Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Mama,cat ati scris,am ramas pe dinafara.
Am fost azi cu copilasii de I-a, la teatru,la Fetita cu chibrituri,fetita din rolul principal e la noi in clasa II. Am vazut azi pt. prima data din postura de parinte,diferenta dintre copiii de la Liceul de muzica si alte scoli,sunt complet diferiti,in bine.
La inceput am avut senzatia ca acei copii sunt de la vreo scoala speciala,ajutatoare,nu vreau sa supar pe nimeni,impresia asta am avut-o.
Am stiut tot timpul ca suntem altfel,dar niciodata nu mi-a fost asa flagrant acest lucru.
Imaginea asta o sa-mi ramana intiparita cu siguranta,au intrat si-au iesit de la teatru cu degetelul pe buze (sst),incolonati doi cate doi,iar restul au facut harmalaie si in timpul piesei si inainte si dupa,au iesit de-acolo ca de pe maidanul din spatele blocului,ai nostri au iesit transpusi de ce vazusera,atunci m-am gandit la fiecare in parte cum arata pe scena la auditii...cred ca o sa-i privesc cu alti ochi de-acuma.cel putin la clasa asta sigur n-o sa fiu profesoara care critica si judeca dupa ce aude pe scena.
V-am pupat ca m-am intins si e tarziu.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, arta respecta arta

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buey fetelor sunt disperata,am corepetitor nou,de fat nnou,e de la inceputul anului scolar,e in primul an de corep. bezna totala!!!
Nu cred ca are stofa de acompaniator,ii tot acord circumstante atenuante,dar el ma contrazice,alfel bun instrumentist,dar m-a terminat,pana azi am tot facut la mine in sala,sa zicem am lucrat,ii intelegeam opririle...etc,dar azi in sala de concerte l-am implorat sa ne se mai opreasca,vreau snururi,de unde,Vaaarza creata,daca maine dimineata nu iese,scot vreo 2 piese din recital,ca nu se poate asa,imi face praf munca de luni de zile,iar corep am bagat la greu,deci am lucrat nota cu nota.
Sabina scrie muuuulte piese solo pt. percutie ca ma dispera astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, cauta mama un corepetitor de urgentza ca unul din asta ii poate scoate pe elevi de pe linia de plutire, si nimeni nu o sa spuna ca a fost corepetitorul de vina ci elevule o "arta" si asta si daca nu o faci bine degeaba esti instrumentist bun...
la fel ii auzi pe unii care sunt isntrumentisti buni si se fac profesori dar nu reusesc sa-i faca pe copilashii aia saracii sa priceapa nimik...auzisem eu de "nume de nume" la conservator care spuneau uite asa se face si incepeau ei sa cante
va pup pe toate si va doresc we placut

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

buna seara fetelor,
adriana, il poti duce pe cel mic la "gradinitza muzicala" daca este prescolar...sunt cursuri care incep din sept(oct) deci acum este cam tarzior pentru anul asta fiindca cei care au inceput in anul asta scolar sunt deja avansati...mai bine incepeti din toamna..."gradinita muzicala" poti face la cele doua licee de muz din bucuresti...acum depinde si unde stati ca sa va fie cat mai aproape...unul este la 11 iunie(langa p-ta unirii), celalat de gh lemnea(langa p-ta victoriei). din cate stiu eu cursurile se tin o data pe sapt si dureaza cam 2 ore...la lic enescu spre ex se tin miercurea de la ora 15,30.
insa pana atunci cel mic poate face pian cu cineva in particular, dar pentru asta trebuie sa aveti voi pian acasa sau sa mergeti la cineva acasa (profesoara)care are pian.eu nu sunt pentru a cumpara orga sa vezi cum merge si apoi cumperi pian...cat dai pe o orga bunicica gasesti si un pian la mana a doua bunicel...plus ca pe orga sunt dezavantaje(dar ma rog...in primul an de stiudiu sa zici ca le poti trece cu vederea) cam astea sunt variantele pe care le vad eu. cati ani are micutul?si sper ca m-am facut inteleasa....daca am scris ceva aiurea astept sa ma corecteze sabinaca ea stie tot
va pup pe toate fetelor si sa aveti numai succese si bafta

monica



Monica, multumesc pentru sugestii. Am gasit deja la unul din liceele de langa noi(Dinu Lipatti- de pe 11 Iunie) un curs pentru prescolari, l-am dus acolo.. era cel mai mic.. lui cica i-a placut.. sa vedem in continuare ce metoda abordam, ca pian nu avem acasa.. inca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara!
Mi-a iesit recitalul super cu toate ca il vedem varza,an si lucrat cu copiii la ultimele amanunte pe scena cu instrumente,aranjamente de instrumente dar a fost ok.
Pianistul a varziut el pe-acolo,dar nu i-a incurcat pe copii,ceea ce e mare lucru.
Ce sa va mai zic,am elevi talentati,au fost admirabili pe scena.

Va dorec um weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adriana, ma bucur ca ati inceput deja
angy, felicitari
va pup pe toate...duminica placuta

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Abia am gasit subiectul,pe pagina 4.

Eu fac o pauza,am solfegiat cu Daniel o tura si i-am dat pauza ca bazaia in apropiere masina de spalat si nu se concentra.
Azi dimineata abia m-am putut trezi,am dormit vreo trei ore azinoapte,iar azi toata ziua am bezmetica.

Sabina succes la scris!

Monica,cu ce te mai indeletnicesti?

Ira cum stai cu studiul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

seara buna fetele,
mai eu cred ca ma reprofilez pe" profa de pian la gradinitze"
din vorba-n vorba m-au recomandat directoarele de unde lucram si acum m-au sunat inca doua tipe sa merg la gradinite, e mult de munca, la unele fac pur si simplu acompaniament...super simplu(si educatoarele ii invatza versurile, in germana...) ca aci' eu nu ma bag si la cele mai multe dintre ele ii invatz pian, este destul de greu sa-i inveti pian la varsta asta 3-5 ani si mai ales pe mai multi deodata dar parca de fiecare data ma stimuleaza chestia asta, imi vin tot felul de idei cum sa-i fac sa invete mai repede....imi place tare mult...mai am putin pana in decembrie(atunci mi se termina CIC-ul)si o sa revin la liceu.
in rest profit cat pot de vremea frumoasa si ies cu astia mici pe-afara.
va pup pe toate

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

feteloooorrrr...am ajuns pe pagina 5
si sper ca sunteti bine

monica

Mergi la inceput