Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

m-am ferit sa scriu aici ca sa nu va stric ziua
ruxitza mea de cateva zile a avut febra(cica de la iesitul maselutelor) ca duminica seara sa o vad plangand dintr-o data si ducand mana la urechiusa...veridcutl doctoritei de la budimex...otita...abia ce scapasem cu alex...dar asta e...ce sa-i facem...
acum alex este bine, ies cu el afara si pe ruxi o tin in casa...copilashii astia fac cu randul
azi m-am "certat" si cu unul din directorii de la gradinite...spun in " " fiindca nu m-am certat propiu zis ci doar i-am explicat ceva ce el nu intelegea.
dar sa va zic concret...el mai facuse rost de o alta profesoara(studenta) care sa predea pian la gradinitza copilashilor...toate bune si frumoase pana aici...doar ca d-ra profesoara terminase un alt instrument(nu pian) si lucrul asta l-am observat dupa ce unul dintre copilashi mi-a spus ca degetul 2(in tehnica pianistica)este degetul 1atunci am zis ca mor...pe toti ii invatza sa cante asa...i-am explicat ca lucrul asta este ceva hotarator ca nu se poate lucra asa, ca eu nu mai lucrez acolo daca nu aduce pe altcineva....si ce credeti azi ma suna sa-mi spuna ca d-ra profesoara "ia" mai ieftin decat mine si ca atare o sa lucreze doar cu ea...eu am zis f bine, m-am dus sa-mi dea banii pe ce lucrasem pana acum, i-am spus clar in fatza ca nu tot ce-i ieftin este si de calitate si am plecat.
va pupici pe toate...noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,nu fi sparata,cu copiii asta e eu m-am obisnuit deja,cel mai nashpa a fost cand Dany a luat varicela de la gradi,a facut o forma usoara,iar Angy avea un an si ceva si a facut encefalita si a stat in coma trei zile,asa ca otitele sunt frecvente,e pacat ca saracuta nu se poate bucura de vremea frumoasa.
Chestia cu gradi aia,bine ai facut,stiu ca doare,am si eu fustrari din astea,din pacate noi facem arta,altii o percep placere,ca sunt profani si nu le pasa ca calca cu bocancii peste meseria ta,eu vorbesc,dar si eu ma consum la maxim,in final da-i naibii,daca asta vor,asta au!
Sa nu twe mai aud cu strcatul zilei,pai se poate....
De ce suntem aici,daca nu sa impartasim una alteia ce patim,mai ales la subiectul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ok angysi multumesc...uite deja am uitat
va puuup sa aveti o zi buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Sanatate multa tuturor, aveti grija de voi.

Io sunt distrusa, fetele, toata noaptea n-am dormit de emotii, a trezeam din ora in ora, simt ca-mi curge foc prin vine si mananc fortat, ca sa pot avea energie pe scena. Mananc cate putin ca sa nu vomit, stomacul meu a inchis programul de vreo 2 zile.

Asta seara e spectacolul.

Ieri la repetitie am facut o mare varza, mi se impleticeau degetele la pasajele repezi, imi tremurau mainile, saracu' solist imi facea niste grimase ca sa rad...scotea limba, imi arata toate maselele, dansa caraghios.....si eu eram...rigida si crispata ca naiba.

Nu stiu ce naiba se intampla, de parca n-as fi avut atatea concerte ........parca m-am tampit la cap.

Sofie - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ira,am inteles ca acest concert e dupa o pauza de scena?
Daca e asa,e normal sa te simti asa.
Iar cu o zi inainte nu iese nimic,la mine cel putin e regula,cred ca e o regula generala pana la urma.
dar deseara gandeste-te ca esti doar tu cu vioara,care nu te tradeaza,nici tu pe ea,va apartineti in rest nu mai conteaza nimic,nu te mai gandi ca ai emotii,iti iese si gata!
Noi iti tinem pumnii,ne gandim la tine,avnd in vedere diferenta de fus orar sigur o sa visam cu tine ;),asa ca spor la treaba,incalzeste-te bine,amintindu-ti momente frumoase din cariera ta.

MULT SUCCES!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ira, bafta sa va iasa bine concertul...MULT SUCCES!
pupici la toata lumea si noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Angy, Moniq, multumesc din suflet dragele mele pentru sustinere.

Sunt f fericita, nu am avut deloc emotii. Avusesem inainte cat pentru 3 show-uri....si ar fi fost pacat de atatea saptamani de munca sa fi facut gafe atat de stupide.

Am gresit, la setul 3 de piese, e fff greu sa canti atat de mult, sper sa ma obisnuiesc...efectiv mana dreapta nu mai tragea bine arcusul pe corzi, eram epuizata.

Lumea ne-a aplaudat, employeur-ul meu isi adusese rudele sa ma vada, la sfarsit mi-au strans mana, m-au pupat toti si mi-au urat bun venit in trupa. In mai facem inregistrari si apoi lansare de disc, iar in august vom fi in Anglia, in turneu.


Am discutat si eventualitatea unui turneu in Ro, in 2007. In toata tara. O sa incepem din iarna viitoare sa ne interesam, stiu ca in Ro sunt pub-uri si localuri f selecte si de bun gust, speram sa plateasca si bine, o sa trimitem demo-uri si...sa vedem...

Mai vorbim, ma duc iar la studiu, ca am primit inca 5 piese noi noute de invatat...

pupici.

Sofie - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Bravo Ira!
Ma bucur foarte mult pentru tine,sa sti ca,chiar m-am gandit la tine,chiar si acum seara,am avut eu de cantat cu copiii intru-un concert de binefacere si ma gandeam oare ce-o fi facut Ira?
Mai si pleci in turneu ce sa mai zis,SUPER!
Monica si pe tine te-am pomenit azi la scoala,in povestile cu elevii,vorbeam despre gradi si spuneam cum in unele gradi se face pian....
Sabina ce faci?Cum stai cu teza? Sofia e bine?ai mei copii sunt raciti,cobza,i-am tinut acasa si o sa-i mai tin toata saptamana.
V-am pupat pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

IRA....FELICITARI!
angysanatate multa puiutilor
sabinacum mai merge"treaba"?
noi multumim lui Dumnezeu suntem bine, asteptam sa mai treaca cateva zile si sa mergem cu ruxi la control.
va pup pe toate, noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor ce faceti?
La noi e o vreme urata,ploua non stop,nu mai zic de presiunea atmosferica,sunt pleostita.
Noroc ca am stat in casa,daca mergeam la soala,nu eram instare de nimic.
Azi am fost harnica prin casa,la bucatarie,dar asa cu incetinitorul.
Acum am citit cat s-a adunat la Concertul de binefacere,o suma frumusica,avand in vedere,ca n-a fost plina sala,dar se pare ca cei care au fost,au avut mala si inima larga.
Va pup!

Mergi la inceput