Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la multi ani fetelor de 8 martie, sa fiti sanatoase, fericite si iubitesi

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

La multi ani si tie Monica si tie Sbina si tie Ira!
Eu sunt solo de 8 martie ca sotul cred ca v-am mai spus e la un curs la Ploiesti,vine vineri acasa.
Asa ca o sa ma chefuiesc cu copiii,am luat un Pepsi)il rarisem in ultimul timp ca eram dependenta de el si mai si ingrasa pe deasupra!),am comandat pizza si suntem in asteptarea ei.
la scoala a fost superb,cum de altfel a fsot si de 1 Martie.
elevii mei mi-au facut o surpriza deosebita,pt. prima data de cand m-am intors din CIC-uri,ii simt elevii mei,pana anul trecut erau tare dezbinati,iar la 1 si 8 martie nu prea dadeau prin sala,asa ca m-am asteptat sa fie la fel,cand colo,fata de a X s-a ocupat si mi-a luat cadou din partea clasei!!!Doua chestii simbolice,un parfumel de oriflame si o vazuta de flori tare gingasa,aia chiar imi place mult si un buchet de Irisi violet si chiar am fost imbracata in violet,e culoarea mea .
Sunt bucuroasa de gest,chiar nu-i vedeam(inca) sa faca o chestie impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna dragelor, sa fim Iubite!

Irina, iti tin pumnii tare de tot...lasa, cum esti tu frumoasa si desteapta sigur reusesti! Bravo! am fugit la portative:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

buna dragelor, sa fim Iubite!

Irina, iti tin pumnii tare de tot...lasa, cum esti tu frumoasa si desteapta sigur reusesti! Bravo! am fugit la portative:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



Asta faci tu de 8 martie?
Spor la treaba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Fetele, merci de urari, va pupacesc pe toate !

Angy, eu beau pepsi si cola light, nu ingrasa. Dar beau rar de tot, 1 data pe luna maxim.

Sabinelu', astora li se rupe de frumusete, din pacate, as zice eu . Tre' sa rup vioara-n 2, ieri cand vorbeam cu tine la curs imi repetam pilonii improvizatorici in cap, studiez non stop, azi am chiulit de la scoala.....plus ca trebuie sa fiu spontana, cand zice shefu' sa prestez piesa X, eu trebuie sa incep in sec. 2, ceeace gasesc ca e f greu avand in vedere ca cele 14 piese le stiu de numa 2 sapt.

La multi ani, irina

Sofie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
angy ma bucur ca ai asa elevi si ca te-ai simtit bine de 8 martie
sabinutza si ira...spor la treaba
o zi buna si pofta buna la mucenici


monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Aoleu, de mucenici am uitat. Mama face si moldovenesti, cu miere si nuci, la cuptor... si d'aia cu zeama, yakyyy.

Anyway, astazi o sa se duca Sibi la un magazin polonez d-aici din cartier sa-mi cumpere niste zacusca si cash fara sare...si ca bonus (pt. ca n-am mucenici) o sa prestez o placinta de branza dulce cu mere coapte, portocale si bezea.

Fetele, laptele-branza sunt de post au ba ? (de curiosité) Dar ouale ?

Sunt varza la capitolul asta.

Cu degetul meu nu stiu ce sa ma fac, mi-a intrat coarda in el si acum nu mai simt jumatate de buric; plus ca am o coaja groasa care se jupoaie de pe el. Cred ca va trebui sa-i dau cu antibiotic, ceva, Oricum, il izbesc de masa si ii dau bobarnace din cand in cand, sa inceapa sangele sa circule si pe acolo...ca mi-e frica sa nu moara.

Azi am repetitie cu baietii. Abia astept.

Sofie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Nici eu nu stiu multe despre post,nu am tinut niciodata,am tot avut tentative,dar nu m-am apucat niciodata.
Cu degetul eu zic sa-ti pui un unguent cu antibiotic,e mai sigur.

Eu acum am ajuns de la concert si sunt franta.
Va urez o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ira cede bunatati
cat despre lapte, branza , oua...nu sunt de post...am impresia ca nu se mananca nimik de "originea animala"...dar sunt fff multe alte chestii pe care le poti manca(fructe si legume la greu)
angysi cum a fost?
sa aveti o zi buna

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Concertul a iesit bine zic eu.Era pentru prezentarea instrumentelor,a sectiilor...pt. diferite scoli din judet.initiativa laudabila,doar ca colega care a organizat,de fapt au org. mai multi,dar cea care s-a ocupat de alcatuirea programului,a trecut pe la fiecare instrument si a luat de bun ce a primit,inclusiv minutaje.
Ce sa spun unii au confundat show-ul cu un concurs imp. de interpretare,nu au tinut cont ca publicul era profan si s-au ingesuit la parti luuungi de concert,de sonata,cand pt. a pune in valoare instrumentul respectiv era suficienta o piesa scurta de efect.
Astfel de la 1h-1hjumatae s-a ajuns la trei ore,noi cu ansamblul eram ultimul punct si pana la noi a mai ramas un sfert de sala,dupa ce la inceput fusesera pe putin 500 de copii,copii care nu au apucat sa asculte ultimele puncte,care cica erau puncte forte ale Concertului.
Ai mei au cantat bine,au facut show,dar in sala erau doar fanii lor(ca au si fani in scoala)
In rest ce a tinut de organizarea venirii acelor scoli,sponzori,reclama media a fost bine.

Fetelor am primit gradatia,am vazut azi pe situl inspectoratului!!!!

Mergi la inceput