Varsatorii la apel! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

LA MULTI ANI DANNA & CEILALTI SARBATORITI!!!


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstef spune:

Pentru ca imi e draga zodia voastra (si fetita mea e varsator) si ne aflam chiar in mijlocul ei, m-am gandit sa va transcriu dintr-o carte ("Zodiacul parfumurilor"de John Oakes) o caracterizare a Stilului Varsator, care mi s-a parut ca se potriveste destul de bine varsatoarelor pe care le-am cunoscut:
Stilul Varsator
Varsatoriii sunt meticulosi din fire cand e vorba de aspectul lor- ingeri de paza rabdatori, nu li se potriveste defel aerul ravasit.Sunteti de gasit mai ales in acele profesii care presupun exactitate-incepand cu personalul liniilor aeriene si mergand pana la functionari din domeniul relatiilor publice,bibliotecari si profesori-si care implica purtarea unor uniforme(lucru care nu va displace)sau in domeniul artistic, unde este ingaduit sa va imbracati intr-un stil cat se poate de propriu,care sa va exprime personalitatea si conceptia despre lume.Trasnspuneti aceste preferinte si in viata dvs.domestica,fie intr-un stil net si ordonat,fie (daca nu vi se cere o minima rigiditate)intr-o maniera trasnita, vecina cu excentricitatea sau chiar cu dezordinea sadea.Dar, intrucat tineti mult la principii,nu va simtiti niciodata multumita pana cand nu puneti totul la punct-mai ales propria dvs.imagine publica!
Inclinati permanent spre ceea ce e mai putin obisnuit: un mobilier deosebit,un decor discret,dar original,culori care sa va reflecte capacitatea senina de autocontrol.Din acest motiv nu veti avea nevoie de culori exesiv de aprinse,preferand limpezimea nuantelor de albastru,calmul culorilor neutre si subtilitatea tonurilor pastel.Rareori va veti simti bine in rosu sau in negru-poate ca dezvaluirea profunzimilor fierbinti contravine ambiantei dvs.aerate.Cu toate astea va plac culorile vii si vibrante atata timp cat nu devin vulgare.
Exista in stilul dvs.o reducere deliberata la esential.In ochii unora ar putea trece drept un sil auster sau chiar spartan,de fapt e vorba de o atenta selectia a lucrurilor cu adevarat importante, care conteaza cu adevarat pentru dvs.Rezulta de aici o armonie echilibrata,ce nu are nimic agasant sau de prisos.Dar va place si sa uimiti din cand in cand pe toata lumea, mai mult ca sa le amintiti tuturor ca sunteti imprevizibila si ca puteti fi chiar nonconformista.Va plac surprizele si va place sa-i luati pe ceilalti prin surprindere,astfel incat parerea lor despre dvs.sa nu ajunga prea imuabila (sau prea aproape de adevar.Aveti grija ca nimeni sa nu poata spune ca ati fi plicticoasa.Va purtati in asa fel incat sa le amintiti celorlalti ca aerul dvs.calm se poate preface oricand intr-o briza,o vijelie sau chiar o tornada,in ciuda vietii placide si intransigente pe care o duceti in castelele pe care le-ati ridicat in vazduh!
Expresia dvs.exterioara e altruismul.Formula dvs.interioara e imaginatia.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/michistfn/album?.dir=b2a7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sal'tare Varsatoritelor dragi.
Nu prea sintem noi active bag de seama, da' macar acum ca e luna noastra sa ne mai ivioram si noi putin.
Uite ca taman azi cind am intrat sa spun La Multi ani vad ca avem o singura sarbatorita. Lorellay, sa traiesti si sa te buuri de bb Codrin. Ce ciudat ca ieri ma gindeam ce mai faci, cum e bb, cum mai esti un in general. Cine stie cind oi vedea mesajul asta. Cind o fi sa fie sa stii ca m-am gindit la tine de ziua ta!

Si tuturor sarbatoritilor de pina acum si celor care vor urma (inclusiv mie.... , care-s codasa)

Eu am trei prietene care stau sa nasca zilele astea - de fapt una nascut luni, toate trei fac fete, asa ce se umple lumea de Vasatorite! URA!

Mie-mi merge... liniar pina acum, ca sa zic asa. Cu un BB de care tre' sa am grija, nu ma pot astepta la mari surprize anul asta oricum.

Pupici!


Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Camelia72, nici eu nu pot "sa tin minte" si asta-i unul dintre marile mele defecte, ca te' sa le torn imediat cind sint suparata, ca sa ma usurez, vorba ta. Asta-i Varsatorul si al naibii ce greu e sa traiesti cu el, ca nu-si poate tine gura.
Si pentru ieri!

Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Rusine mie ca n-am vazut subiectul pana acum. Recunosc, nu prea intru prin aceasta zona a forumului. Intrasem pentru liceul meu (pe care tot intamplator l-am gasit) si am dat de voi . Si daca tot am dat, vreau sa va multumesc si eu pentru urari si sa urez tuturor varsatoritelor/varsatorilor un "La multi ani!" si o viata plina de fericire!
,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Multumesc pt. urari,am mai imbatranit cu un an...copiii cresc,asa este cursul vietii,sa fim sanatoase cu pui cu tot!
La Multi Ani tuturor varsatorilor!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LORELLAY chiar daca deja e tarziu iti urez si eu LA MULTI ANI, sa fii iubita si mult noroc in viata!!! Valabil pentru toti cei care si-au serbat ziua de nastere.

MIGUELLE si PANTERA va urez LA MULTI ANI !!

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Dragii mei, MULTI ANI TRAIASCA
TAGMA CEA VARSATOREASCA
SA TRAITI MULTI ANI CU TOTII
VOI, COPIII SI NEPOTII
SI-MPREUNA SA CIOCNIM
UN PAHAROI PLIN CU VIN


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstef spune:

Sunteti prea ocupate cu petrecerile de ziua voastra de nu mai apareti pe-aici? Vreau sa-i spun un La multi ani din suflet Emmei.Ii doresc multa sanatate si sa aiba parte de noroc si bucurii in viata!Te pupam si Ada si eu.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/michistfn/album?.dir=b2a7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

La multi ani!!!!


Sanatate, fericire si tot ce va doriti!!


ancasoare - 14 februarie
lai - 14 februarie
simonaBB - 14 februarie
dandr69 - 14 februarie
benphina - 14 februarie
idora - 14 februarie
giova - 14 februarie
andora - 14 februarie
alinutza1980 - 14 februarie
Tina_Welsh - 14 februarie


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput