pana cand sa mai ieratm?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna aiko
ce poveste teribilaregret ca a trebuit sa treci prin asemenea experienta .
nam trait acceasta experienta niciodata dar imi dau seama ce o fi in sufletul tau...pacat
am mai auzit cazuri din astea la multe fete romance casatorite aici insa sa treaca prin ce-ia ce ai trecut tu este ingrozitor si cred ca iti va fi greu si de acum incolo.
de ce nu pleci in romania?
poate cu familia ta i-ti va fi mai bine!
pe cat timp ai viza de casatorie?
eu iti doresc multa bafta si sa ai puteri sa lupti in continuare
sa auzim numai de bine
sa ai grija de copilasi si sa ne tii la curent
daca ai nevoie de un sprijin eu sunt dispusa sa ti-l ofer oricand

INGERASUL NOSTRU emily

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Aiko, e ingrozitor ce ti s-a intamplat! Sper sa puteti divorta cat mai repede si cat mai amiabil, fara scandal si fara sa suferi tu sau copiii! Iti tin pumnii!!!!

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

aiko iti dau un sfat prieteneste....poate o va ti se pare cam 'dur' insa eu asa as proceda mai ales ca ai si doi copii.Deci...daca lui ii arde de mandre...exista doua variante:
1. pe tine nu te mai iubeste,si atunci trebuie sa procedezi cum este mai bine pentru copilasii tai si pentru tine.Adika eu l-as mai suporta si as face pe proasta pana cand ai primi rezidenta...si atunci as baga divort si cu partaj neica...si apoi pensie alimentara.Si ai ramane si aici si ai si scapat de el si ti-ai putea reface viata.
2. e fraier si a simtit nevoia de o aventura...ca asa sunt barbatii...dar daca il ameninti ca il parasesti si ca bagi divort poate isi revine...si v-a deveni iarasi barbatul de care te-ai indragostit.
Iti doresc sa alegi cea mai buna decizie pentru tine si copilasii tai.


poze noi
3 generatii
"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati."
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiko2004 spune:

quote:
Originally posted by hanako2004

buna aiko
ce poveste teribilaregret ca a trebuit sa treci prin asemenea experienta .
nam trait acceasta experienta niciodata dar imi dau seama ce o fi in sufletul tau...pacat
am mai auzit cazuri din astea la multe fete romance casatorite aici insa sa treaca prin ce-ia ce ai trecut tu este ingrozitor si cred ca iti va fi greu si de acum incolo.
de ce nu pleci in romania?
poate cu familia ta i-ti va fi mai bine!
pe cat timp ai viza de casatorie?
eu iti doresc multa bafta si sa ai puteri sa lupti in continuare
sa auzim numai de bine
sa ai grija de copilasi si sa ne tii la curent
daca ai nevoie de un sprijin eu sunt dispusa sa ti-l ofer oricand

INGERASUL NOSTRU emily



MULTUMESC DIN SUFLET hanako2004-va multumesc tuturor sunteti niste dragute
hanako22004 -daca ma-si duce in romania i-mi va fi mai greu si nu le voi putea oferi un viitor frumos copiilor
-daca voi ramane aici viata lor poate fi mai buna chiar daca de la el nu vom avea mare sprijin eu voi face inasa fel incat sa nu duca lipsa de nimic .
am doi copilasi de fetita de 3 anisori si baietelul de un anisor
am o prietena aici in japonia care mar putea ajuta din toate punctele de vedere oricum iti multumesc HANAKO2004 pt sprijinul oferit
am vb cu prietena mea acum cateva minute si mi-a facut rost de un avocat bun si maine va trebui sa ne intalnim cu acel avocat si sa discutam.
multumesc mult sunteti niste dulci o sa va tin la curent cu toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiko2004 spune:

multumesc fetelor din suflet pt sfaturi sunteti tare dulci
acum o ora veni acasa cu coada intre picioare insa eu am dat cartile pe fata si iam spus ca vreau sa plec de la el pentru un timp ca vreu sa fiu putin timp singura (cu copii)nui venea sa creada ce spun ,
zise ca se duce el un timp la maicasa insa iam luat ideia imediat ca eu vreau sa plec si ca el tre sa stea in casa lui
a zis ca da insa vrea sa stie unde vom locui si vrea sa vada copii oridecateori va dori ,normal ca se poate nici nu stie cel asteapta
....sper sa pot depasi totul cu bine
maine ma pregatesc sa-mi fac bagajul si al copiilor si duc din el pana sa vina de la serviciul
va pup si va mai tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

aiko ,tu ai un mare as in maneca,esti deja in avantaj...el a parasit mai mult sau mai putin caminul conjugal si si-a lasat familia de isbeliste si asta se ia in considerare intr-un divort (sper sa fia asa si in japonia).Daca ai posibilitatea inregistreaza-i anumite convesatii la tel(cand stii ca vb cu amanta).
Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

quote:
Originally posted by aiko2004

multumesc fetelor din suflet pt sfaturi sunteti tare dulci
acum o ora veni acasa cu coada intre picioare insa eu am dat cartile pe fata si iam spus ca vreau sa plec de la el pentru un timp ca vreu sa fiu putin timp singura (cu copii)nui venea sa creada ce spun ,
zise ca se duce el un timp la maicasa insa iam luat ideia imediat ca eu vreau sa plec si ca el tre sa stea in casa lui
a zis ca da insa vrea sa stie unde vom locui si vrea sa vada copii oridecateori va dori ,normal ca se poate nici nu stie cel asteapta
....sper sa pot depasi totul cu bine
maine ma pregatesc sa-mi fac bagajul si al copiilor si duc din el pana sa vina de la serviciul
va pup si va mai tin la curent




-AIKO2004
daca vei divorta de el cred ca va fi foarte greu sa te lupti cu el pt copilasi ,va fi o lupta crunta mai ales daca el i-si va vrea copii
asa ca punete sa strangi cat mai multe dovezi
fai poza cu femeia respectiva sau cum zic si fetele sa faci o inregistrare in timp ce vorbeste cu (AMANTA) sal poti declara [WAKI]si atunci isi va perde din drepturi
i-ti doresc mult succes si multa putere

INGERASUL NOSTRU emily

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns csylla spune:

Buna,
Aiko imi pare ff rau ca treci prin asa ceva, sper c-a totul sa iasa bine ptr tine si copii. Acum 2 ani am mai auzit de un caz asemanator cu al tau, tipa a plecat cu copilul in ro si a renuntat sa lupte cu el, de atunci nu se mai stie nimic.
Voi-am sa mai zic ceva in japonia la tribunal nu se pun poze sau inregistrari.
Multe de la mine si multa bafta!!

curcsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by csylla

Buna,
Aiko imi pare ff rau ca treci prin asa ceva, sper c-a totul sa iasa bine ptr tine si copii. Acum 2 ani am mai auzit de un caz asemanator cu al tau, tipa a plecat cu copilul in ro si a renuntat sa lupte cu el, de atunci nu se mai stie nimic.
Voi-am sa mai zic ceva in japonia la tribunal nu se pun poze sau inregistrari.
Multe de la mine si multa bafta!!

curcsi


Asa stiu si eu,pozele si inregistraile nu sunt luate in calcul.Doar poze in fapt...divers.Cine ar putea sa faca asa poze,cind,unde ,cum?
Si nu cred ca este o idee buna sa pleci tu.Poate sa zica ca tu ai parasit domiciliul conjugal si ca i-ai luat copiii,eventual ca nu i-ai dat voie sa-i vada.
Problema e spinoasa,mai bine intereseaza-te la avocatul cu care ziceai ca te intilnesti azi.Intreaba cum este mai bine sa procedezi.
Succes!

Pomeniti-MA pe Mine(Allah)si o sa-mi aduc aminte de voi!Si sa-Mi fiti multumitori,sa nu fiti fara credinta fata de Mine(Sfintul Coran 2:152)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

oricum, ea cistiga divortul, asta-i clar dar ii trebuie dovezi si sa spuna cu cine l-a prins, unde sta repectiva etc...
ca sa-ti fie mai usor dupa divort roaga pe mama ta sa-ti creasca unul din copii ca sa poti munci si sa-ti fie mai usor..

edit: sa nu te-ntorci in romania, pentru siguranta ta si a copiilor ,ah, sa-i ceri pensie...

daca ma privesti sint greata care-ti trece prin stomac

Mergi la inceput