pana cand sa mai ieratm?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by madi-ren
Sper s-a te descurci de Minune...desteapta alegere ai facut BRAVO TIE ,FELICITARI!!



Madi-ren,

dincolo de preaslavitele valori casa, familie, si stapinul BARBATUL, mai exista, undeva, ascunsa, si demnitatea fiecarei femei.
Aceasta demnitate difera de la caz la caz.

In unele cazuri, demnitatea ta de femeie te face sa nu accepti minciunile LUI la infinit, stind cumintica acasa si spalindu-i chilotii cind vine de la amanta.

In alte cazuri, poti sa ai un nivel suficient de scazut de demnitate cit sa consideri ca aceasta atitudine e fireasca.

E o optiune personala.
Crede-ma.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

-Madi-ren eu zic ca nu avem nici un drept sa o judecam pe aiko
ea si-a facut singura aceasta alegere si stie mai bine ce face si de ce face acest lucru.....poate daca eram si eu in situatia lui AIKO asi fi facut la fel si pana la urma pt copii asi fi lucrat oriunde sa stiu ca nu duce lipsa de o hrana....
si daca ar lucra in snak nu vad care e problema.....snakurile sunt diferite de cluburile normale si sunt chiar foarte bine platite
eu nam lucrat insa am avut prietene ce au lucrat in snakuri si le era chiar foarte bine ..e si aia o munca si cinstita ...
noi suntem aici so sprijinim si sa o incurajam nu sa-i facem zilele mai rau decat le are
-aiko sper ca drumul ce ti la-i ales sa fie intr-un cias bun...
sa fii fericita alaturi de copilasiei sunt cel mai important in viata noastra
aiko poate pui si tu cateva poze cu bebei sai vedem si noi
multa sanatate si numai bine

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

quote:
si s-e ducea la amanta lui barbate-tu acasa si o ciufulea de nu se vedea


asta nu-i o soluite utila si decenta, mai degraba da dovada de pietareasa..
agresivitatea nu rezolva nimic...

daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac.
dezbraca-te vreau sa-ti vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rinosuke spune:

ce tot aveti cu madi ren???ce va tot bagati ,astea din afara,nu cunoasteti legi,nimic despre viata in jap....fata are nevoie de realitate nu de compatimiri....sau eventuale ,incurajari.ce dracu vb.hanako atat,daca nu-ti sta in putere..mergi la bucatarie,mai scrie 3 pagini si vei castiga stelute..tu nu ai lucrat in snak!?scuze pub,club?deci nu stii cat se castiga..atunci spune-mi si mie cum s-ar putea descurca,sa nu mor proasta..elise,nu era vb.de stat acum la spalat chiloti...inteleg ca e alegerea ei,si mai inteleg ca are o baza...ca singura, intr-o tara ca asta nu are nici o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

RINOSUKE nici nu e nevoie sa ma trimiti tu la bucatarie ca sunt mereu acolo si nu ca sa castig steluteca nu ma ajuta la nimic stelutele ..bucataria pt mine este o pasiune cum le place la alti sa faca sex in 3 asa i-mi place si mie bucatariea
eu zic ca nare rost sa ne certam ca nu rezolvam nimic cu asta doar o amagim pe biata fata ..este decizia iei nu pot sai impun eu fetei sa nu faca ce-ia ce simte ca trebuie sa faca...
da am lucrat si eu in club cand eram talento insa clubul si sankul este o diferenta mare de la cer la pamant...si chiar si bani sunt altfel ...cunosc fete ce lucra in snak si castica 15.000 sau si 18000 de ieni si fara sa ies cu careva la masa sau sa conumi alcool
infine....fiecare isi asterne cum vrea ...


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi-ren spune:

Hanako pe tine te-a Virusat calculatorul si tu pe el[pe noi]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

quote:
Originally posted by rinosuke

ce tot aveti cu madi ren???ce va tot bagati ,astea din afara,nu cunoasteti legi,nimic despre viata in jap....fata are nevoie de realitate nu de compatimiri....sau eventuale ,incurajari.ce dracu vb.hanako atat,daca nu-ti sta in putere..mergi la bucatarie,mai scrie 3 pagini si vei castiga stelute..tu nu ai lucrat in snak!?scuze pub,club?deci nu stii cat se castiga..atunci spune-mi si mie cum s-ar putea descurca,sa nu mor proasta..elise,nu era vb.de stat acum la spalat chiloti...inteleg ca e alegerea ei,si mai inteleg ca are o baza...ca singura, intr-o tara ca asta nu are nici o sansa.



are nevoie de realtate?? vrei sa filozofam realitatea??? realitatea este acolo le ea cea in care traieste, nu are nevoie de mai mult, si, da, foarte bine ca asculta galsul ratiunii si nu actioneaza impulsiv, nu, nu traieste in iluzii desarte...

quote:
mergi la bucatarie,mai scrie 3 pagini si vei castiga stelute



pueril spus...

hanako, bravo, frumos raspuns...

daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac.
dezbraca-te vreau sa-ti vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

quote:
Originally posted by madi-ren

Hanako pe tine te-a Virusat calculatorul si tu pe el[pe noi]



avand in vedere ca sint forum unde ne citesc mii de useri eu cred ca e cazul sa te abtii, aici fiecare face pe psihologul si e normal ca nu fim toti de acord..

daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac.
dezbraca-te vreau sa-ti vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

madi si rino, daca tot stiti atat de multe despre viata in japonia, cum se face ca nu stiti ca japonezii te ajuta moral, nu material, soacra lui aiko nu trebuie judecata, nu, nu ca n-o intereseaza situatia lui aiko , dar ii respecta alegerea aleasa...

daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac.
dezbraca-te vreau sa-ti vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

heloo??? fetele??? de ce bateti campii???
Aiko a simtit nevoia sa se descarce...sa spuna ce are pe suflet..da si a cerut niste pareri pentru a isi contura mai puternic decizia deja luata inainte de a posta mesajul.
Acum numai si numai Ea este in masura de a lua decizia potrivita pentru Ea.Pentru ca nu noi am trait in casa cu acel barbat,nu noi l-am iubit,nu noi am facut copii cu el,nu noi l-am asteptat in fiecare seara sa vina de la amanta.Desho?Cum zicea si Elise Fiecare femeie are demnitatea ei,si fiecare am reactiona intr-un mod diferit intr-o situatie asemanatoare.
Asa ca lasati discutiile in contadictoriu si mai bine ascultam ce decizii a facut Aiko si sa incercam sa o ajutam cum putem incontinuare pentru un final bun.



poze noi
3 generatii
"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati."
Sabina

Mergi la inceput