Ingineri, fosti, viitori..:) (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Klumea Ioana ca poti lucra de acasa pe aceiasi bani. Si eu am facut asa, dar drept sa spun ma cam plictiseam singura acasa. Plictis... ce vremuri, acum abia apuc sa mai intru pe DC (de multe ori scriu cu bb in brate , ca deh... sunt dependenta).
Si eu am vrut sa dau la arhitectura, dar nu mi-a placut desenul tehnic, mie imi placea sa pictez asa ca m-am facut inginer .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Eu inca nu ma plictisesc ca am la proiecte de sa-mi stea si in cap. Sper sa am un bebe linistit si sa pot lucra si dupa acasa. Mie imi place sa desenez si de aia m-am facut constructor, am famile mare in domeniu si mama mi-a zis sa nu ma duc acolo, dar asa am vrut....totusi putea sa imi zica ca exista si arhitectura! Parca e mai armonioasa si mai fara de grija. Te pupic Irina!

Ioana 17+ si

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana si eu sper sa ai un bb cuminte ca al meu nu mi-a dat nici o sansa (mai ales la inceput). E muuult prea agitat ca sa pot eu lucra pe langa. Eu acasa ma plictiseam ca nu aveam cu cine vorbi , nu ca nu ar fi fost de munca .
Eu eram hotarata pe arhitectura, ma visam "domnisoara arhitect" (nu visam maritis ) si am luat ore cu un prof universitar la desen (nu faceam la liceu). Dupa 2 sedinte in care mi-a desenat 1 punct in n-planuri de ma uitam crucis am renuntat... Apoi m-am pregatit pt fac de constructii Bucuresti (am si dat examenul pe care l-am luat) la ceva cu urbanism (nu mai stiu exact). In vara aia a inceput sa contez la admitere media de bac si maica-mea a observat ca la Cluj la calculatoare e 33% (in bucuresti nu mai stiu daca era, dar imi era teama de concurenta mare) si a zis hai sa incerci. Examenul era dupa cel din buc (stiam deja rezultatul, eram studenta) asa ca m-am prezentat lejera la Cluj. Si am luat... Si uite asa dintr-o incercare am ajuns eu inginer calculatorist pe meleaguri Clujene... Si nu-mi pare rau deloc ca asa l-am intalnit pe taticul minunii mele mici.

M-am aberat destul... (dar am adus iar topicul pe prima pagina ).

Dragi inginere pe unde sunteti? Eu stiam ca inginerilor nu le place sa scrie, dar nici chiar asa .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

prezenta!!!!!!!
n-am mai scris ca am fost in delegatie si am dat o droaie de extemporale pe la SAPARD. A fost greu, dar ...i-am lamurit.

Ioana, bine ai venit in randurile noastre. Se pare ca lucram in acelasi domeniu, doar ca eu sint CCIA=Constructii civile.
Iinusa, imi plac pozele, arata super. Ai un sot talentat.

P.S.
M-am chinuit sa pun si eu 1 buc de poza, dar n-am reusit, de fapt cred ca nu stiu eu.
Si DA, traiasca pantalonii!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna Mona si mersi de primire! Pai si eu tot CCIA am terminat la Bucuresti!

Irina sper sa fie cuminte ca de nu are de a face cu mami a lui . Acum vorbind serios, o sa fiu fericita cand o sa-l vad nu stiu daca ma mai va interesa munca o perioada! Om trai si om vedea.

Ioana 17+ si

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

neata ingineri
fetelor,tot n-am reusit sa pun poze. Poate imi spuneti voi cum se face.
Va doresc un wek. cat mai placut, ca la mine azi va fi o zi de facut NIMIC si mama ce-mi placeeeee.

tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna seara, buna seara...

Iar am lipsit, iar s-au inmultit inginerii.
Bine ai venit, inginer Ioana.

Eu sunt un inginer obosit si nervos. Am avut o saptamana groaznica si am lucrat si azi
Simteam ca nu se mai termina.

Linusa, frumoase farfuriile. Si cum faceti? Le uscati in cuptor ? Sau cum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by monagan
fetelor,tot n-am reusit sa pun poze. Poate imi spuneti voi cum se face.


MG, eu am incercat prima data cu DC, dar m-am lasat pagubasa.. Mi-am facut un cont la yahoo, mi-am pus pozele, le-am facut publice si v-am trimis link-ul. Daca mergi pe varianta yahoo, aici sunt pasii:
1. Fa-ti un cont: http://photos.yahoo.com/ in dreapta e "Become a Yahoo! Member"
2. Te loggezi si iti apare "My Photos". Apasa pe "Add Photos" si iti incarci pozele (presupun ca le ai pe calc tau).
3. Nu uita ca atunci cand iti creezi directorul sa-l faci "Public", ca default e "Private".
Iti recomand sa apesi cu tupeu pe toate butoanele sa descoperi tot ce poti face. In cel mai rau caz stergi ceva.

KUKI, merci pentru laude. Da, farfuriile le bagam la cuptor sa se fixeze culoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Vine, vine, primavara....

Teoretic. Ca practic, sunt niste nameti cum n-au fost toata iarna.

Va pup pe toate de martisor.
Sa aveti o zi usoara si frumoasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

O primavara minunata si www.marisha.net/other/amulet2.jpg" target="_blank">un martisor de la mine!

Ioana o luna 2 sigur vei uita de servici.


Eu sunt inginer trist. Primavara asta m-a adus inapoi la scarbiciu si bebicul meu e acasa cu bona... Faza e ca momentan frec menta si asta e si mai aiurea ca ma tot gandesc la bb care e fara mami a lui... Oof, va dura putin sa ma obisnuiesc sa fiu ziua inginer si doar seara mamica...



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput