Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Steluta, eu am auzit ca pleaca maine si se intoarce duminica sau luni.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Steluta, in sapt 28 va trebui sa faci analize de sange, urina si culturi de col pt depistarea streptococcului B. Toate aceste analize se repeta si in sapt 36.PS- ieri dr. T era in spital si rezidenta lui spunea ca se intoarce pe 5 - unde ai gasit subiectul cu pacientele dr. T?DianaD 33+ sau 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by dianad

Steluta, in sapt 28 va trebui sa faci analize de sange, urina si culturi de col pt depistarea streptococcului B. Toate aceste analize se repeta si in sapt 36.


Si ce analize de sange, concret?? Eu ma gandeam sa-mi mai fac acum ceva analize.

quote:

- unde ai gasit subiectul cu pacientele dr. T?


Subiectul este la "Asteptand un ingeras in viata noastra !".


Steluta 23s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Steluta, eu am repetat mai des sideremia ca eram anemica. intreaba-l pe el daca vrea vreo analiza in mod special.

si pentru ca azi e prima zi de primavara, (dupa viscolul de ieri nu -mi vine sa cred ca-mi bate soarele in fereastra!), avem pentru toata lumea un martisor! si pentru mamici, bebici, burtici si un trifoi cu 4 foi pt aspirantele la categoriile de mai sus!

ps. stie cineva cand este de garda, dupa ce se intoarce?

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Steluta, sunt analizele din primul trimestru, mai putin cele care tin de imunologie: toxo, listeria, etc facute la IDS. Cu alte cuvinte, analizele pe care ti le-a dat doc fam + cea pt streptococul B.DianaD 33+ sau 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

cristina, multumim de martisor, foarte frumos!am inteles de la fete ca dr T s-ar intoarce pe 5-6 martie;
La multi ani, fetelor!
anasia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

floricele, pupici si sarcini cat mai usoare(unde este cazul), este urarea noastra de primavara, pentru voi!!!

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Cristina,

Multumim de martisoarele vii!Sunt superbi amandoi, sa iti traiasca!
Si sa mai pui poze, ca eu ma simt deja atasata de "matzele" tale.

Maggcu Nichita 27 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna

Incerc de o saptamina sa ma programez pentru consultatie, dar nu raspunde nimeni. Stiti cumva ce se intimpla? Eu vreau sa ma programez pentru saptamina viitoare. Stiu ca d-l dr. este plecat din tara. Stiu ca trebuie sa sun dupa ora 14 dar nu raspunde nimeni. S-a programat cineva ?

Va multumesc
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

diana, poate nu face programari cat e plecat din tara... n-am alta idee...

magg, uite aici

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput