Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

am o intrebare, care parc cu carusel? cel de langa stadion? eu nu sunt din cluj si nu ma prea pricep.

am vazut ca vostri sunt mari, noi suntem mici, mici de tot, ne primiti si pe noi asa mici cum suntem?
nimai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

ce bine imi pare ca ne vedem duminica...
eu sunt TARE bruneta si Alexia ii TARE blonda. asta da punct de reper!
Ruscus - da, este vorba de parcul de langa stadion, pe strada Cosbuc, langa hotelul sport... si cu siguranta ar fi grozav sa fie tot felul de mamici si de . cu cat mai diversi si mai multi - cu atat mai bine! nu?
Raluca - abia astept sa ne revedem si sa mai schimbam si o vorba ca saptamana trecuta n-am prea apucat! sper sa nu ...
abia asteptam sa ne vedem fetelor...
pana atunci o sambata frumoasa. (eu intru si maine seara in caz ca e nevoie de lamuriri suplimentare...)
un zambet
mamaruta mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetele
voi aici povestiti deja de mult de bb-ei ,intalniri in parc si alte lucruri minunate si care mi se par f indepartate...si la mine nu mai vrea sa vina...burtica tot sus, nu mai am deloc contractii dupa ce trei luni m-au innebunit si dr mi-a dat dead line pina marti sa nasc ca daca nu sa ma duc frumos cu bagajelul sa-i dea cica un "bobarnac".nu mi-e prea clar ce inseamna asta si am fost destul de nauca ieri sa-l intreb.cert e ca azi m-am plimbat de am facut febra musculara , vreau sa fac si o baie si...ce sa mai fac?mi se pare ca-s o adevarata anomalie medicala...
va pup si sa ne auzim cu bine

cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya spune:

Dragi mamici din Cluj,
Puteti sa-mi spune-ti va rog (cu detalii daca se poate) ce gradinite particulate bune sunt in Cluj. Am auzit de "Happy Kids", dar nu cred ca are web site(eu n-am gasit). Daca stiti spuneti-mi va rog niste nr. de telefon sau/si web sites.
S-ar putea sa "aterizam" in vara in Cluj si as vrea sa-l dau din toamna la gradi pe baietelul meu de 2 ani. As vrea sa fiu informata inainte.
Va multumesc si multi pupici bebeilor clujeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Hei mamici ne-ati lasat singurele in parc duminica...ce s-a intamplat, mamarutzo?

Dya, treaba cu gradinitele in Cluj nu e prea minunata, da' happy Kids e ceam mai renumita si considerata cea mai bune, deci cea mai scumpa..la inceputuri era intr-adevar cea mai buna acum aud ca standardele au scazut...abia in toamna am sa ma interesez concret in aceasta problema.
In fiecare cartie exista insa si alte gradinite particulare, Tandarica, de ex., unii sunt multumiti altii nu. Ar mai fi o gradinita a unor maici de la o manastire catolica, e f. buna dar ..educatoarele sunt maici si ca atare sunt imbracate in haina calugareasca ceea ce mie nu prea-mi place!
Daca vrei detalii, adrese, nr. telefon scrie-mi pe mail, lcraluca@personal.ro

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara spune:

Buna mamicilor

Raluca,
Noi am intarziat un pic la intalnirea din parc, dar am reusit sa ne intalnim cu Mamaruta si printesa ei Alexia. Cred ca era in jur de 12.00 cand ne-am "identificat" la groapa de nisip. E destul de greu de stat intr-un singur loc (ba eram la nisip, ba la topogan), motiv pentru care nu am apucat sa povestim prea multe cu Mamaruta. Principal este faptul ca ne cunoastem si probabil asa va fi mai usor sa va intalnim si pe voi.
In week-end-ul urmator s-ar putea sa plecam din Cluj. Cel mai probabil sa iesim in parc, ar fi peste doua saptamani.

Legat de gradinitele din Cluj, de cele particulare in special, parerea pe care mi-am format-o de vreun an incoace de cand tot adun informatii despre gradinite, nu este foarte buna. Parintii cu care am vorbit si care au avut copii la Happy kids, sunt tare nemultumiti de ceea ce s-a intamplat acolo in comparatie cu alta gradinita la care si-au mutat copii. Mai concret, este o gradinita pe Pavlov, care nu este particulara, dar de la care rezultatele copiilor dupa un an de zile sunt incomparabile cu cele dobandite in 3 ani de Happy Kids .In plus ,limba engleza, se preda cam peste tot .
O alta gradinita care este foarte buna,este gradinita CFR-ului, insa nu stiu care sunt conditiile de inscriere la aceasta gradinita.
Noi pana la toamna ,cand vrem sa incepem gradi, mai cercetam "terenul".

Va dorim multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

ce mai faceti fetelor? ne-am dat cu toatele la fund? nu mai gaseam subiectu...
ce ziceti de o tentativa de intalnire duminica....
ca sansele sa ne vedem cresc - eu cunoscandu-le si pe raluca si pe cezara...
sper sa fiti bine si voi si
va doresc o noapte frumoasa.
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Mamarutzo, noi duminica daca e timp frumos, vom fi prin parc de pe la 10, mai ales ca vor fi ceva activitati pentru copii si expozitii de caini....Treaba e ca daca e f. cald noi nu stam mai mult de 11.30 in zona de joaca, mergem spre Chios unde e mai multa umbra.
Sper sa ne intalnim ca duminica trecuta v-am ratat!
Oricum eu intru si maine seara pe net asa ca poate ne mai intelegem,o noapte frumoasa!

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:


eu iarasi m-am intalnit cu raluca/ ilinca.
io zic ca poate progresam si ne intalnim si mai mult de combinatii de doi!
ce ziceti, incercam o intalnire mai 'ampla' saptamana asta? ar fi grozav sa ne cunoastem mai bine...
eu propun duminica (daca nu ploua) la groapa cu nisip din parcul mare...
astept raspunsuri multe! Raluca? Cezara/Melania? alte mamici?
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Mamarutzo, ca de obicei, sunt prima la raspunsuri...noi daca e vreme buna vom fi in parc duminica dar de pe la 10 caci e f. cald si ai vazut, Ilinca nu rezista mai mult de 11.30 deci, va asteptam....cine stie poate avem noroc si vine mai multa lume.....sau, poate fetele nu vreau sa ne intalmin si atunci....ne agitam degeaba!

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput