Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Mi-a asa de greu sa nu ma gandesc la tot felul, mai ales ca citesc si pe forum ca multe au probleme. Incerc sa fiu optimista, sa gandesc pozitiv.
Imi spun intr-una ca puiutul meu va fi sanatos, destept si frumos.
De asta ma gandeam la analize, sa vad ca totul e in regula si sa stau linistita. Tu ti-ai facut astfel de analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Nu Dana, am facut doar setul de analize indicat de dr. de familie si ulterior lunat verificam anticorpii sanguin, eu fiind Rh- si sotul Rh+. In plus daca nu ai animal de casa, pisica, toxoplasma nu se face...lasa bazaconiile deoparte si gandeste pozitiv!

Raluca si Ilinca (1 an si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Multumesc pentru incurajare...
Nu am animale de casa, parintii mei au un caine. Insa l-am vazut cam rar, si oricum e super deparazitat si foarte bine ingrijit. De cand am aflat de sarcina insa nu l-am mai atins.

Numai bine, sanatate si de toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara spune:

Buna tuturor

LA MULTI ANI ALEXIA !!! MULTA SANATATE , SA CRESTI MARE SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII.

Mamaruta, din pacate noi nu putem sa venim la petrecere deoarece avem duminica un parastas dupa bunicii mei. Dar o sa ne intalnim noi prin parculet si sa o felicitam pe Alexia. Va dorim distractie placuta si numai bine!

Cezara si Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara spune:

Dpintilie,

eu am fost una dintre cele mai stresate mamici cu putinta . Si pe perioada sarcinii si mai ales dupa. Dar n-as mai fi asa cu siguranta la a doua sarcina. Nu are nici un rost. Daca totul e O.K si am inteles ca este, stai linistita si bucura-te de perioada minunata a sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

multumesc, mamicilor, pentru urari.

raluca - sper sa ne vedem. gasesti in email telefonu si adresa mea.
melania - ramane pe data viitoare. sau de ziua lui Iulia!

alte mamici (inclusiv actuale sau prospective!) - invitatia ramane deschisa - alexia are doi ani si m-am gandit ca e un pretext bun sa ne cunoastem mai bine. sambata dimineata pe la 11. adresa o voi trimite prin email celor care vor sa fie alaturi de noi la aniversare)

nastere usoara tuturor viitoarelor mamici.
(si o intrebare - arlechino pe unde ii ca nu am dat de el inca...)

noapte buna.
un zambet
mamaruta mica/ ioana&alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Si eu am luat de la 1 Iunie tot felul de hainite pt. bb si sunt tare frumoase si de calitate! Firma mai are produse si la un magazin in care sunt si cosmetice cum mergi spre p-ta Cipariu pa stanga dupa intersectia cu str. Traian Mosoiu vis-a-vis de statia de troleibuz.E un magazin f. mic dar are tot felul de produse iar preturile sunt asa si asa.Azi ma duc la doppler sa vad ce face bb, iar daca pana vineri nu se intampla nimic docorul cred ca imi provoaca nasterea ca e f f f mare bb si sa nu pateasca ceva. Va pup si va mai tin la curent cu noi vesti!

romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Magazinul Arlechino e pe strada Eroilor, dupa biserica, inainte de Hollywood Music and Film. Are multe produse Chicco si are catalog de unde sa poate comanda tot ce vrei.

Sanatate la mamici si bb-lusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caarra spune:

Buna!
Sunt si eu o viitoare mamica de iulie (sapt.38) si ma confrunt la fel ca majoritatea dintre voi cu tot felul de sentimente contradictorii: ba vreau sa vina bb cat mai repede pt.ca ard de nerabdare sa ne cunoastem, ba mai vreau sa stea in burtica pt. ca mai am multe de pregatit pt.momentul cand va veni pe lume. Referitor la momentul nasterii am perioade cand ma simt f.curajoasa( ma gandesc ca nu sunt nici prima si nici ultima femeie care naste) dar si momente cand intru in panica de-a dreptul gandindu-ma la tot felul de ciudatenii.
Vreau sa le felicit si eu pe cele care deja au nascut si sunt atat de fericite si sa le urez nasteri usoare celor care urmeaza pe lista.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caarra spune:

Imi cer scuze, tocmai mi-am dat seama ca am postat gresit mesajul.
Asta este:graba strica treaba!Am vrut sa fie la "mamici de iun-iul" dar din neatentie l-am postat la "mamici din Cluj"
Oricum, f.tare nu am gresit si asta din cauza ca sunt si eu din Cluj si cred ca se vede ca sunt afectata(zapacita mai bine spus) de faptul ca sunt in pragul nasterii pt.ca parca mi-am pierdut si puterea de concentrare.
Multa sanatate tuturor mamicilor din Cluj care isi tin deja bebelusii in brate precum si acelora care inca sunt in burtici!

Mergi la inceput