Bebelusi de iulie-august 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Am ajuns si eu cu cititul la cap 50!!!!

Starchi - nu stiu sa te ajut pt ca nu am cautat inca dar voi incepe si eu cautarile! Si daca gasesc iti spun!

Oana- nu imi vine sa cred ca aveti praz!!!! Pai foloseste-l cu incredere ca e f bun! La noi si-a facut efectul de a 2-a zi! Asa ca pofta bune micutei oltence! (ca eu numai asa ii zic lui praslea de cand papa praz, si desi avem emotii ca puteau legumele a praz si credeam ca nu va papa, papa cu o pofta!!! Si dupa aia ii miroase gurita a ceapa pana a 2-a zi de zici ca a muncit la camp si a mancat branza cu ceapa!

Yasmari- bine ai revenit! Acum esti si tu mare si ai scapat de moderare asa ca nu vor mai fi probleme cu mesajele tale! Pupam mica printesa si multumim pt modul de expunere care ne-a descretit fruntile! Te mai astepam cu nerabdare!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:


Mamini - sa-ti traiasca papusica, sa creasca mare si frumoasa in continuare si...tinem pumnii sa treaca usor peste vaccin.

Oana - eu intrebam de periuta-degetar.Nu stiu daca la noi chiar se gaseste in supermarket-uri dar maine am sa caut si pe acolo si prin farmacii.Banuiesc ca-i provoaca si placere daca-l freci peste gingiute.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mai nene sa-i iasa o data dintisorii de sus...ca ii scot eu de acolo..si sa nu m-ai imi chinuie fetita!!!CAND o sa scapam??

Mamini ,daca are atat timp diaree..ii dai ceva hipolactozat? smecta?Eu asta i-am dat cand a avut 12 zile data trecuata diaree.

Oana la dintii de jos care sunt crescuti f tare,isi baga jucariile..daca au ceva inele de ex..si daca nu sunt pe faza ,trage sa-i scoata...dai ii si impinge cu limba.Am tot scos jucariile de genul asta.Acum a inceput cu degetele sa traga.

A si apropo de "primaria care este"...am incercat sa aflu la telf ce si cum.....n-am aflat mai nimik sigur si am vb cu vreo 3 functionare si nici una nu era convinsa ca stie ec zice..se concluziona..mai bine veniti pana aici..


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Simona, eu am luat dovlecei din Carrefour, aveau si romanesti si din import. Sunt destul de gustosi.

Starchi, pere se gasesc la Hipp si Nestle, le-am incercat. Am vazut ca mai sunt in combinatie cu mere la Bebelac, dar nu am luat.
Noi folosim periuta de dinti degetar , se cheama Nenedent-baby (produs de Dentinox). In cutie e pasta de dinti si o periuta degetar de silicon moale. Se gaseste prin lanturile mari de farmacii, noi am luat de la Expo Bebe, ca aveau stand acolo, ne-am pregatit din timp...
Pupici frumosului!

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Vad ca la orice ora intru tot singura sunt!

Vreau sa va anunt ca de azi am papat si noi in scaunel si ne place tare mult! Ar sta numai acolo daca ar putea, dar nu vreau sa-l pun decat cand papa ca sa stie ca ala e locul de papa! Suntem tare fericiti! Ce baiat mare si cuminte am! Si legume a papat azi 250ml si cred ca daca insistam mai manca, dar cum nu a mai deschis gurita am renuntat ca era deja prea mult!

BB de iulie-august, te rog si eu cine esti si cand poti sa ne treci si noua perlele scoase: ba-ba-da-da-da, gata!, mama(o data repetat dupa mine) si tata (tot o data din gresala, in loc de gata) Multumim mult! Si data botezului la listuta- 25 septembrie 2005, prima oara cand a stat in fund singur - 25.12.2005, 10 octombrie 2005 prima rostogolire, la 3 luni s-a jucat prima oara cu o jucarie si a ras in hohote. Pe 25 octombrie am inceput diversificarea cu suc de mar si fructe si pe 28 noiembrie cu supa si fructe (nu stiu care se pune) Multumim mult de tot!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Starchi la Cora in Pantelimon la magazinul de bb din afara supermarketului gasesti periuta d esilicon degetar de la Calpol cu 90.000 lei.

pupam bondarel.

Cat despre alocatie se da nu neaparat doar 6 luni eu am depus dosarul dupa 6 luni si mi s-a spus ca imi vine prin posta prin februaire din luna iulie(Mihnea e nascut pe 25 iunie) si chiar am intrebat cand am depus dosarul si mi-a spus ca se da pana la un an.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Diana- multumesc mult! Sotul de acolo face cump asa ca ii voi zice si de dovlecei! eu de obicei iau din piata ca mi se par mai proaspete dar e mai imp sa fie si sanatoase! Si multumesc si pt periuta, voi incerca la sensiblu sau helpnet, sper sa aiba. Pasta de dinti e speciala ? Din accea care nu are nimic daca e inghitita? Pe ca daca ma pune sa-l clatesc....... mai bine ma las pagubasa!

Va pup si eu, ma duc sa spal bine si sa ma pregatesc pt masa de la ora 20.00 si pe a sotului! Mai intru mai tarziu sau maine! Pa!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

M-am prostit . Periuta de dinti de tip degetar e de la Baby Orajel si arata www.cvs.com/CVSApp/cvs/gateway/detail?prodid=242066&deptid=3&catid=33&subcatid=2144" target="_blank">asa

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Nu mai stiu cine intreba...de perele din supermarket.Eu mananc pere f des..imi plac la nebunie.Unele dintre ele au gust.Depinde de cum le nimeresti.

VReau si io cartea aia!!


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cuscra adica ti-a venit si retroactiv alocatia,nu?


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput