Bebelusi de iulie-august 2005 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Laura25
Posted - 23/01/2006 : 13:13:29
Pot sa pun un pic de bors de putina in supa copiilor?

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005
_Chiar Incerca pt inceput in putina supa si vezi cum reactioneaza micutii tai la gust. Apropo de bors de putina :aseara m-a sunat soacra-mea sa-mi spuna sa-i pun bors in supica , da' cum mie nu-mi place (nici sa mananc si nici sa-l fac), i-am zis ca nici fiica-mea nu va manca pana nu va merge la ea in vara Off-topic : Nasa noastra e din Piatra Neamt
Laura, daca fetita ta e vioaie, jucausa, cred ca nu sunt motive sa te ingrijoreze, mai ales ca ea s-a nascut si micuta. Si dupa cate am vazut a recuperat bine. Sunt niste scumpi bb-i tai!


Doamne ce copilasi frumosi avem aici ! Nu te mai saturi privindu-i!O sa punem si noi curand poze noi, da' pana atunci ne bucuram de imaginile cu pruncii vostri

Anis nu mai fi trista din cauza mamei tale asa sunt mamele nostre...ne cred inca acei copii ce trebuie inca tinuti sub aripa lor protectoare si nu isi dau seama ca am crescut si timpurile sau schimbat.


fetele, cele cu rushi la activ, cate zile va tine? Ca mie mi-a venit in dec o zi jumate, si de atc nimic. E normal?

Va cu puiuiti cu tot!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Cati-bine ati revenit,sanatatea conteaza in primul rand.Daca e sanatoasa bb creste ea in ritmul ei.Si noi am fost codasi la greutate cu gripa,dintii etc.Asta e.Nu le duc dorul ci era vb ca multor care dau laptic bb le-a vent si tot vb ele despre asta si vroiam sa stiu si eu daca mai sunt ca mine.Clar nu simt lipsa
Luminita-tati al vostru merita .Pai cat de bine/grasun e Andrei...
Si dra mea vad ca incepe sa pape bine,daca vreti va dau si retete de ale mele de papa de bb.Noi borcanele dam la fata doarcand nu am timp sa fac papa.Ca uneori are zile bune deimi papa cam un borcanel de 12g.sau de 80g la o masa.Deci ar fi 3 borcanele /zi.Uneori mai vrea,dar nu ma pun in mintea ei ii dau san.Sper sa o tina cu mancatul.
Vin iar cu intrebarea de dincolo:in cat timp papa bb mancare solida


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

quote:
Originally posted by emaaimee
Si dra mea vad ca incepe sa pape bine,daca vreti va dau si retete de ale mele de papa de bb.Noi borcanele dam la fata doarcand nu am timp sa fac papa.Ca uneori are zile bune deimi papa cam un borcanel de 12g.sau de 80g la o masa.Deci ar fi 3 borcanele /zi.Uneori mai vrea,dar nu ma pun in mintea ei ii dau san.Sper sa o tina cu mancatul.
Vin iar cu intrebarea de dincolo:in cat timp papa bb mancare solida






Da, Ema, eu vreau, sunt amatoare de retete noi. Daca vrei iti trimit adresa de mail si mi le trimiti cand poti tu. E bine asa?

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Multumim mult pentru felicitarile de ziua noastra!
Pupici pe nasuc de la un baietel vesel si nazdravan,Rares-Stefan!

Mami a scapat de primul examen la master!YUPIII!
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI,MARC DAVID !(AC)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI,MARIO GABRIEL !(Simonaci79)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, LUCA !(Letitia Maria)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, TOMA !(Ada si Toma)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, NIKO VLAD!(Peka)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, VICTORIA HRISTINA !(Hristina)
LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, ALEXANDRU-MARIAN !(Simonique)
LA MULTI LUNI SI LA MULTI ANI, ANAIS ALEXIA !(Nadine)

Sa cresteti mari,sa fiti sanatosi,fericiti si iubiti si sa aveti partte de o viata minunata alaturi de cei dragi!
[blue]Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni![/blue]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Ellarot..rushii ma tin parca ceva mai mult decat inainte de sarcina..undeva pe la 5-6 zile..si parca ceva mai abundent...si-mi vine neregulat.. chiar si la 40 de zile.. medicul mi-a zis ca atata vreme cat alaptez e normal sa-mi vina neregulat... mai multe nu stiu
Emaimee.. referitor la durata mesei..Vlad al meu mananca fructele (mar, portocala, morcov si cereale cu banane) in cateva minute (max 10-15min)..nu tre sa ma rog de el prea mult..ii plac. In schimb piureul de legume ..aici se schimba treaba...mananca pana imi pierd eu rabdarea.. nu prea ii place. dar zeama de la supica o "linge" efectiv din biberon. ii dau intai niste piure si zeama separat...ca altfel nu reusesc

http://photos.yahoo.com/chireanicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am doua stelute!!! Yupiii!

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mai fetelor nu stiu ce sa mai fac.....cum naiba sa il fac pe Aidan sa vrea formula?Bea de toate din biberon, supa, suc, apa dar nu formla
Eu mai alaptez numai noaptea....cateodata si ziua dar nu mai mult de o data pe zi, in rest numai mancare pe care o mananca foarte bine + iaurt.

Alaptand asa de putin productia a scazut, evident, dar nu asta e problema, vreau sa se invete cu formula in caz ca nu o sa mai am lapte, sau macar lapte de vaca ca ii dau oricum vitamine.

Nu stiu cum sa mai fac, am incercat de toate, i-am pus putin sirop sa fie mai dulce, i-am pus cereale, iaurt, cu nimic nu merge zici ca stie ce ii in sticla si nu vrea.
Ce sa mai incerc?

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

Multumim Anis ,Diana Mirela, Dede, Valcampan, Monical si Luminita pentru urarile de la multi ani.

Beatrice si bebe Luca( 22.07.2005)
http://community.webshots.com/user/beatricemaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Emaaimee, fata mea mananca vreo 200 ml de piure de legume cu carnita, nu foarte apos dar nici tare, ii dau cu biberon cu lingurita. Si mananca in 15-20 de minute in mod normal, iar daca-i e foarte foame, termina in 10 minute. A, si in ziua de piure cu galbenus, parca-i termita, asa repede papa tot! Branzica cu mar nu-i prea place, dar mai exersam. Am renuntat la mar cu para, pentru ca i-am luat para de spania si a vomitat tot dupa ce a mancat. Si am tras o spaima, ca s-a facut livida, abia mai raspundea la stimuli... E adevarat ca a fost greseala noastra ca am schimbat perele de olanda, pe care le manca bine, cu cele de spania, ca am ramas fara pere si n-am avut timp sa ajungem la selgros dupa cele bune...

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:




Uite apar si eu dupa cateva zile de absenta, ca o floricica, si constat ca ati scris 3 capitole !! Bravo !!



Trebuie sa recuperez si sa citesc.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/album?.dir=e748&.src=ph&store=&prodid=&.done=my_photos



Mergi la inceput