Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by Lona

Cristos a inviat!
Doamnelor, ce-mi aud urechile???
Ati scapat de "profesionista" Crinela?
Am o varianta, astept sa mi se confirme.




Mai bine un dusman intelept dacat un prieten neghiob! (proverb indian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by Lona

Cristos a inviat!
Doamnelor, ce-mi aud urechile???
Ati scapat de "profesionista" Crinela?
Am o varianta, astept sa mi se confirme.




Mai bine un dusman intelept dacat un prieten neghiob! (proverb indian)


Adevarat a inviat!
Lona am auzit un zvon la scoala,dar si ala vag,ce-i drept cei care am avut copii la olimpiada mare,facem figuratie dimineata in scoala,ca cel putin saptamana asta nu avem cu cine lucra,asa ca n-am avut cum sa ma pun la punct cu stirile.
Daca ti ce confirma veste spune-ne si noua,nici nu mai stiu daca sa ma bucur sau nu,ca oricand poate fi mai rau de-atat ;)

Fetelor,ce faceti,pe unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

quote:
Originally posted by angy11

quote:
Originally posted by Lona

Cristos a inviat!
Doamnelor, ce-mi aud urechile???
Ati scapat de "profesionista" Crinela?
Am o varianta, astept sa mi se confirme.





Adevarat a inviat!
Lona am auzit un zvon la scoala,dar si ala vag,ce-i drept cei care am avut copii la olimpiada mare,facem figuratie dimineata in scoala,ca cel putin saptamana asta nu avem cu cine lucra,asa ca n-am avut cum sa ma pun la punct cu stirile.
Daca ti ce confirma veste spune-ne si noua,nici nu mai stiu daca sa ma bucur sau nu,ca oricand poate fi mai rau de-atat ;)

Fetelor,ce faceti,pe unde sunteti?



Pai cica tocmai de la Olimpiada mare de la Arad i s-a tras. A vrut sa impuna pe cineva anume in comisia de pian, restul membrilor juriului au amenintat cu boicotarea concursului, si atunci, intr-o criza de personalitate, si-a depus demisia.

Istoria a facut deliciul olimpiadei mici de la Suceava, iar acum cateva zile a fost confirmata, neoficial, de un functionar din minister.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Da stiu ca de la Olimpiada,ca am fost si eu la Arad,n-am avut tangenta decat cu comisia suflatori-percutie,iar Olimpiada s-a desfasurat in vreo 3-4 locuri,ca asa e daca organizeaza licee mici
Dar apoi cand am venit acasa am inteles ca a fost show si cu coregrafia care nu aparea in pliant si cu membrii comisiei care nu apareau in pliant,dar cea mai tare faza e ca se pare ca a sifonat-o pe madam Nicolesco si de acolo i se trage,ca tipa n-a mai stat nici la gala cu toate ca trebuia sa prezideze.
gata,am fugit la scoala,poate ma intorc cu vesti noi.
V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow...ce vesti
fetelor, eu saptamana asta am fost tot cam ca-n vacantza
la gradintize au fost f putin copilashi si am renuntzat sa-i invatz ceva nou tocmai ca sa nu-i plictsesc sapt viitoare cand or sa fie toti....am fost doar la meditatii...si nici acolo toate...dar ce bine ma simt...sunt asa odihnita...am avut si eu mai mult timp de stat cu astia mici
samabata merg cu alex la un concurs de desen, a trecut de prima etapa si urmeaza a doua...el s-a mobilizat tare de tot...vrea sa castige
va pup pe toate

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,super!
bafta lui Alex,sa deseneze frumuos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim, multumimalex e super emotionatm-a intrebat cate zile mai are pana atunci ca nu mai are rabdare

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Pup fetele si fug la culcare,am avut probleme cu calculatorul,de asta asa rar pe-aici.
Sabineluuuuu,vrem capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
am fost ieri la concurs cu alex, tema a fost "iconitza" sau "ingerash" cam greutz pentru varsta lor dar ma bucur ca alex a inteles ce trebuie sa deseneze si nu a desenat cine stie ce personaje din desene animate
va pup pe toate, Dumnica placuta

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Dragi muziciene , am intrat la subiectul vostru pt. ca am nevoie de un sfat . Iata despre ce este vorba : Andrei , fiul meu cel mare a implinit 8 ani . Ma gandesc ca la varsta asta pot incepe educatia muzicala mai serioasa. Trebuie sa mentionez ca am mai ascultat impreuna unele bucati muzicale , dar acum as vrea sa fie ceva mai serios , si constant in acelasi timp.

Asa ca va rog sa-mi spuneti ce-mi recomandati spre auditie ? Lui Andrei ii place pianul , si as vrea sa cumpar niste discuri cu bucati muzicale potrivite pt. el.

Va multumesc anticipat pt.orice sugestie !


"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput