fortral dar e cam naspa. Mama nu prea il mai ia ca o ameteste. In combinatie cu tramadol i-a dat sa ia Lyrica, un medicament f scump chiar si compensat. A luat o pastila seara si i-a fost f rau, a ametit rau, ii venea sa vomite asa ca a renuntat deocamdata. Intrebati medicul poate la voi merge mai bine. Se da pt durerea neuropata cronica si nu se ia singur decat in combinatie cu altceva.
Cam asta iti pot spune acum. Daca vor fi ceva schimbari in bine iti voi spune.

Dar ce inseamna acest diagnostic? Nu se poate opera?
Ii doresc sanatate copilului tau si nu iti pierde speranta. Nu pot sa iti spun decat sa incerci orice pana nu e prea tarziu.

Sanatate!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Multumesc Crina, stiamde morfina dar doctorul a sperat ca in urma radioterapiei durerile vor scadea. Se pare ca radioterapia nu are efect, de ieri ne-a spus sa-l operam urgent, asa ca acum asteptam cateva raspunsuri pt.operatie.Maine merge sotul meu la dr.Exergian, sa vedem ce spune, cand am vorbit cu el prima data a spus ca desi este foarte greu(tumoarea este f.mare, a prins tot bazinul, coboara pe piciorul stang,dar urca si pe coloana)va face tot ce poate.Deasemeni, cei de la spitalul universitar, unde a fost internat, au spus ca se baga la operatie, dar nu garanteaza ca pot scoate mai mult de 90%din ce este acolo. Am mai vorbit la o clinica in Israel, dar aici vor sa faca toate investigatiile din nou, inclusiv biopsia. Problema este ca nu mai avem timp, este mai rau pe zi ce trece. Cred ca maine stim ce facem mai departe.
Sanatate la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

buna fetelor,
nu v-am mai urmarit de cateva zile, pt ca duminica dimineatza tatal meu ne-a parasit, a plecat intr-o lume mai buna si fara dureri, dar noi numai putem de dorul lui, afectarea ficatului l-a doborat:(( multumesc la Dumnezeu ca nu a suferit mult,
Cami21 din cate stiu eu doza maxima de tramadol este de 400mg/zi, ati incercat dch? ceva inrudit cu morfina dar nu are aceleasi efecte secundare...multa multa sanatate copilului tau
Feteleor va pup si mult curaj, Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Doamne Oana:((((...sa se odihneasca in pace...nici nu mai folosesc cuvantul D-zeu,pentru ca nu eu nu mai inteleg acceptiunea acestui cuvant.Credeam ca este un batranel cu barba alba inconjurat de o lumina nepamanteana caruia am inceput sa ma rog de la 5 ani sa ne ibe in paza.Niciodata nu i-am cerut nimic...De ceva timp il tot rog ,crezand ca am si eu dreptul la indeplinirea unei dorinte...dar nu e nimeni de serviciu acolo la biroul dorintelor,si eu tip si urlu ca o nebuna,si singura mea vina este ca trebuie sa traiesc si sa vad toate astea.De parca nu era de ajuns ca stiam ca tata va muri,mai trebuie si sa vad cum,sa asist la chinuri,sa-i vad disperarea din ochii stinsi...sa incerc sa-i raspund printr=o minciuna la"de ce ma simt atat de rau,ce se intampla cu mine? de ce nu am forta,de ce sunt un schelete ambulant"????De ce Doamne,de ce????De ce nu-i raspunde EL???Si noi ne asteptam din clipa in clipa la sfarsit.Stiti cat de bun a fost tatal meu??? Nu cred ca se va naste vre-o data unul ca el...Se uita "barbosul" acum la mine cand scriu aceste randuri,si nu face nimic...nici pentru tata,nici pentru mine...nici pentru voi...adica ce? plantele nu au celule,animalele nu au celule? unde ste lumea lor de dincolo???Si de ce sa-l ierste D-zeu? ca a facut numai bine in jurul lui? ca era foarte sensibil(plangea si la filme)ca si-a sacrificat viata pentru familie ,dincolo de orice ratiune??? Daca astea sunt greseli ,atunci fie,D-zeu sa-l ierte...si sa-mi dea mie nebunia ,mai bine sa fiu nebuna,decat sa INCERC SA GASESC UN SENS LA TOATE PORCARIILE ASTEA.Innebunesc de furie!!!!

cela(31)

Mergi la inceput