Ajutor - Remedii pt metastaze

Ajutor - Remedii pt metastaze | Autor: Crinutz

Link direct la acest mesaj

Buna,

am mare nevoie de ajutorul vostru. Se pare ca mama mea are metastaze osoase si la ficat, nu stiu inca sa va spun in termeni medicali si nici care este stadiul, dar daca cineva are o experienta de acest gen si stiti ceva remedii pt rezolvarea acestei boli va rog sa imi spuneti. Este urgent!

Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Mama viitoarei mele cumnate era in metastaza!! Tot la oase...Spun "era", pentru ca acum e ok, bine-mersi...Statea doar la pat, nu se mai ridica deloc, avea dureri crancene si ii faceau morfina...Si, ce crezi?? L-a vazut la TV pe Istrate, farmacistul si prezicatorul de cutremure!! A apelat la el...au vorbit la telefon...i-a dat tratament. Pastilele lui....MINUNE!!!!!!! Au vindecat-o!!!!!!! Daca nu era vorba chiar de mama cumnatei mele...zau daca as fi crezut o iota!! Ma crezi ca femeia acum si-a reluat activitatile dinainte de boala si analizele ii ies f bine?? Tratamentul il face in continuare...Acum...stiu eu...dupa ce intrerupe tratamentul...ce se va intampla?! Dar orisicat...ESTE O MINUNE!!! DR nu-i mai dadeau sanse...insa ea a ales sa faca tratamentul lui Istrate si...e bine!!!

Daca vrei detalii...da-mi un PM si te pun in legatura cu ea...cu cumnata mea!

Multa, multa sanatate!


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea


Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yardley spune:

Te rog, spune-ne mai multe despre acest farmacist Istrate. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

pisi_ella iti multumesc din suflet. iti voi da un Pm diseara cand ajung acasa pt ca de la serv nu pot sa trimit mail. Sper sa ma descurc cu trimiterea PM-ului.
Ieri am gasit si eu ceva de acest domn Istrate, nu stiu daca e acelasi.

Mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Pisi_ella habar n-am cum sa trimit un PM. Daca esti draguta sa imi spui cum sa fac, ar fi tare bine! am incercat sa dau click pe el si ma duce in pag pricipala a forumului.

Astept ajutor
merci
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yardley spune:

Crinutz, eu am incercat sa-i dau MP lui Pisi dar mi se intoarce mesajul ca, persoana respectiva "nu doreste sa primeasca mesaje". Probabil a selectat ceva pt. asta. Am trimis in schimb e-mail si mi s-a spus : "mesaj trimis". Poti incerca si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

yardley, membrii noi inscrisi, care sunt inca moderati nu pot trimite mesaje private altor membrii. Mai ai rabdarica putin si vei trimite si tu mesaje, dupa ce iesi de sub moderare.

multumesc pt intelegere.


Freia si Alexa


Intram in legalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Acum am inteles Freia, multumesc!

Pisi_ella deci nu iti pot da un PM asa ca daca poti sa ne dai mai multe detalii aici ti-am fi recunoscatoare.

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valenka spune:

quote:
Originally posted by pisi_ella

Mama viitoarei mele cumnate era in metastaza!! Tot la oase...Spun "era", pentru ca acum e ok, bine-mersi...Statea doar la pat, nu se mai ridica deloc, avea dureri crancene si ii faceau morfina...Si, ce crezi?? L-a vazut la TV pe Istrate, farmacistul si prezicatorul de cutremure!! A apelat la el...au vorbit la telefon...i-a dat tratament. Pastilele lui....MINUNE!!!!!!! Au vindecat-o!!!!!!! Daca nu era vorba chiar de mama cumnatei mele...zau daca as fi crezut o iota!! Ma crezi ca femeia acum si-a reluat activitatile dinainte de boala si analizele ii ies f bine?? Tratamentul il face in continuare...Acum...stiu eu...dupa ce intrerupe tratamentul...ce se va intampla?! Dar orisicat...ESTE O MINUNE!!! DR nu-i mai dadeau sanse...insa ea a ales sa faca tratamentul lui Istrate si...e bine!!!



Vindecata..ca in..au disparut metastazele si tumora de origine ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Valenka....stiu doar ca analizele ii ies bine si ca s-a ridicat din pat...si a inceput sa mearga din nou la serviciu...sa tina niste ore (e profesoara) Inainte statea NUMAI in pat, nu mai mergea nici la WC!! Insa, de cand face tratamentul asta....se simte MULT mai bine!! A revenit la viata! Nu stiu ce sa zic...daca a disparut tumora. Nu cred! Si ORICUM...EU AM PREZENTAT UN CAZ!! NU E NEAPARAT SA FUNCTIONEZE SI LA ATII!! Nu vreau sa fiu invinuita ca am influentat lumea! Fiecare face cum crede ca-i mai bine!
Nu cred ca-i vindecata complet! Oricum...trebuie sa faca tratament inca nu stiu cat timp de acum incolo! Stiu insa ca s-a produs o remisiune neasteptata, cand dr din spital nu-i mai dadeau sanse! Nu stiu chiar toate amanuntele...O sa vorbesc luni cu cumnata mea s-o intreb cum se mai simte...
Oricum...cumnata mea e si un pic reticenta....zice ca nu se poate bucura din tot sufletul ei! Zice ca daca s-a produs remisiunea pentru o perioda scurta de timp si apoi va cadea iar la pat?!...

REPET, NU VREAU SA INFLUENTEZ PE NIMENI!. E bine sa se faca tratamentul in spital! Numai apoi...restul, daca decideti....incercati si alte variante!


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea


Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Stai linistita Pisi_ella ca nu te va invinui nimeni daca nu merge la altii (eu cel putin). e decizia noastra daca incercam sau nu. Pana la urma chiar daca nu dispare tumora tot e bine ca a disparut sau diminuat suferinta, durerea chiar si pt putin timp. Noi oricum nu vom renunta la tratamentul din spital dar vrem sa compensam si cu altceva.
stii cumva ce contin aceste pastile? or dauna la altele? Omul asta chair e serios?
Scuza-ma ca pun atatea intrebari dar sunt disperata sa aflu cat mai multe si sa nu ii fac mai rau.

Problema mea e ca nu pot sa iti trimit PM.
Cum sa fac?

Merci frumos!

Crinutz codita de maimutz

Mergi la inceput