Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Sambata la ce ora si unde? Noi pe la ora 10 vom fi in zona Chios...daca nu ploua! Hai mamici si pitici .....va asteptam!


Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

sambata la ora 10-11 la fantana aterziana daca nu ,dar cu celelalte mamici ce s-a intamplat?numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara spune:

Buna mamici din Cluj,

Nu cred ca putem veni la intalnirea de sambata, pentru ca eu o sa lucrez, dar duminica cu siguranta suntem in parcul de copii dupa ora 11,00(daca nu cumva ploua). La carusel vom fi prezente de la ora 11.00.

Ce spuneti?

Cezara si Iulia (1 an si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

super. maine la 10 la fantana, duminica la 11 la carusel..
noi o sa incercam sa ajungem (ioana si alexia).
sper sa nu ploua...
un zambet
mamaruta mica si alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Maine nu avem masina asa ca nu putem ajunge in parc decat mai tarziu spre dupa amiaza insa DUMINICA la ora 11 semnam prezent la Carusel, sper sa nu ploua...sper sa reusim sa ne intalnim.


Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

daca ma ajuta Dumnezeu, devin si eu in curand mamica(de Cluj) si abia astept sa pun si eu la cale intalniri cu voi:))
am negociat cu micutza sa nu vina pina marti(e ultimul targ pe care i-l propun inainte sa vina pe lume) si asta ptr ca dr meu e plecat din Cluj pina atunci si tin ff mult sa nasc cu el...
ce mai stiti de Dana? a nascut cumva?Daaanaaa!!da-ne un semn sa stim ca tu si Amalia sunteti ok.
va pupam pe toatele

cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana chindris spune:

Dragele mele mamici din Cluj ,

Stati careva prin frumosul Manastur?
Daca da , atuci poate ne intalnim ca tare as vrea sa lag ceva prietenii si sa-mi mai petrec timpul cu cineva ..si ma gandesc si la bebe ca ar avea cu cine se juca .
Am o adresa de mail ROXANA_DORA@YAHOO.com poate imi raspundeti.Daca nu vreti pe adresa personala atunci poate discutam pe acest site pus la dispozitie de revista Mami . Vreti ??
Am citit ceva din subiectele voastre si ma intreb cum e cu cresa sau gradinita pana la 2 ani - bebe al meu are 1 an si 3 luni si ma gandesc ca ar trebui sa ma interesez cum se procedeaza si cam ce trebuie facut deoarece pana la urma tot trebuie sa ma intorc la servici.Sincer nu l-as da la cresa dar ma gandesc ca trebuie sa aiba o perioada de acomodare . Voi ce-mi sugerati?

Roxana si "flacaul" Horatiu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

Victorie!!!
am reusit sa ne intalnim azi in parc (Raluca si Mamaruta). Din pacate se pare ca nu ne-am intalnit cu tine - Cezara... dar cred ca e un inceput bun. Am spionat o familie care parea a avea un baietel de varsta lui Andrei al tau dar... In fine. Mai vine multe alte weekend-uri insorite si sper sa ne intalnim atunci. O sa va bucurati sa va intaliti cu raluca pentru ca e grozava iar ilinca ii o fetita tare draguta si prietenoasa.

Roxana - eu am dat-o pe Alexia la gradi la 1.5 ani si s-a descurcat grozav. acuma are 1 an si 11 luni si deja ii o veterana... ideea de baza e sa stea bine pe picioruse, sastie sa manace cat de cat singura (daca prinde o gustare aclo)... in rest - eu o schimb inainte si dupa gradi (ca inca olita e un vis... si nu vreau sa o stresez)... eu am dus-o la tandarica - mi se pare grozav ca au multa rabdare si merg pe principiul orice copil care plateste e bun... si cum printesa mea ii tare prietenoasa si draguta are vreo trei educatoare numai ale ei!!!

Eu stau in Gheorgheni - asa ca nu raspund criteriilor tale teritoriale (!) da sper sa ne intalnim in parc (sau altundeva) cateodata ...

sper sa ne mai auzim, si - Raluca - mi-a parut tare bine sa te cunosc si sper sa ... recidivam!!!
un zambet
mamaruta mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

hm... se pare ca am identificat misterul... nu stiu de ce ramasesm cu convingerea ca (cezara) - ai un baietel... poate asta sa fie motivul pentru care nu ne-am intalnit azi?!
imi pare rau de confuzie (de cateva zile am pacurs mult forumul si m-am zapacit cu toate numele de mamici si de bebelusi)... da promit ca la prima intalnire dau un suc pe post de scuze!
sa incerca weekendul viitor?
un zambet
mamaruta mica si alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Salutare clujencelor, salutare Mamarutzo si pupici scumpetei de Alexia (sa vedeti fetelor ce fetita frumoasa si educata are Mamarutza)..da am reusit sa ne intalnim insa doar noi patru duminica in parc.Scuze Mama, ca am plecat asa repede insa Ilinca devenise deja tare obosita-pe masina a si adormit.
Daca vremea e frumoasa si wk. urmator vom merge in parc , sambata, duminica-cand stabilim o intalnire...abia astept

Roxana, noi stam in Marasti ...

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput