Bebelusi de iulie-august 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Stiu....

Dar la mine nu a scazut lapticul..numai ca nu stiu cat din nevoiel sale de minerale mai poate acoperi...

Voi ati slabit alaptand??


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Buna ziua !
Joker ma gindeam eu asa : daca nu incepi diversificarea acum s-ar putea sa refuze mincarica mai tirziu sau sa fie un mofturos. Nu stiu cit iti e de greu pt ca eu am ramas fara lapte de la 2 luni si am avut putin iar bebe a papat completare cu formula din prima zi. Nu vreau sa arunci cu rosii in mine imi dadeam si eu parerea.
LA MULTI ANI PRINTESE MICI ! In tabelul cu zilele de nastere ale bebeilor sunt azi numai fetite dulci. Hai pupici ma duc sa ma joc cu David cit mai am timp.

Poze cu noi la http://photos.yahoo.com/valy_david2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Mamini, saramana!!!Am fost!M-a programat la un test alergologic ca a spus ca nu vrea sa aiba probleme cu mine pe acolo...si a zis ca are ac de cojocul meu..niste infiltratii, poate o cauterizare...e sectionata zona...Cica sunt norocoasa ca nu am ramas cu paralizie de pe urma intamplarii...

E foarte de treaba...mi-a spus ca nu e problema asezarii maselei de minte dar ea ar recomanda scoaterea, in special a celei din stanga jos...aia cu probleme...O scot??


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by anis

A venit tatiiiiiiiiii.., ne-a adus cadouri si am terminat si eu cu arestul la domiciliu.

Azi incepem si noi diversificarea.Ma gandeam sa incep cu piure de telina. E OK?????????


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."



Felicitam reintregirea familiei!
Chiar de telina?SA NU FIE CIUDAT GUSTUL! mai intreaba!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Pupici la toate si la toti bebicii, noi mai rar pe aici ca muncim dar mai va citesc insa mai greu sa apuc sa si scriu. Oricum nu mi se simte lipsa
la multi ani RECLAMA ILEGALAr de astazi!!! Sa fiti sanatoase si frumoase si destepte!
Felicitari pt dintisori Oana (emaimee) si Cristina (mitub) il tot asteptam si noi dar inca nu se lasa vazut.

Vreau sa intreb daca mai sunt pe aici bebei care transpira la greu tot capusorul cand papa laptele (nu i-l dau fierbinte in nici un caz asa cald doar). Ma uda fleasca pe brat si el are parul ud mai mereu cand papa lapticul. O fi vreo problema, o lipsa de Calciu sper ca nu...

si inca o intrebare: aveti idee cand luam banii anul acesta pe ianuarie (cele cu 8 mil) se vor da la data fixa ca salariile sau cum se va proceda?? Are cineva idee? Sau tot asa cate bordeie atatea obiceie...

Andrei papa binisor, sta excelent in fundulet, se suceste in somn pe toate partile si directiile noroc ca i-am luat pat maricel, ca el se suceste pe latime la greu, se mai trezeste noaptea dar adorame daca ii dau suzeta, are insa si nopti mai nasoale cand plange si nu mai adoarme si atunci devansam lapticul de dimineata care ar tre sa fie in jur de 6 dimineata. Si facem tot felul de zgomote si strambaciuni amuzante si ne mofturim la masa evident.

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

La multe luni bebicilor din ultimele zile si de azi!
Eu iar am stat pe bara ieri pt ca n-am avut internet..

Corbioana,eu chiar vroiam sa intreb ce-i cu tine si cu Gabirus.
In legatura cu transpiratul...si Dani are aceeasi problema.Nu mereu...Dar cand suge(si ii dau san) transpira leoarca.Am observat ca mai mult seara cand da sa adoarma.Cred ca suge mai lacom si...
O fi totusi o lipsa de calciu?
Stie cineva sa ne raspunda?

Am pus poze noi in albumul luna a VI-a.Poftiti si vizionati daca aveti placere!




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Hristina multumim.

LA multi ani fetitelor nascute pe data de 5!!!

Fetele cu diversificarea e ok daca incep cu piure de telina??Ca mie mi se pare ca, cu orice as incepe pt ea e oricum gust nou.

Corbioana banii se dau din pacate din martie.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Daca e mai plinut e foarte normal sa transpire...

Ce temperatura aveti in casa??Si cat de gros ii tineti imbracati??

La multi bebelinelor de azi, sa crestei mari si frumoase...


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

la mine este intre 23-25 g C.Si il imbrac subtire.Un boddy cu maneca lunga subtirel si pantalonasi.Ziua e mai grosut ca-l mai las pe jos dar seara...il mai si invelesc...



GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Giana multumesc ca te-ai gandit la mine. Am fost cam busy in ultimul timp si de asta nu am cand sa intru asa des ca inainte...ce sa facem...Iar despre Gabirus stiu ca si ea a inceput serviciul de ceva timp si probabil si ea nu mai are timp nu stiu ce sa zic.
Deci si la voi e la fel. Da, exact mai ales seara la nani transpira la laptic, in rest nu, si la cel de dimineata. Vazut pozele cu Dani e un voinicel de numa numa si un haios
Joker, Andrei e bine facut nu am ce zice, dar e si lungut, e un copil normal asa nu stiu insa daca de asta transpira ca doar nu transpira in restul zilei decat cine ste cum sa se joace el si sa se agite tare de imbracta gros nu-l imbrac nicicum fara caciulita in casa (doar dupa baita putin) si mentinem la un 22 grade asa in medie. Deci nu stiu daca asta e cauza.
Anis asa o fi regula pe toata tara ca se dau in martie? Pt ianuarie??? Sau cumulat si pt feb? Vaaai ne sparg astia!
Cat despre piureul de telina, sigur ca poti incerca insa e posibil sa nu-i placa, eu am inceput cu morcovul, e mai dulce si nu are gustul acela puternic cum are telina, dar tu poti incerca cu cateva lingurite si vezi daca merge de ce nu. Eu i-am amestecat rapid la icneout morcov cu patrunjel radacina apoi telina sau pastarnac. Asa am inceput cu morcov si o albitura,pe care o mai schimbam. Prima zi morcov simplu, a doua a treia zi cumva am bagat si albitura si e ok. Daca nu-i place dai altceva si apoi i le bagi inapoi cand amesteci mai multe. Succes!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput