Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetele,
scuze multe ca n-am mai scris dar n-am avut cum ca am stat cuminte in casa.
sunt mai bine, cu pb inerente de luna 8-a plus o durere nasoala de masea.
dana , stii ca Muresan va fi plecat din tara din 24 in 28 aprilie? mie mi se strange stomacul cand ma gandesc la saptamana urmatoare.
va multumesc ca v-ati facut griji pentru mine, sunteti tare tare dragute.
incerc sa mai scriu maine
va pup

cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara spune:

Buna mamicilor !


Cer iertare pentru faptul ca am lipsit cam mult, dar am avut o perioada tare incarcata.
Pe deasupra puiuta mea a fost si un pic bolnavioara.
Mamaruta,
Promit sa revin repede .

Va pupam si va dorim multa sanatate!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Cris, stai linistita! si vorbeste cu Theodora sa stea si ea cumintica pana prin 5 mai (ca doar urmeaza sarbatorile!). Stiam ca dr-ul pleaca ca m-a anuntat dar mi-a spus SINCER ca pe mine plecarea lui nu mai intereseaza - ca mai am.... cateva zile pana nasc.... (aproape o luna). Sigur ca mi-a zis sa fiu cumintica si sa nu fac curat de Pasti (). In rest totul e bine si cu mine si cu Amalia. Am pregatit deja camera pentru Amalia, inca nu am pus patutul, da imediat dupa Pasti il montam. Am luat un carucior de la BIG (e ffff interesant se face si cosulet si scaun de masina si...ce sa-ti mai zic e ). Si am inceput sa cumpar tot felu de lucruri pentru Amalia....FEBRA CUMPARATURILOR DE PASTI s-a transformat la noi in GOANA DUPA LUCRUSOARE PENTRU AMALIA!
Pusici la toate fetele si voi doua (CRIS SI THEO) sa fiti cuminti ca inca nu-i luna mai cand trebuie sa ne vedem cu toatele!!!!!!!!!!!!
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

SALUTARE, mamici, gravidutze, aspirante din Cluj, ati disparut???

Raluca si Ilinca (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

da, da... si eu ma intrebam...
eu m-am luat cu serviciul si cu stresul. ca o data cu primavara mi-o trecut puterea de concentrare si am inceput sa visez. si le cam fac pe toate pe dos...
sigurul meu gand ii la vacanta de vara care ii inca destul de departe. ei dar asta e...
eu tot sper ca o sa ne vedem intr-o zi.
voua cum va merge?
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia spune:

Salut, fetelor!
Sunt si eu o mamica din Cluj, am un baietel de 7 luni jumatecare e foarte nazdravan. As vrea sa impartasim experiente, sa ne ajutam cu sfaturi etc. Simt ca aici toate imi sunteti prietene.
Nr meu de telefon e 446672 sau 0745179705.
De abia astept sa ne cunoastem mai bine.
Va pupic pe toate si pe puisorii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Buna fetele!
Noi suntem pe ultima suta de metri.
De ieri am primit unda verde: Amalia poate sa vina in orice moment .
Pusici la toate fetele si sa auzim numai de bine.
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

o Dana, nastere usoara si sa o vedem cat mai curand pe Amalia in parc la plimbarica!

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Buna, fetelor!
Eu nu sunt din Cluj, ci din Bistrita, dar merg la ginecolog in Cluj (ca cei bistriteni m-au dezamagit profund!!).
Si m-am gandi sa va mai intreb una alta, ca voi sunteti permanent "in buricu targului" :)
DEci: eu merg la dr. Clara Mironiuc. Ce stiti de ea? Eu am mers la ea cu diagnostic de infertilitate :) si pana acum am fost foarte multumita, in sensul ca nu s-a grabit sa imi recomande (ca altii) inseminari artificiale, si altele, si uite ca mi-a dat Dumnezeu ce ne-am dorit atata: un viitor bebe care are acum 6-7 saptamani, si nu prea e cuminte, ca a vrut sa plece deja de la mami din burtica.. :(

Am fost noi repede la urgenta la Bistrita, unde ne-au dat Gravibinon, No-spa si Diazepam, ca sa stam cuminti acolo!!! Dar eu vreau sa merg oricum la d-na Mironiuc, si ma gandesc sa si nasc cu ea (daca n-o fi o personalitate prea mare prin Gine 1, sa nu se mai ocupe cu mizilicuri din astea!! :)
Voi ce stiti de ea? Orice info mi-ar fii foarte utila!
Va multumesc din suflet!
Sanatate la mamici si bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Am uitat!
vreau sa va mai intreb ceva: ce magazine sunt in cluj cu haine pr. gravide? Mai prin centru, asa, ca nu mai stiu toate cartierele Clujului de pe vremea studentiei!! :) Ca sa stiu, cand va fi cazul sa fac o raita prin Cluj la cautat haine pentru burtici neicapatoare! :))
Mersi!
Pa pa!

Mergi la inceput