Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Buna fetelor,am ajuns in Bucuresti ,in sfarsit,nici nu-mi mai venea sa plec de "acasa".Noutati nu am dar pot sa va fac profilul tatalui meu judecand la rece.o sa postez si buletinele celor 2 tomografii facute la interval de 6 luni,cine este avizat va putea sa observe diferente sau nu.Tot ce am postat aici au fost ganduri si idei CU BUNA CREDINTA.Nu am ascuns nici un detaliu,nu am incercat sa influentez pe nimeni ci doar am impartasit din experienta noastra "asa facem noi" ca o fi bine ca o fi rau numai Dumnezeu stie.
Pentru nou venita BNALAURA:Te rog sa incerci sa te edifici asupra noilor preturi de la FOREVER,cand am spus ca "tratamentul" este 7 milioane adica in jur de 200E am stiut ce spun.Aceste produse se vand in euro la cursul BNR,gelul de aloe vera CONTINE E-URI!!!!!!!!! DA!!!!.pentru ca nu au gasit o modalitate viabila de a-l conserva.Gelul o fi bun in stare naturala dar conservat,facut sa tina inshpe mii de luni,yuck.te-ai uitat pe eticheta sa vezi ce contine acel gel????stii cat mai costa? ati spun eu: 2 milioane un bidon,si din spusele celor care-l vand cica ar trebui sa consume 2 bidoane pe luna=4 milioane,restul sunt niste recipiente cu pastile vre-o 3 la numar,si un ceai care costa 1 milion cutia.Sunt persoane care nu tolereaza acest gel,cum ati putea sa le dati sa consume bolnavilor de ficat(fie conacer ,fie hepatita fie mai stiu eu ce)ceva ce nu le ploace,ceva ce le provoaca sila.Se stie ce ficatul este un laborator si nu poti sa-i torni orice ca se revolta.
Nu incerc sa fac antireclama la produse spun doar cam ce inteleg eu.
Referitor la chimioterapie ,de asemenea spun ce inteleg eu,taraneste,neaosh:aceste otravuri pe langa celulele canceroase distrug in buna masura si celulele care sunt ok,tratamente care sa nu induca starea de rau in prezenta citostaticelor nu stiu cat de bune ar putea fi.Esti bolnav,medicul ati prescrie antibiotice,rogi asistenta sa-ti faca o injectie spunandu-i ca pe tine te doare cand faci injectie :ea ati propune 2 alternative,acul lung,care patrunde in tesut "ca lumea" ajutand antibioticul sa-si faca efectul,dar dureros,si acul scurt care nu patrunde deajuns dar nu-ti provoaca dureri.
Cine spune ca doreste sa ia un adjuvant pentru starile de rau provocate de citostatice nu va face decat sa atenueze din calitatea citostaticelor.
Revenind la tatal meu:Stie ca are cancer,insa nu-si da seama de gravitatea situatiei.este din ce in ce mai confuz si-si pierde din reflexii.Este intr-o stare de irascibilitate continua.Zilele trecute avea febra,dar am rezolvat-o cu niste antibiotice.Pofta de mancare nu i-a revenit complet insa mananca,dar nu cantitativ.Greutatea este stationara.Acuza dureri in peretii abdominali ,ceva enervant spune el si numai la palpare.Inca nu s-a obisnuit cu gandul ca trebuie sa-si schimbe stilul de viata si atata timp cat nu poate sa consume alcool este un OM BOLNAV chit ca simptome de suferinta nu prea are.Ne-a spus ca el isi va reveni complet cand se va instaura starea de fapt anterioara acestui "carusel medical" si ca pana atunci ne roaga sa-i intelegem nervozitatea cauzata de boala.L-am intrebat :"dar de ce te consideri bolnav? te doare rau ceva? esti cazut la pat? depinzi de alte persoane ?" a raspuns ca nu este nimic din toate astea dar el nu poate sa se mai bucure de viata ca inainte,ca nu poate sa socializeze cu "prietenii" la o bauta ca nu poate merge unde-i place si sa-si traiasca viata de zi cu zi ca "inainte".El nu duce lipsa de absolut nimic,noi nu mai stim care sa-i faca mai bine si mai repede cate o placere insa observ ca judecata incepe sa-i fie afectata,devine egoist,artzagos,nerecunoscator.este asteptat la o noua runda de cito in octombrie.Pana atunci ne luptam cu alimentatia.Daca ar fi dupa mine i-as da carne si cred ca mama a exagerat oprindu-l.Acum nu-i place lui.L-a luat pe NU in brate si nu-i mai da drumul.Nimic nu-i mai place ,vrea sunca presata,salam,chiftele si alcool.
Acum avem mult de lucru la factorul psihologic,"innebuneste" pe zi ce trece.
Referitor la nicolit,chiar nu mai conteaza.Este a 8-a luna de administrare.
nu stiu ce as mai putea spune in plus.Totul este relativ ok nici mai bine ,nici mai rau.

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

am uitat sa postez linkul cu cele 2 buletine medicale.Apar in josul paginii.Fac asta ca sa nu mai existe loc de speculatii.Tomografiile apartin unui om care "consuma nicolit".Citostaticele nu sunt facute pentru a diminua tumora,a vindeca.Sunt produse STATICE,de unde si numele cito-STATIC.deci blocheaza sistemul de crestere al tumorii.Daca exista diferente intre cele doua tomografii ,cu siguranta nu citostaticul are vre-o "vina"
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=547481831&security=kRlINO

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cerasela bune ai revenit. M-am uitat pe tomografii dar sincer nu inteleg mare lucru, insa daca tu spui ca e mai bine ultima atunci ma bucur pt tatal tau. Sa de Dzeu sa o tina tot asa. La mama au scris mult mai multe, cu niste cuvinte greu de inteles, de te sperie si mai rau, desi cred ca sunt doar cuvinte pompoase.

Eu sunt din ce in ce mai bulversata. Nu stiu de unde sa incep, cum ne decidem sa facem ceva concret vine cineva si ne spulbera toate planurile spunand ca cutare tratament nu e bun, ca altul o sa o otraveasca, etc. Mi-e frica de mor sa nu ii facem rau. ea zice ca nu mai vrea cito, ca numai ea stie cat de rau ii e. O cred si daca ar fi dupa mine n-as da la nimeni nenorocirile alea. Dar sa renuntam la ele? Nu putem risca atat de mult. Doamne, ce sa facem?!

Saracii, ar trebui sa le dam dreptul macar sa fie artagosi si lipsiti de viata, caci nu stiu daca noi am putea sa fim altfel in situatia asta.

Va pup pe toate si sa aizim de bine!



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

fetelor vin si eu cu un sfat

argila e f. buna, se aplica pe partea din corp unde este afectiunea, se sta cu ea cam doua ore max., se inlatura si se pune alta noua, nu trebuie refolosita pentru a nu reintroduce toxinele eliminate de corp.
Argila se prepara numai in vase de sticla, ceramica si se amesteca cu o lingura de lemn, nu se foloseste plastic sau metal. Ideal ar fi sa se prepare cu suc de varza ecologica sau suc de cartofi, insa se poate folosi si cu apa plata.

va doresc multa sanatate

Loma

edit ca am uitat sa va spun eu imi pun asa pe sani, am ceva probleme si cateodata simt niste dureri mai ales inainte de CM...si asa imi trec.. insa eu pun si cateva picaturi de ulei de masline presat la rece pentru ca argila se observa "suge" prin piele toxinele si asa e ca o crema hidratanta dar si f. buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Multumim pt sfat Loma! Dar zi-mi te rog de unde iei argila, adica cum trebuie sa arate? E din aia din plic din care se fac masti de fata sau trebuie ceva in stare cat mai pura? Si ce-i aia "varza ecologica"? Se poate face si cu varza obisnuita si cum se scoate sucul? Scuze de atatea intrebari dar daca nu stii cum sa le prepari renunti sa mai faci si e pacat.

merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Crinutz, varza ecologica inseamna crescuta natural, organic, fara ingrasaminte chimice, ierbicide, insecticide.

Eu argila am cumparat-o de aici sunt magazine specializate in nutritie unde se gasesc tot felul de ceaiuri, comprimate din plate pt. diverse afectiuni, tincturi, etc... ceva gen plafar ca in Romania, intreaba la Plafar, de regula argila care este pe piata este de doua feluri, una este ptr. cosmetica si cealalta ca supliment nutritiv, eu am luat-o pe cea cosmetica, dar si asta ar fi de mai multe feluri, verde, gri, rosiatica...depinde de zona de provenienta.

Sucul il faci punand varza in storcatorul de fructe, si apoi il amesteci cu argila pulbere pana iti iese o pasta moale, ceva gen iaurt, si apoi o aplici pe zonele afectate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Buna seara,la mine chiar ca e buna:)tati meu a inceput sa manance din nou.Cred ca sunt perioade si perioade,mai ales dupa ultima tura de citostatice care nu i-a provocat decat disparitia poftei de mancare,nu a a vomat niciodata.Nici febra nu mai are.Acum e un "tati" ok si nu cred ca e "otravit" de nicolit.mai sunt 2 saptamani si "intram" in luna a noua,doamne ajuta.Maine merg sa ma rog la fecioara Maria,cate lacrimi am varsat eu asta iarna,poate mi-a auzit rugile si maine ma duc sa-i multumesc.Numai bine,sanatate

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cerasela ma bucur mult ca tati tau e bine. Fecioara Maria sa te ajute in continuare si pe noi toate. Se spune ca lacrimile varsate pt parinti, mai ales in biserica, ajuta la vindecarea lor. Sper sa fie asa.

mama a fost cam rau zilele trecute, a durut-o in stomac, in ficat si dr cand a auzit i-a dat morfina si fortral. Desi mi se pare cam dur tratamentul asta in faza in care e. Acum face un tratam mai usor decat taxoterul dar se simte tot rau dupa el, s-a si constipat f tare si d-asta o doare si stomacul. De mancat a mancat ea ceva dar nu prea bine. Trebuia sa faca tura de cito vineri si nu i-au iesit analizele bune asa ca a facut de abia ieri. Acum e acasa si e mai linistita decat cand e la bucuresti, unde nici nu are prea mult spatiu, e si cald. Acasa mai iese in curte, are un caine super dulce si cateva pisici iubitoare, racoare si bineinteles pe noi.

Acum astept pachetul de la favisan cu produsele Virginiei Faur si sper sa dea ceva rezultate. O sa luam mai mult ca sigur si noi nicolit ca nu se mai poate. Trebuie sa facem ceva concret caci doctroii nu stiu sa dea decat o schema de tratament si atat. Am luat si argila ca sa isi faca cataplasma cu ea, poate mai calmeaza durerea si trage de acolo "raul".

Sora mea a intrebat ieri o alta doctorita din fundeni de nicolit si a zis ca ea nu stie nimik, ca n-a auzit. va dati seama cat de informati sunt medicii nostri, nici macar lucrurile rele nu le-a auzit, d-apai pe alea bune. Majoritatea stiu doar sa critice dar de informat nimik.

Celelate fete, ce faceti? cum se simt parintii vostri?
Rugati-va azi la Fecioara Maria!

Sanatate!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna dimineata dragutelor
Hai sa intervin si eu...
Cumnatul meu se simte bine momentan, mananca bine , doarme, a condus chiar si masina ...ce sa zic! Sa dea DD si fecioara Maria sa fie bine!
Noi merem in continuare cu Nicolitul-ce-o fi o fi! El zice ca se simte f. bine ...acum ce sa cred!!!Mergem cu valul... si ma rog in fiecare zi sa fie bine pt. toata lumea!el face cito' din 2 in 2 sapt.
Va pup , sunt alaturi de voi si va mai tin la curent
DANY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

buna fetelor,
cela ma bucur f mult pt tatal tau si imi place ca ai avut curajul sa incerci Nicolitul din prima eu inca astept cu sticluta in casa....
azi dupa 4 saptamanni de tratament i-au facut analizele de sange tatalui meu si au zis ca sunt bune, eu sunt si Maria si imi ziceam ca asta imi doresc cel mai mult de ziua de nume sa fie bine:) asa ca m-a facut fericita, am primit cel mai frumos cadou, ii va face inca 3 sapt tratament si dupa aceea testul cel mare ....RMN. va doresc multa multa sanatate

P.S. La multi ani celor cu numele de Maria.....

Mergi la inceput