Bebelusi de martie - aprilie 2005 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna dimineata mamici!
Ce mai faceti?
Felicitari Julia pentru dintisor!
Am pierdut o groaza de sarbatoriti, dar imi primiti urarile acum, cu intarziere? La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimele zile!
Noi am lipsit motivat, ieri a fost ziua mea, asa ca sambata ne-am petrecut iar duminica am stat in pat si am incercat sa ne revenim din mahmureala cu cafea si suc de portocale. Ca am cam benchetuit...
In alta ordine de idei, va doresc o saptamana buna, buna de tot!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cum va descurcati cu frigul? Eu de abia astept sa treaca perioada asta ca m-am saturat...Geamurile sunt inghetate pe afara nici nu mai stiu de cand iar afara e un frig cumplit! Am auzit ieri nu mai stiu la ce stiri ca in Botosani nu mai este gaz, ca intr-un singur cartier mai palpaia un pic. Am vorbit cu niste prieteni din Bacau care spuneau ca tot asa, mai mult de 18 grade nu pot scoate pentru ca este foarte frig si gazul nu are presiune. Cand ma gandesc ce temperaturi sunt! Sambata dimineata erau nasii nostri la Iasi si erau -26 de grade...Ingheti numai pana la masina...Hai ca v-am facut capul calendar...dar eu sunt mai friguroasa de felul meu si de abia astept sa vna vaaaaaaaraaaaaaa! Si sa mergem la mare!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ellinia - La Multi Ani!!!

Irina, piticul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

La multi ani Stefan, Ioana, Cezarica! sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!
Alessia, eu nu prea intru pe chat, dar mi-ar placea sa stiu ce mai vorbiti voi acolo intre voi, sa stim si noi ce pierdem, nu?
Adseana, ce mai face Alexandra?
Andruzza, ce mai face Raresica?
Nino, ce mai face Alex?
Hai, ca doar n-o sa ma lasati acum sa vorbesc singurica!
Pisicuta, Stefan mananca painica de ceva vreme, pusa in ciorbita, cu supele nu prea le are el, doar asa cand si cand. Sau ii mai dadeam unt pe bucatele mici dar am luat si de la asta o pauza. Nu prea ii priesc lui lactatele. Ultima data si-a deranjat stomacelul de la smantana. Nici branza nu prea ii mai dau, decat atunci cand fac eu si nu fac prea des. Aseara chiar am facut iaurt, si am sa-i pun biscuiti sa vad daca vrea.
Ionela, ce mai face Dora?
Va pup, poate mai dati cu subsemnatu' pe aici sa ne mai conversam un pic.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Andira, multumesc frumos! Ce mai face burtica?
Ce parere aveti de EuforiaTV? M-am uitat zilele astea si am vazut ca e eclusiv pentru femei. Citeam acum in Gardianul ca de fapt e Antena4. Mie nu prea imi plac cei de la Antena pentru ca sunt prea aserviti dar postul asta ma relaxeaza.
Sunteti niste norocoase cele ale caror bebelusi papa piureuri din toate legumele. Citeam de Raducu ce cumintel papa el si rosie, si dovlecel si patrunjel...Stefan nu mananca decat cartof si morcov. Am facut si eu odata vitejeste o oala de legume fierte pentru piure...o zi le-am curatat, o zi le-am spalat, o zi le-am fiert glumesc dar oricum mi-a luat foarte mult timp si in final nici nu s-a uitat la el...la munca mea, asa ca i-am trimis o groaza de borcanele lui Bax (un catelus foarte cuminte care papa de toate)! Nu stiu ce smecherie as putea face ca sa manance. Cineva mi-a dat o idee dar mi-e cam frica sa o aplic. Mi-a zis sa fac din cand in cand supe din toate legumele, sa le blenduresc si sa le pun in biberon cand ii este foame sau sete si tot o sa bea trei sferturi din biberon, si in felul asta nu ramane fara vitamine si toate cele care se gasesc in legumele pe care el nu le suporta. Dar mi-e frica sa nu exagerez cu biberonul. Nu prea stiu ce sa fac.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

La multi anisori Andrei-Bogdan , Stefan , Cezarica !!!

Multumim Nino si Ellinia!

La multi ani Ellinia!!

Valenka ma bucur ca ne mai citesti! La multi anisori lui Alex !! Papica mai putin pasata nu prea are legatura cu dintisorii. Dintisorii oricum nu folosesc la mestecat, ci la muscat. Bebelusii mesteca foarte eficient cu gingiile cam pana la 2 anisori cand capata si maselute in dotare. Ioana are 2 dinti deocamdata si i-am dat si papica cu bucatele. S-a mirat ea putin, dar s-a pus pe mestecat si a mancat-o. Nu-i dau tot timpul insa fiindca e mai greu de preparat, e mai simplu s-o blenduiesti, mea culpa!

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze noi: noiembrie, decembrie si ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

salutare dragi mamici! uite ca intram aproape in fiecare zi dar cin sa postam... hoop incepe vrreo treaba urgenta si micul tiran nu mai are rabdare ca mami sa mai apuce sa scrie! vroiam sa ma laud cu piul meu care a inceput sa paseasca si sa mearga sustinut, sprijijit de paturi canapele ce gaseste l aindemina. incepe sa aiba personalitate: tipa, daca vrea ceva sau ii iau ceva din mina ce nu are voie! daca de acum incepem razboiul... e clar! mincarea e aproape aceeasi ca si luna trecuta, al meu este inebunit dupa piine, ii place si ii dau in minuta si maninca singur.dimineata am incercat sa ii schimb fructele cu lapte cu cereale dar nu am nici o sansa. la prinz legume cu carne (doarm morcovi si cartofi)si seara lapte cu cereale sau brinza cu mere.
fetelor , vroiam sa intreb ceva: alaptez si pina acum nu am avut ciclu. in sfirsit mi-a venit.a mai avut cineva perioada de 9 luni fara? ginecologul imi zicea ca trebuie s ail intarc ca nu e bine atita timp. dar acum in vacanta a stat familia cu el mai mult si nu il mai alaptam ziua ci doar noaptea. incerc sa il intarc progresiv: incerc sa ii dau supliment de lapte praf(Mipula nu vrea sub nici o forma) am cumparat nan2 de la Nestle si se pare ca aseara am avut succes cu el. doar inainte de culcare accepta biberon cu lapte.
sau dupa biscuiti.aper ca sunteti bine. la Iasi e f frig -18, nu il scot deloc din casa de citeva saptamini. nici eu nu rezist afara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

La Multi Ani Stefan, Ioana, Andrei si Cezarica!!

Irina, piticul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Buna dimineata dragele mele!

La multe lunisoare si anisori Stefan ,Ioana , Andrei-Bogdan , Cezar !


Daria si Brien

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Insfarsit un mic respiro. Va pot scrie.
FelicitariJulia pentru dintisor! Sa-l stapanesti cu folos!
Vroiam sa va spun ca dde 2 zile,Brien e teribil de agitat. E ffff nervos si roade tot ce prinde,parca a ciuda. Pana acum nu s-a manifestat asa la nici un dintisor. Si are deja 6. Oare sa fie de la ei?
Nu-i mai face placere nici macar jocul preferat[:((]. De cate ori il dezbracam...ii puneam bluzita sau pantalonasii pe fata si intrebam:"unde-i Brien?!?".La inceput,asta fiind cam acum 2-3 luni(cand am inceput sa ne jucam),isi tragea repede la o parte,opritorul vederii. Putin a durat si s-a prins ca e vorba de un joc. A inceput sa colaboreze. Statea cu acoperitoarea pe fata cat avea chef.Iar cand il dadea deoparte(el decide finalul numaratoarei de ascunselea) era deja cu gurita pana la urechi,pentru ca stia ca vor urma aplauzele si pupaturile regasirii. Mai mult...cand el avea chef de joaca si eu nu eram pe faza...isi punea singur ceva peste fata(orice gasea in preajma,chiar si jucarii) si astepta pana intrebam "unde-i Brien?!?!". Acum insa...nu mai vrea sub nici o forma sa colaboreze. Nimic nu-i mai convine...nimik nu e bine. Oare sa fie de la altceva si nu de la dintisori?

Daria si Brien

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

Mergi la inceput