Constanta la apel (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi avem o casa in Ef Sud care a fost a bunicilor...acum nu locuieste nimeni decat vara cand ne mutam domiciliul de vara acolo. Vara e ff frumos acolo, sunt multi castani, e umbra si e placut, mai ales ca plaja este la 3 minute departare de casa si e o placere sa mergi pe la umbra sub castani (chiar imi e dor de o vara la Ef), plaja e buna, dar apa se cam adanceste repede si sunt cam pietre si alge...
Iarna nu se poate locui...e ff mare umezeala, si ger cat cuprinde...si e cam pustiu, nu prea sunt "alimentari"...plus vanturi!!! hihi...si pustiu bineinteles...e plictiseala mare!!!

Si eu sunt speriata de frigul de afara, ca maine trebuie sa plecam la Bucuresti, vom pleca cu trenul (da doamne sa fie cald in tren!!!!) si azi nici nu puteam sa respir...si eu lacrimez la frig...noroc ca am iesit 10 minute...si mi-am ales si eu ziua de azi sa ma tund!!!! Nu era nimeni la coafor!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, Bretonel este in Tomis Nord, pe Tomis, vizavi de benzinarie OMV (la brotacei)...daca ajuneti sa ne dati un tel sa veniti pe la noi ca stam la cateva blocuri distanta de Bretonel!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Fetelor, mascariciul meu mic asa s-a plictisit in casa.....
A scris cu pixul pe pereti, pe usi, pe masuta din sufragerie, iar adineauri... s-a suit pe mobila!? si a luat niste banuti, de undeva de sus... si era cu ei in gura cand l-am vazut... Sa mai zic ca se arunca in cap (de pe fotoliu, in patut la el)? Sau de TV.... ii da drumul si sta exact langa ecran...... Si buseste jucariile....
....Si era asa cuminte.....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

cornelia, eu am fost multumita de cum l-au tuns pe razvan avand in vedere ca a urlat de cum l-a asezat pe motoreta aia si pana s-a oprit dna din tuns nu s-a oprit.si dadea din cap si iar plangea.mai trebuia sa-l iau din fata dar nu a mai stat sub nici un chip, dar are o forma acum.asta pana da caldura si-l tund 0.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ca tot era stringenta problema tunsului, a rezolvat-o mama . Asa ca nu mai am motiv de drum in oras. Oricum, nu plecam cu ea pe gerul asta si speram ca vin zile mai calde .

Pai daca ziceti ca e pustiu iarna in Eforie Sud, ce-ati zice d ezona unde locuiesc eu? Abia daca ii vedem pe vecinii de langa noi, la cateva zile, iar in rest doar catei .

Stiam ca mai am de zis ceva: Crixia, nu iti face griji cu Alexia. E foarte putin probabil sa faca varicela. Doar daca intra in contact cu lichid din vezicule. Eu am avut Zona Zoster in primul trim. de sarcina cu Stefan. Maria nu s-a contaminat.

Ione, bine ca ne mai scrii ceva de fete! pupici pt. Maria si Elena!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

vom fi trei.
noi nu avem nimik aici in cta.deci va trebui sa stam la eforie.pana o ajunge alexandra de dus la scoala mai sunt cativa ani buni.

sanzi - imi suna cunoscut " sunt multcastani, e umbra si e placut, mai ales ca plaja este la 3 minute departare de casa si e o placere sa mergi pe la umbra sub castani"
ar fi chiar culmea sa stai pe langa noi.

si noi am stat in casa la caldurica.
si azi sunt happy: "am vorbit" la telefon cu sotul.asha ca ptr cateav zile voi pluti.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Brrrrrra seara!

Azi in masina mea arata -16 grade...in liceu insa a fost bine...
Copila a stat in casa toata ziua, eu n-o scot pe asa congel...de cand ma stiu eu, nu cred ca am trait asa ceva...sau nu-mi amintesc...
Sofi a fost racita si a luat antibiotic, insa a ramas cu tuse, in special seara se trezeste din somn tusind...asa ca nu ma risc. Pupicei si caldura in case, sa nu va scada presiunea la gaze (care aveti!)

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Jo, casa noastra e pe str Mihai Eminescu, daca stii pe unde este!!

Mie imi place tare mult eforia vara...e asa liniste!!! si avem si leagan in curte...nuci, umbra...

Uf, si eu sunt un pic cam nehotarata de drumul de maine, cu David pe frigul asta...dar nu prea avem de ales...sper sa nu congelam pana la Buc...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara, fetelor!N-am mai reusit sa postez nimica, desi, pe cuvint de mamica, ca va citesc in fiecare seara! Doar ca nu mai reusesc sa si scriu.
Vad ca frigul asta ingrozitor va duce pe toate cu gindul la plaja si la aleile cu castani!Pai daca e pe asa, vreau si eu! Ca si noi stam vara la Eforie Nord! Asa ca treceti-ne si pe noi pe listuta pentru plaja.
Bineinteles ca pe gerul asta, nici eu nu mai scot giza afara, si asa ca incerc sa gasesc tot felul de activitati pentru bombonica.Ultima gaselnita: plastilina. I-am cumparat un set din acela cu plastilina si tot felul de forme, si e super incintata, asta vrea sa faca toata ziua, si spre surprinderea mea nici nu a incercat sa o guste!Asa ca toata ziua facem ratuste, ursuleti si alte animalute!
Hai ca va pupic pe toate si va doresc multa caldura in case , la servici si , mai ales, in suflete!
Ghiulten si Ayla(15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.desi ne-am trezit la 8 vad ca tot prima sunt.aseara l-am culcat la 10 perazvan si incep sa cred ca asta e ora lui de nani ca sa se trezeasca la 8.dar aseara am zis ca mai aveam un pic si ma duceam la urgenta cu maseaua asta a mea nenorocita.atat de tare m-a durut ca abi aundeva pe la 1 noaptea am adormit.imi este ingrozitor de frica sa ma duc mai ales ca banuiesc 90% ca imi va spune ca e de scos.stiu ca daca o scoate nu doare decat dupa ce trece anestezia.
va pup si va doresc o zi cat mai calduroasa.pana miercuri tot asa o sa fie.va mai creste apoi dar numai cu cate 1 -2 grade.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput